Neler Yeni

İntel`den AMD`ye Geçiş

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Erdem AKIN
Selamlar dostlar öncelikle hepinize sağlıklı günler diliyorum

Mevcut bilgisayarım da hem yükseltme yapıp hem de acaba doğru mu yapıyorum yanlış mı yapıyorum bunu konu hakkında hem fikirlerine hem de tavsiyelerinize ihtiyacım var bilgisayarım da yenileme yapmak için elimdeki mevcut 3 parçayı satıp değiştirmeyi düşünüyorum
------------------------------------------------
Öncelikle sistemim
İşlemci ; İntel i5 2500K
Anakart ; Foxconn H61MXL-K
Ramlerim ise Corsair 2x4 8GB 1333Mhz

---------------------------------------------------
Geçmek istediğim Sistem ise
İşemci kısmında ; Ryzen 5 1600
Anakart ; Gigabyte A320M-S2H
Ram tarafında ise ; Crucial Ballistix 16GB 3000Mhz

---------------------------------------------------------
Mevcut sistemim şuan böyle ekran kartı kısmında ise Evga 750ti kullanıyorum ekran kartım yeni sisteme yetersiz gelicektir ve sizce bu sisteme RX580 8GB ve ya 4GB Modeli ile nasıl bi uyum olur ?

NoctuaFanBoyu

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,915
İsim
Hamza Ziya Üstün
Mümkünse işlemci 12nm değilse 12nm modelini alın ve anakartı b450 yapın daha ileriye dönük olur ama bu haliyle de yeterli ve uyumlu

cici

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
25,697
İsim
9304
İlgilendiği Kategoriler
profil mesajları ve konu dışı
Z anakart kullansaydın kesinlikle değişmen gerekmezdi aslında K işlemcilerin OC perofrmansı oldukça yüksek ve hayla gideri olan bir işlemci GTX 970 ve RX 570 de besliyordu sanırım OC ile belki 1060 6gb'a zorlardıın neyse önerim işlemci yerine erkan kartını GTX 970 alman 2. elden ve yükseltme yapacağın zaman DDR5 bir sisteme geçmen 2021'de DDR5 çıkacka deniyor 11. nesil intellerle.

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Erdem AKIN
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Z anakart kullansaydın kesinlikle değişmen gerekmezdi aslında K işlemcilerin OC perofrmansı oldukça yüksek ve hayla gideri olan bir işlemci GTX 970 ve RX 570 de besliyordu sanırım OC ile belki 1060 6gb'a zorlardıın neyse önerim işlemci yerine erkan kartını GTX 970 alman 2. elden ve yükseltme yapacağın zaman DDR5 bir sisteme geçmen 2021'de DDR5 çıkacka deniyor 11. nesil intellerle.

1155 sistemlerde artık Z anakart pek bulunmuyor bulunsada çok pahalı ileriye dönük sistem kullanmayı düşünüyorum artık ve anakart kötü olduğu için OC yapıp sistemi zorlamak istemiyorum :) zaten sistemde şuan eksik bir çok şey var kasa içinde sadece stok fan var ve kasanın önünde bulunan 3 adet fan ama onlarda pek akım sağlamıyor

cici

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
25,697
İsim
9304
İlgilendiği Kategoriler
profil mesajları ve konu dışı
1155 sistemlerde artık Z anakart pek bulunmuyor bulunsada çok pahalı ileriye dönük sistem kullanmayı düşünüyorum artık ve anakart kötü olduğu için OC yapıp sistemi zorlamak istemiyorum :) zaten sistemde şuan eksik bir çok şey var kasa içinde sadece stok fan var ve kasanın önünde bulunan 3 adet fan ama onlarda pek akım sağlamıyor
1 yıl bu sistemi kullanamaz mısın? şimdiden satılığa çıkarabilirsin.

Top Bottom