Neler Yeni

Intel i7-14700KF - NVIDIA GeForce RTX 4070 Ti SUPER - İşlemci Darboğazı Sorusu

Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Ali Dogan
işte toplayacağım sistem bu şekilde sence nasıl anakart bu sisteme yeter mi?
Mesaj otomatik birleştirildi:

site bu işlemci ve anakartta 4k monitör için darboğaz %0 diyor 2k da %14.5 öyüzden bende emin olamıyorum. teşekkürler.

render falan işim yok ya. sadece oyun için alacağım. fakat nedense yıllardan gelen bir intel sempatizanıyım. amd kötü geliyor :D
Anakartı tam boy atx oneririm eger bilincli olarak secmediyseniz. Planınız küçük kasa kullanmaksa siz bilirsiniz.

Vazq3ex

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
52
İsim
Ahmet
işte toplayacağım sistem bu şekilde sence nasıl anakart bu sisteme yeter mi?

site bu işlemci ve anakartta 4k monitör için darboğaz %0 diyor 2k da %14.5 öyüzden bende emin olamıyorum. teşekkürler.

render falan işim yok ya. sadece oyun için alacağım. fakat nedense yıllardan gelen bir intel sempatizanıyım. amd kötü geliyor :D
intel in bu sene işlemcileri kötü amd ye göre bir sonraki işlemcilerini bilemem ama bu sene işlemcileri amd ye göre geride kaldılar ben amd denemenizi tavsiye ederim 7800x3d ihtiyacınızı fazla fazla karşılar
daha düşük güç tüketimi daha fazla performans daha ucuz ilerde intel de işlemci yükseltmek istediğiniz zaman mecbur anakart değiştirmek zorunda kalacaksınız amd zaten açıklama yaptı 2025+ am5 platformunu destekleyecekler diye ben her aldığım bilgisayarda amd kullandım şu anda r7 5700x kullanıyorum çok memnunum herhangi bir ısınma sorunum falanda yok eskidendi o sabit 4.7 ghz de çalışıyor oyunda genelde 60-61 derece arasında dolaşıyor boşta 40 derece falan 240mm sıvı soğutma var sıvı soğutma fanları da %40-%50 civarı dönüyor ben denemenizi tavsiye ederim amd pişman olmazsınız zaten intel rekabet olmadıkça kendini geliştirmeye pek açık bir firma değil geçmişte çok ufak farklıkla aynı işlemcileri yeni işlemci diye satmışlıklarıda var

Son düzenleme:
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
953,695
Üyeler
150,325
Son üye
KaiserWilhelm
Top Bottom