Neler Yeni

Yardım intel işlemci alınır mi

Dahası  
Reaksiyon skoru
26
İsim
Bedirhan
arkadaşlar biliyorsunuz intelin son seri işlemciler cabık boziliyor ben yeni bir laptop alacagım fakat intel almak istiyorum amd workstation için pek performansli olmiyor herkes her kafadan bir ses çikiyor sizde intel 14 cu nesil HX serisi işlemci almak mantıklımı
Sen gidip merdiven altı termal macun sürersen tabi çok ısınır benim 5 yıllık laptop Max 17w çekiyor 100-96 derece

Farex

80+ Silver
bakalım hayırlısı
KArdeşim ben mesela o bios güncellemesini bekliyorum gelsin dicem servise kardeşim işlemcimde sorun var bunlar bunlar var zaten ya anakart yada cihaz değişir sonra bios güncelle sonra devam ke. Zaten allahtan msi bunun hakkında önlemini almış 140w geçmiyor şuan mesela. Geçiyor da sonra limitliyor 140 a indiriyor msi cihazlarını alabilirsin.

Starlex

80+ Silver
Sen bu çocuğa bakma bir halt bildiği yok çocuk zaten forumun yaş kitlesi 13-14 o yüzden her önüne geleni ciddiye alırsan olmaz alabilirsin zaten intelde işlemcileri 5 yıl garanti sözleşmesi ypaacka.
Bu eleman geçen bi konu açtı intel bi laptopu var 140w çekiyor 100 derecelere geliyor birde arada bilgisayarı kapanıyor 🤣🤣 yani sen düşün ayrıca bir tek ben değil bizzat abdullah abide diyor bak intellerin sakıncalı olduğunu bir sürü davası var intelin bu nedenden yani bòyle elemanları asıl dinlememen lazım git amd li bir laptop al
Mesaj otomatik birleştirildi:

KArdeşim ben mesela o bios güncellemesini bekliyorum gelsin dicem servise kardeşim işlemcimde sorun var bunlar bunlar var zaten ya anakart yada cihaz değişir sonra bios güncelle sonra devam ke. Zaten allahtan msi bunun hakkında önlemini almış 140w geçmiyor şuan mesela. Geçiyor da sonra limitliyor 140 a indiriyor msi cihazlarını alabilirsin.
Dimi BilGisAyR KeNdI KeNdiNe KaPanMayA BaşLadI

Farex

80+ Silver
Bu eleman geçen bi konu açtı intel bi laptopu var 140w çekiyor 100 derecelere geliyor birde arada bilgisayarı kapanıyor 🤣🤣 yani sen düşün ayrıca bir tek ben değil bizzat abdullah abide diyor bak intellerin sakıncalı olduğunu bir sürü davası var intelin bu nedenden yani bòyle elemanları asıl dinlememen lazım git amd li bir laptop al
Bu çocuğu anası babası hiç takip etmemiş belli yani çocuk ne alemde ne oldu diye bakmamışlar

StrangerIX

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
969
İsim
Baran Kut
Hocam şu senaryo TR'de işlemeyebilir haberin olsun. THH'den çok dönen oldu böyle kararlar.

Starlex

80+ Silver

Farex

80+ Silver

Dimi BilGisAyR KeNdI KeNdiNe KaPanMayA BaşLadI
Bu çocukla uğraşamam ben bilgisayarın kapanma sebebi voltajı çok düşürdüm o yüzden kapandı voltaj yükseltince düzeldi dediğim gibi bu mal çcouğa bakma harbiden yanılır üzülürsün 11-12 bilemeidn 13 yşaında zaten.

Hocam şu senaryo TR'de işlemeyebilir haberin olsun. THH'den çok dönen oldu böyle kararlar.
Tam tersi resmi kaynak olarak ispat niteliğinde geçiyor çünkü resmi açıklama ile haberlere düştü ispat niteliğinde kabul etmesi şart kararı bozunca mahkemede delil kanıt niteliğinde geçitği için ihtimal yok.

Starlex

80+ Silver
Bu çocukla uğraşamam ben bilgisayarın kapanma sebebi voltajı çok düşürdüm o yüzden kapandı voltaj yükseltince düzeldi dediğim gibi bu mal çcouğa bakma harbiden yanılır üzülürsün 11-12 bilemeidn 13 yşaında zaten.
Bi gün o laptop elinde kalacak zaten işlemci oksitlenecek neyse sen intelin ile devam et ama başkasına önerdiğini görürsem o zaman değişir işte

StrangerIX

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
969
İsim
Baran Kut
Tam tersi resmi kaynak olarak ispat niteliğinde geçiyor çünkü resmi açıklama ile haberlere düştü ispat niteliğinde kabul etmesi şart kararı bozunca mahkemede delil kanıt niteliğinde geçitği için ihtimal yok.
Tamam da kararın tamamı nerelerde geçerli? Lokal de olabilir bu kararlar. Her yerde yapmıyor her firma ki Intel bu kadar uzun süre olayın farkında olup konuşmadıysa bunu en fazla lokale taşır bence. Global bir karar olmaz.

Starlex

80+ Silver
Tamam da kararın tamamı nerelerde geçerli? Lokal de olabilir bu kararlar. Her yerde yapmıyor her firma ki Intel bu kadar uzun süre olayın farkında olup konuşmadıysa bunu en fazla lokale taşır bence. Global bir karar olmaz.
Ya adamın bilgisayarının işlemcisi zarar görmüş zaten hangi laptop işlemcisi 140w çeker ve boşta 80 85 olur

Birde gelip burda millete intel öneriyor şaka gibi hangi seviye fanboyluk bununki

Farex

80+ Silver
en son bir tane arkadaşım vardı tüketici hakem heyetine başvurucaktı sorarım ona naptı diye scar 17 laptobu vardı 14900hx vardı işlemcisi hasar gördü diyerekten bilmiyorum tam hatırlamıyorum sebebini thh ye başvurmuştu sorar dönerim

StrangerIX

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
969
İsim
Baran Kut
@Cuncan hocam en iyisi bence şu anlık Intel'e bulaşmamanız olur. Sadece sıkıntılı çip olaylarından değil de daha çok güven kaybından ve geri dönüşlerinin tutarsızlığından dolayı.

Amd ile de işinizi rahat görebileceğinizi düşünüyorum ve genelde fiyat bazında da daha uygun olabiliyorlar. Şimdilik önerim AMD olur senin için.

Farex

80+ Silver
@Cuncan hocam en iyisi bence şu anlık Intel'e bulaşmamanız olur. Sadece sıkıntılı çip olaylarından değil de daha çok güven kaybından ve geri dönüşlerinin tutarsızlığından dolayı.

Amd ile de işinizi rahat görebileceğinizi düşünüyorum ve genelde fiyat bazında da daha uygun olabiliyorlar. Şimdilik önerim AMD olur senin için.
Aynen öyle eğer ben uğraşamam ben böyle işleri sevmem diyene gitmez zaten ama sonuçta garantisi olan bir cihazda çok da sorun çıkmaz kişiye göre değişir dediğim gibi ama 4090 lı ryzen işlemcili laptop yoktu olsa bende alacaktım

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
980,292
Üyeler
155,077
Son üye
rahom41
Top Bottom