Neler Yeni

İntel ve AMD İşlemci Braketi

ege001

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,758
İsim
ege erdem demirelli
Ne işe yarıyor bu?
LGA sokette islemciye tyanlarda bastirildigi icin zamanlar mikro egilmeler oluyor onu engellemek icin. Macun degistirirken iceri akmamasi/kacmamasi icinde ise yariyor.

Dahası  
Reaksiyon skoru
11
İsim
Ertuğrul Boyacı
İlgilendiği Kategoriler
Motosiklet, Teknoloji, Tamir
Instagram
ertugrulboyaci
Steam
93swag
Twitter
ertugrulboyaci
Soruyu bende yineleyeyim, ne işe yarıyor acaba bu ürün ? videosunu izledim ancak orijinalinden daha iyi yapan nedir öğrenmek isterim. Teşekkürler şimdiden.

Ahmet Sevinç

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,200
İsim
Ahmet Sevinç
Ali expreese ben fazla sevmiyorum ürünlerin gelmesi 1 ay sürüyor
hocam olayıda o , ya 2 günde kargo yapan trendyolu seçeceksin ki orada muhtemelen 300-400 TL ve bulup bulamayacağında meçhul

Transcontinental

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
547
İsim
Mahir
Lan bu çakma olsa ne olur olmasa ne olur. Thermalright ile arkadaşın attığının tasarımı birebir aynı. Performans farkı oluşturacak herhangi bir durum yok.

originn

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
111
İsim
Bahadır
Şiddetle tavsiye ederim büyük derece farkı oluyor.

20240302_154242.jpg

Dahası  
Reaksiyon skoru
140
İsim
Melih Baygör
Soruyu bende yineleyeyim, ne işe yarıyor acaba bu ürün ? videosunu izledim ancak orijinalinden daha iyi yapan nedir öğrenmek isterim. Teşekkürler şimdiden.
İntel işlemcilerin yapısı dikdörtgen olduğu için üstüne soğutucu geldiğinde işlemci soketi üzerinde mikro düzeyde yamulma oluyor. Bu yamulmayı engellemesi ve ısıl performansı da arttırmak için icat edilmiş bir şey. Senaryoya göre 7 8 dereceye kadar fark oluyor. Am5 işlemciler kare olduğu için ısıl performans veya yamulma anlamında herhangi bir katkısı olmuyor. Tek avantajı termal macun kaçmasın diye kullanılması. Farklı marka olsa bile hepsi alüminyum bana göre. Test varsa incelenebilir tabi.

KingDeViL

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
174
İsim
Cem

Yorumlarda ve videolarda gördüğüm kadarı ile 5-10 derece daha soğuk çalışıyor. Yabancı sistem kuranların çoğu bu braketi kullanıyor. Mantığı işlemciye küçük pir parça daha alüminyum temas ettirilerek ısı dağıtılıyor.

Uyarı : Anakarta takarken eşit miktarda civataları sıkmak gerekiyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Lan bu çakma olsa ne olur olmasa ne olur. Thermalright ile arkadaşın attığının tasarımı birebir aynı. Performans farkı oluşturacak herhangi bir durum yok.
Aynen öyle. Fark etse etse 1 derece belki fark eder oda içeriğindeki alüminyum alaşımın miktarı ile alakalı..

Ömer Murat KARACA

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
758
İsim
Ömer Murat KARACA
Ali expreese ben fazla sevmiyorum ürünlerin gelmesi 1 ay sürüyor
Üründen ürüne değişiyor o hocam. AK680 klavye aldım 25 Mart'da, 2 Nisanda PTT mesaj verdi adınıza kargo var diye. 4 veya 5 nisanda da teslim olur

Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
Eyüp YİLDIRIM

Ömer Murat KARACA

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
758
İsim
Ömer Murat KARACA
Klavye linki atabilir misin guvenilir mi satıcı
AliExpress'te bu muhteşem ürünü buldum. Hemen göz atın!
695,72TL 63%OFF | AJAZZ AK680 mekanik klavye oyun kablolu Hot Swap kompakt dizüstü çay veya kırmızı mil 68 tuşları

Dağıtımda bugün, aksi bir durum çıkarsa yazarım buraya

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
922,061
Üyeler
143,088
Son üye
rxbypass
Top Bottom