Neler Yeni

İnternet çok dalgalı

MrCodeX

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,977
İsim
Sinan Aba
İyi günler arkadaşlar benim oturduğum evde bazı sitelerin altyapı sorgulamasında hiç altyapı yok görünüyor olanlarda da 11mbps görünüyordu ben şikayette bulundum ve 68mbps yazmaya başladı sitelerde. Benim telekomda aboneligim olduğu için Telekom almak zorunda kaldım. Dün Telekom ekibi geldi ve internetimi bağladılar. Yapıp gittiler ilk 5-6 saat 35mbps hız alıyordum (bana yeter bu hiz ilk başta 11 umuduyla açtım çünkü)bir oyun indirme bıraktım 4 ile 5 arasında indirme alıyordum ve dışarı çıktım 3-4 saat sonra geldim 100kbs ile indiriyordu 66gb oyun 62gb inmişti. Modemi sıfırladım bu sefer hızlandı indirmem ama sonra tekrar düştü. Upload hızım sabit 6mbps ama. Gece yine oyun indirmeye bıraktım sabah uyandım 600kbs ile indiriyordu şimdi modemi tekrar sıfırladım 4mbps bir hız alıyorum.

Not:
-İnternet direkten gelen kutuya bağlı
-Turkuaz kablo yazıyor üstünde Cat6 mı vs bilmiyorum
-Modem sıkıntılı olmaması lazım depremden önce oturduğum evde sıkıntısız çalışıyordu deprem de yere filan da düşmedi.
-Bulunduğum bölge arada çok rüzgarlı oluyor, biraz bundan şüpheleniyorum ama upload 6'nin altına düşmüyor download düşse bile
-İnternette 273m yazıyor kutuya uzaklık.
-Adam son portu benim aldığımı söyledi

Acaba sorun ne olabilir

ImToretto

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,069
İsim
Emre
İlgilendiği Kategoriler
Bilgisayar Bileşenleri. Genel Sorunlar.
Instagram
7emrek
modem arayüzüne girip snr değerlerini vs atma şansınız var mı?

MrCodeX

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,977
İsim
Sinan Aba
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

Ekler

• 5.PNG
    5.PNG
    25.4 KB · Hit: 31