Neler Yeni

İnternet hızı yüksek olmasına rağmen aldığım hız yavaş

AirLife

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
925
İsim
Yunus Şahin
Aldığım internetin bana gelen hızı yüksek. 80mbps civarı. Ama kullandığım da 5-10 bile alamıyorum. Düzeltebilme şansım var mıdır?

Müşteri hizmetlerine soruyorum. Size gönderdiğimiz hızda sorun yok diyorlar.

Bana gelen hız;

Ekran görüntüsü 2024-03-27 181540.png

Ama aldığım hız;

Ekran görüntüsü 2024-03-27 181607.png

mhrm21

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
21
İsim
Muharrem Gökalp
Aldığım internetin bana gelen hızı yüksek. 80mbps civarı. Ama kullandığım da 5-10 bile alamıyorum. Düzeltebilme şansım var mıdır?

Müşteri hizmetlerine soruyorum. Size gönderdiğimiz hızda sorun yok diyorlar.

Bana gelen hız;

Alıntıyı görüntüle

Ama aldığım hız;

Alıntıyı görüntüle
Hocam internete sadece bilgisayar bağlıyken mi yapıyorsunuz bu testi.Genel olarak birden çok cihaz bağlıyken düşük gösterir.Eğer sağlayıcı dediği gibi hızı gönderiyorsa

Lady-Of-Ice

80+ Silver
3 ay dolduysa başka firmaya geçin. Değerlerde sorun yok. Binada sorabileceğiniz biri varsa; bakın bakalım yüksek hız alıyor mu? Alıyorsa fotosunu kanıt olarak firmaya atın.

ca.s

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,199
İsim
C Ş
Farklı cihazda hız testi yapıp bak.

AirLife

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
925
İsim
Yunus Şahin
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hocam internete sadece bilgisayar bağlıyken mi yapıyorsunuz bu testi.Genel olarak birden çok cihaz bağlıyken düşük gösterir.Eğer sağlayıcı dediği gibi hızı gönderiyorsa

Telefonlar ve robot süpürge bağlı sadece. Etkisinin bu kadar olacağını sanmıyorum.

3 ay dolduysa başka firmaya geçin. Değerlerde sorun yok. Binada sorabileceğiniz biri varsa; bakın bakalım yüksek hız alıyor mu? Alıyorsa fotosunu kanıt olarak firmaya atın.

140 gün var daha. Yıllık almıştım.

Farklı cihazda hız testi yapıp bak.

Keenetic modem kullanıyorum. Güvenlik için WPA3 var. Bunu aktif ettim biraz düzeldi gibi oldu.

Ekran görüntüsü 2024-03-27 182609.png

mhrm21

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
21
İsim
Muharrem Gökalp
Telefonlar ve robot süpürge bağlı sadece. Etkisinin bu kadar olacağını sanmıyorum.

Keenetic modem kullanıyorum. Güvenlik için WPA3 var. Bunu aktif ettim biraz düzeldi gibi oldu.

Alıntıyı görüntüle
Biraz daha kendine gelmiş ama upload hızı halen çok az.Ben kendim türknet kullanıyorum 1000mbps hız alıyorum.5-6 cihaz birden bağlıyken bile bilgisayardan 900mbps upload ve download altı hız almadım hiç.

Farex

80+ Bronze

Alıntıyı görüntüle
Kardeşim sanırım arkada güncelleme yapan bir cihaz vs olabilir sen en iyisi kablolu deneyebilirsen ilk ordan dene.

AirLife

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
925
İsim
Yunus Şahin
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Biraz daha kendine gelmiş ama upload hızı halen çok az.Ben kendim türknet kullanıyorum 1000mbps hız alıyorum.5-6 cihaz birden bağlıyken bile bilgisayardan 900mbps upload ve download altı hız almadım hiç.

Fiber olsa böyle bir sıkıntım olmaz tabi. 8 aydır kullanıyorum sorun yoktu, bu aralar sorun yaşamaya başladım zaten.

Kardeşim sanırım arkada güncelleme yapan bir cihaz vs olabilir sen en iyisi kablolu deneyebilirsen ilk ordan dene.

Zaten attığım test bilgisayardan, kablolu şekilde.

Lady-Of-Ice

80+ Silver
Türknet; komşuya sorun yüksek hız alan var mı diyor. Var mı diyeyim; yok mu diyeyim. Ne diyeyim?🤭

Lady-Of-Ice

80+ Silver
O daha fena; sorunum var diye isyan edersen, çözümü belli abonelik iptali. Kesin çözüm. Geri iade de yok.🤭
Türknet'te en azından geri iade var.

mhrm21

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
21
İsim
Muharrem Gökalp
O daha fena; sorunum var diye isyan edersen, çözümü belli abonelik iptali. Kesin çözüm. Geri iade de yok.🤭
Türknet'te en azından geri iade var.
6-7 aydır türknet kullanıyorum 1 kez internetimde kesinti oldu müşteri hizmetlerini aradım gece 11 de ertesi gün saat 3 te kontrole geldiler.Türknetlik bir durum yokmuş bizim binadaki komşulardan biri internet bağlamış onun kablosunu benim kablonun üstüne bağlamışlar kablo altta ezilmişte bağlantı gelmemiş. Kabloyu kurtardık o durumdan bağlantım tekrardan geldi.Şimdiye kadar tek 1 kere sorun yaşamadım 1000mbps internet hızımı sonuna kadar alıyorum :)

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
907,116
Üyeler
140,773
Son üye
darty
Top Bottom