Neler Yeni

Yardım internetim kopuyor yardım

IATLASI

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
689
İsim
Furkan
beyler her gün değil ama 2 3 günde bir internetim kopuyor ama modemde var wifi de var kablolu bağlantıda kopuyor. kaploları çıkarıp çıkıyorum gelmiyor bi kaç şeyler denedim gelmiyor sadece modemi kapatıp açınca düzeliyor başka türlü düzelmiyor
Mesaj otomatik birleştirildi:

önceden de oluyordu bu sürekli günde 3 4 sefer hatta. sonra teknik ekip geldi modem eski dedi değiştiler vestel bi modem taktılar. sonra arada bir yapar oldu çözemedim neyden kaynaklı

KTAX

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
39
İsim
Eren
muhtemelen kutudan eve gelen kabloda problem vardır. 192.168.1.1 (genelde bu adres) modemin içine girerek dsl istatistiklerini paylaşman lazım anlamamız için

pr0phet

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
417
İsim
Mehmet Emin Güneşli
knk ben türknet kullanıyorum 1 aydır internet kopup duruyordu türknete şikayet ettiğimde sorun bizde değil evin tesisatında dediler. Bende telefondan modeme giden telefon kablosunu değiştirdim düzeldi. Yani modeme giden internet kablosunu kontrol et.

IATLASI

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
689
İsim
Furkan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
muhtemelen kutudan eve gelen kabloda problem vardır. 192.168.1.1 (genelde bu adres) modemin içine girerek dsl istatistiklerini paylaşman lazım anlamamız için
knk kutudan eve gelen kabloda olsa kapatıp açıncada düzelmemesi gerek diye düşünüyorum bide bina yeni 6 yıllık filan max

knk ben türknet kullanıyorum 1 aydır internet kopup duruyordu türknete şikayet ettiğimde sorun bizde değil evin tesisatında dediler. Bende telefondan modeme giden telefon kablosunu değiştirdim düzeldi. Yani modeme giden internet kablosunu kontrol et.
knk telefon yok bende ve direk binadan aşşadan gelen kabloya bağlı modem. hatta giriş kapısının orda aşşadan kabloların geldiği yer var ordan bağladılar

dsl istatistiklerine nasıl bakılıyor modem markası vestel mi ne dediğin ipden girdim

KTAX

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
39
İsim
Eren
192.168.1.1
kullanıcı adı: admin
şifre: admin

bana kablolardanmış gibi geldi tabi bir sürü problem çıkabiliyor bulması zor

IATLASI

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
689
İsim
Furkan
192.168.1.1
kullanıcı adı: admin
şifre: admin

bana kablolardanmış gibi geldi tabi bir sürü problem çıkabiliyor bulması zor
hocam ona giriş yaptımda birsürü menü var hangisinden anlaşılıyor onu bilmiyom

KTAX

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
39
İsim
Eren
hayatımda ne vestel modem gördüm ne de duydum. ezbere bilmiyorum kurcalaman gerekecek biraz:D

IATLASI

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
689
İsim
Furkan
hayatımda ne vestel modem gördüm ne de duydum. ezbere bilmiyorum kurcalaman gerekecek biraz:D
nasıl bir ayar bulmam lazım. yeni çıkmış sanırım ya bende bilmiyom. bide benim modemin yanında normalde tek portlu bir çevirici mi ne olması gerek o 6 internetli bir çeviriciymiş zamanında tek portlu kalmadığından çeviriciyi aynı anda 4 internet kullanabileceğim bi çevirici takmışlar acaba oda eski baya ondan olabilir mi veya hangi kabloda sorun var bunu nerden bulabilirim?

Top Bottom