Neler Yeni

Yardım İnternetim Yavaş

Ozzyy

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
569
İsim
Ozan Korzay
bu bana uzatma kablosu gibi geldi ama bununla modemi direkt laptoba bağlayabilir miyim ? yani kablolu intenret kullanmak istiyorum laptobumda da. zaten modem laptobun yanında. yani 1 metre bile fazla aslında
Kullanırsınız dostum 2 uçu da rj45 konnektör var uyumludur rahat ol sen.

Ozan06

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Ozan Ölmez
Kullanırsınız dostum 2 uçu da rj45 konnektör var uyumludur rahat ol sen.
benim port bu şekilde.. modeme bağlanan internet kablosu var bende aslında.. ama bir ucu modeme giriyor lakin diğer ucu bu porta girmiyor. ama ikiside aynı uç.

Ozan06

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Ozan Ölmez
benim port bu şekilde.. modeme bağlanan internet kablosu var bende aslında.. ama bir ucu modeme giriyor lakin diğer ucu bu porta girmiyor. ama ikiside aynı uç.
resmini paylaşamıyorum.. lakin modeme giren kablo benim bilgisayara girmiyor. nasıl bağlantı olacak o zaman ?

Ozan06

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Ozan Ölmez
1585443892992.png

Ozzyy

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
569
İsim
Ozan Korzay

Ozan06

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Ozan Ölmez
ordası kapaklı gibi bir sistemde. elinle aşağı doğru çekersen kapak gibi açıldığını görürsün. standart internet kablo uyumlu .
aynen takabildim. ama interneti hala wifi'den alıyor benim laptop. tam olarak nasıl yapacaktım. kabloyu modemin LAN1 portuna bağladım sonra kendi gigabit ethernet portuma bağladım. lakin dediğim gibi hala wifiden alıyor interneti. kabloluya geçmem için ne yapmam lazım ?

aynen takabildim. ama interneti hala wifi'den alıyor benim laptop. tam olarak nasıl yapacaktım. kabloyu modemin LAN1 portuna bağladım sonra kendi gigabit ethernet portuma bağladım. lakin dediğim gibi hala wifiden alıyor interneti. kabloluya geçmem için ne yapmam lazım ?
Kablolu bağlantı işlemlerini yapmışsın. Tek yapman gereken wifini kapatmak. Wifi aktif olmadığı için kablolu internete yönelecek bilgisayar.

Ozan06

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Ozan Ölmez
Kablolu bağlantı işlemlerini yapmışsın. Tek yapman gereken wifini kapatmak. Wifi aktif olmadığı için kablolu internete yönelecek bilgisayar.
Modeminde bir sıkıntı ya da eskilik yok değil mi?
wifiyi kapatıyorum ama yinede kablolu olarak bağlanmıyor. kabloyu değiştirdim yenisini aldım. şuan hem modeme hem laptopa bağlı lakin yapmaya çalıştığımda kablo bulunamadı diyor. algılamıyor yani ethernet kablosunu...

wifiyi kapatıyorum ama yinede kablolu olarak bağlanmıyor. kabloyu değiştirdim yenisini aldım. şuan hem modeme hem laptopa bağlı lakin yapmaya çalıştığımda kablo bulunamadı diyor. algılamıyor yani ethernet kablosunu...
Denetim masası ağ ayarlarından sorun giderici aracı kullan hata veriyor mu bak bakalım.

Ozan06

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Ozan Ölmez
Ethernet ağ bağdaştırıcısına takılı Ethernet kablosu yok diyor. ama var. taktım ben ama algılamıyor. kabloyu yeni satın aldım. 3 adet ethernet kablosuyla tek tek denedim ama kabul etmiyor.
Denetim masası ağ ayarlarından sorun giderici aracı kullan hata veriyor mu bak bakalım.

Top Bottom