Neler Yeni

iPhone 11 den 15 proya geçilir mi

Clyde

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
593
İsim
Yiğit Özdemir
İlgilendiği Kategoriler
Telefon. Bilgisayar. Monitör. Kulaklık.
Acelen yoksa bekle derim. E ticaret sitelerinde 16 Pro satılmaya başlayınca fiyatı tahminimce 77-79 civarına düşer. O zaman 16 Pro almak çok mantıklı olur. Ytd. Karar senin.
Sen tüm sistemi satıp Apple ekosistemi mi dizdin yoksa benim elf gözlerin beni mi yanıltıyor :pikacu:

Gird4p

80+

oaK´

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,458
İsim
Olcay akbulut

theGladyator01

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
150
İsim
HasHoca
Profesyonel iş yapmayan herkes için düz model daha mantıklı, o kadar özellikli telefon alıpda ne yapıyor insanlar sanki max instaya story atıyodur
Mesaj otomatik birleştirildi:

ekran hzsi dışında bence proyla çok farkı yok gibi
65 bin lira 60 Hz telefona verilmez hocam . Madem 65 bin lira yapıyorlar ekranı 90-120 Hz yapcaklar . Hem benim 12 bin liralık telefonumda bile 120 Hz ekran var bence çok saçma

oaK´

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,458
İsim
Olcay akbulut
65 bin lira 60 Hz telefona verilmez hocam . Madem 65 bin lira yapıyorlar ekranı 90-120 Hz yapcaklar . Hem benim 12 bin liralık telefonumda bile 120 Hz ekran var bence çok saçma
avrupa rekabet kurumu type c gibi ısrarcı olmadıkça bunlar 60hzyi düz modelde bırakmaz bence, hadi 120 çok, 75-90 arası bişi olsa bile daha iyi hissettiricek valla

theGladyator01

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
150
İsim
HasHoca
avrupa rekabet kurumu type c gibi ısrarcı olmadıkça bunlar 60hzyi düz modelde bırakmaz bence, hadi 120 çok, 75-90 arası bişi olsa bile daha iyi hissettiricek valla
Koydukları işlemci 90-120 FPS veriyo , ekran 60 Hz aksjsn . Ne anladım ben

Gird4p

80+
Herkesin umrunda olan bir durum değil bu. Sadece biz teknoloji severler seçiyoruz. Yukarıdaki arkadaş aslında bir nebze doğru. Kimin umrunda ki? Kız arkadaşlarınız ya da memur kafasında bir telefonum olsun uzun götürsün kafasındaki erkek arkadaşlarınızın hangisi yüksek frekans ekran istiyor?

Gelecek sene tüm iPhone modellerinde standart oluyor. Bu sene sondu. The Guardian böyle bir haber yapmıştı. 17 ile birlikte Slim ya da Air modelleri de görmeye başlayacağız.

theGladyator01

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
150
İsim
HasHoca
Herkesin umrunda olan bir durum değil bu. Sadece biz teknoloji severler seçiyoruz. Yukarıdaki arkadaş aslında bir nebze doğru. Kimin umrunda ki? Kız arkadaşlarınız ya da memur kafasında bir telefonum olsun uzun götürsün kafasındaki erkek arkadaşlarınızın hangisi yüksek frekans ekran istiyor?

Gelecek sene tüm iPhone modellerinde standart oluyor. Bu sene sondu. The Guardian böyle bir haber yapmıştı. 17 ile birlikte Slim ya da Air modelleri de görmeye başlayacağız.
Herkesin umrunda olan bir durum olmaması garip zaten . Apple her sene enayi arıyor . 2024 model telefona 60 Hz ekran konmaz . Konarsada fiyatı 65 bin lira yapılmaz . Akılları sıra ucuza getirip pahalıya satcaklar işte , çok saçma ve garip .

Gird4p

80+
Herkesin umrunda olan bir durum olmaması garip zaten . Apple her sene enayi arıyor . 2024 model telefona 60 Hz ekran konmaz . Konarsada fiyatı 65 bin lira yapılmaz . Akılları sıra ucuza getirip pahalıya satcaklar işte , çok saçma ve garip .
Şimdi burada sizin de bilmediğiniz bir nokta var. Aydınlatayım müsadenle. Fiyatlar konusu Türkiye'de çok eleştiriliyor. Ben yurtdışında yaşayan bir arkadaşınızım. Burada Samsung modeller genelde 50 - 100 dolar daha pahalı oluyor. Peki neden Türkiye'de Samsung daha ucuz? Cevap bölgesel fiyatlandırma. Türkiye'de çoğunluk iPhone kullanmak istiyor, hatta bu bir mesele haline gelmiş. Telefonu cepten çıkardığın zaman bir şeyler değişeceğine inandırmışlar kendini. Bu algı ortamında eğer Samsung fiyatları her yerde yaptığı gibi Türkiye'de de iPhone ile aynı tutarsa işin ucunu tutamaz. Şu an bile tutamıyor herkes fazladan verip iPhone alıyor. Yani iPhone pahalı satmıyor, samsung ucuz satıyor bu da göze batıyor.

Öte yandan ben İnsan merkezli sistem tasarımı dersi almıştım üniversitede. Bu ders içerisinde proje yönetirken insanların beklentilerini referans almayı öğreniyorsunuz. Dersten mezun olmadan önce iPhone hakkında sizle aynı fikirlere sahiptim, dersten mezun olduktan sonra fikrim değişti. Adamlar ne gerekiyorsa eksiksiz yapıyorlar. Müşterinin 60 Hz istemediğinin farkındalar, getirmiyorlar. Kar oranlarını böyle daha yüksek tutuyorlar. Ben şahsen 60Hz olayına çok takık bir adamım. 120 Hz'den aşağı kullanmam ama elin adamının telefon çok umrunda olmadığından paneli de çok umrunda olmuyor. Siz ise kullanıcı olarak haklısınız, 17 serisi ile beraber 120 Hz paneller standart hale gelecekler. Bu 60 Hz ile gelen son nesildi.

DR. BİYOLOJİ

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,801
İsim
kilan embappe
16 Pro tavsiye ederim almışken en güncelini al. Ve kesinlikle Türkiye cihaz almanı tavsiye etmem.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
997,394
Üyeler
157,949
Son üye
Wota404
Top Bottom