Neler Yeni

iPhone 12 şarj sorunu

karyakaya

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Ahmet Kaya
arkadaşlar merhaba

yakın zamanda iphone 12 aldım fakat şarj konusunda çok dengesiz geliyor cihaz mesela şarjım %90 iken 20 dk 90 olarak kalıyor sonra bir anda hızlıca %87'ye düşüyor orada da 20 dk takılıyor hani bu zaten taktığım bi mevzuydu ama asıl sorun şu ki %30'lara geldikten sonra telefon şarjı bildiğiniz içiyor.. 21:15'te %33 şarjım vardı mesela şu an saat 22:25 ve %7 şarjım var bu normal bir düşüş değil galiba tamam hep elimde telefon ama ne olursa olsun böyle düşmemeli arkaplanda da açık uygulama yok çok fazla anlamıyorum konum da kapalı.

bugün 15:10'da evden çıkarken %86 idi mesela şu an 22:25'te %7 full elimdeydi.

thematty

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
449
İsim
Matty Man
pil sağlığı kaç?

slm.ycl02

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,091
İsim
Selim
arkadaşlar merhaba

yakın zamanda iphone 12 aldım fakat şarj konusunda çok dengesiz geliyor cihaz mesela şarjım %90 iken 20 dk 90 olarak kalıyor sonra bir anda hızlıca %87'ye düşüyor orada da 20 dk takılıyor hani bu zaten taktığım bi mevzuydu ama asıl sorun şu ki %30'lara geldikten sonra telefon şarjı bildiğiniz içiyor.. 21:15'te %33 şarjım vardı mesela şu an saat 22:25 ve %7 şarjım var bu normal bir düşüş değil galiba tamam hep elimde telefon ama ne olursa olsun böyle düşmemeli arkaplanda da açık uygulama yok çok fazla anlamıyorum konum da kapalı.

bugün 15:10'da evden çıkarken %86 idi mesela şu an 22:25'te %7 full elimdeydi.
Pil kalibrasyonu kötü kısa zaman önce aldıysanız birkaç doldur boşalt işleminden sonra düzelmesi gerekir.

Eren_Y

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
260
İsim
Eren Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
oyun yardım pc toplama vb.
Instagram
https://www.instagram.com/m_upt.eren/
Steam
https://steamcommunity.com/id/jiqitter/
Twitter
hamdieren10
Discord
Capon#5386
normalde o dediğin olay pil sağlığın düşükken oluyor da batarya değişme olasılığı değişen bataryanın orjinal olmaması ? pil sağlığı koruma diye bir şey var iphone larda %100 de belli yerlerde takılı kalıyo sonra bi anda düşüş yaşıyo sebebi bu iyi bişey de seninki anormal derecede dostum
Mesaj otomatik birleştirildi:

Pil kalibrasyonu kötü kısa zaman önce aldıysanız birkaç doldur boşalt işleminden sonra düzelmesi gerekir.
kanka anneme iphone 8 plus alınmıştı hala kullanıyo bataryası gitmiyo tamam temiz kullanıyo da cidden normal değil ilk alındığında da olmaması gerekiyor diye biliyorum hatta ilk zamanları aşırı yavaş gitmesi gerekmiyor mu

slm.ycl02

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,091
İsim
Selim
normalde o dediğin olay pil sağlığın düşükken oluyor da batarya değişme olasılığı değişen bataryanın orjinal olmaması ? pil sağlığı koruma diye bir şey var iphone larda %100 de belli yerlerde takılı kalıyo sonra bi anda düşüş yaşıyo sebebi bu iyi bişey de seninki anormal derecede dostum
Mesaj otomatik birleştirildi:

kanka anneme iphone 8 plus alınmıştı hala kullanıyo bataryası gitmiyo tamam temiz kullanıyo da cidden normal değil ilk alındığında da olmaması gerekiyor diye biliyorum hatta ilk zamanları aşırı yavaş gitmesi gerekmiyor mu
Normalde evet dediğiniz gibi ama kalibrasyon kötü ise pilde değişen vb yoksa sıfır bir telefonla aynı ekran süresini verir ama diyelim ki 70 60 arası çok yavaş azalırken 30 10 arası su gibi gidebilir. Bu da birkaç doldur boşalt işleminden sonra düzelir doğru yuzdeligi göstermeye başlar. Uzun bir süre böyleyse batarya değişimi istenebilir.

Eren_Y

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
260
İsim
Eren Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
oyun yardım pc toplama vb.
Instagram
https://www.instagram.com/m_upt.eren/
Steam
https://steamcommunity.com/id/jiqitter/
Twitter
hamdieren10
Discord
Capon#5386
Normalde evet dediğiniz gibi ama kalibrasyon kötü ise pilde değişen vb yoksa sıfır bir telefonla aynı ekran süresini verir ama diyelim ki 70 60 arası çok yavaş azalırken 30 10 arası su gibi gidebilir. Bu da birkaç doldur boşalt işleminden sonra düzelir doğru yuzdeligi göstermeye başlar. Uzun bir süre böyleyse batarya değişimi istenebilir.
anladım teşekkür ederim normalde telefona çok önem veren birisi de değilim elimdee j7 prime var sarj sorunu hiç yok 15 in altına inince hızlı gidiyor sadece onun dışında saat 7 7 30 dan beri ekran açık kullanıyorum sarjım 67 gündelik götürsün yeterli benim için :)

karyakaya

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Ahmet Kaya
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
peki düşük güç modunu veya iyileştirilmiş pil sağlığı ayarlarını açmayı öneriyor musunuz bunlara gerek yok mu yoksa

Top Bottom