Neler Yeni

IOS İphone 15 pro Beklenir mi? 14 pro mu alınmalı?

oTToman16

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
274
İsim
Adem SOY
Bütçe
50000
Arkadaşlar selam.
İphone 14 pro almayı düşünüyorum fakat 15 i de beklemek istiyorum. Kararsız kaldım.
15 de fiziksel tuşlar kalkacak.
A17 İşlemci olacak
Type c girişli ya da thunderbolt 3 olacak daha hızlı veri aktarımı.
10x optik zoom dan bahsediliyor.
6 yerinde 8 ram olacak deniyor.
Daha birçok yenilik olabilir.

Sice ne yapmalıyım kararsız kaldım?

şahin doğan

80+ Platinum
Elindeki telefon dayanacaksa bekle derim. Neredeyse 1 yıl var orası ayrı. Dediğin özellikler sallama. 10X olmaz. Max 5X. 8 Ram olsa bir şey değişmez. A17 Klasik. Fiziksel tuş kalkmaz.

oTToman16

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
274
İsim
Adem SOY
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bekle derim diyor sun ama gelecek özellikler genel olarak aynı olur diyor sun tam anlamadım:))

misfit

80+ Silver
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,583
İsim
misfit
Şu an 10 verip almak varken seneye 20 verip almak senin için sorun değilse bekle derim ama 1 yıl beklemeye değer mi? Bence değmez.
Fiziksel tuşları kaldırmazlar. Standart A17 olacak, ram belki 8 olur, zoom olayını bilemiyorum ama 10x optik bana pek olası gelmiyor.
Type-C 15 veya 16'da kesin olarak gelecek fakat olay yine sabıra geliyor -_-
Şuan alıp seneye çıkacak modelin özelliklerine göre satıp üzerine de eklenebilir.
Tabii şu an kullandığın telefon da önemli.

Kürşat Kütükçü

80+ Titanium
Dahası  
Reaksiyon skoru
14,055
İsim
Kürşat Kütükçü
İlgilendiği Kategoriler
Elektrik elektronik sistemleri - Bilgisayar Sistemleri - İnternet Hizmetleri Teknik Destek - Teknolojiye dair her şey
Instagram
kursat.kutukcu
Facebook
kursat.kutukcu.1
50 bin TL telefona verilmez o ayrı ama ben olsam 15 İ beklerdim zira bütçe sıkıntın Yoksa ki yok gibi duruyor 😄

oTToman16

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
274
İsim
Adem SOY
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Şu an 10 verip almak varken seneye 20 verip almak senin için sorun değilse bekle derim ama 1 yıl beklemeye değer mi? Bence değmez.
Fiziksel tuşları kaldırmazlar. Standart A17 olacak, ram belki 8 olur, zoom olayını bilemiyorum ama 10x optik bana pek olası gelmiyor.
Type-C 15 veya 16'da kesin olarak gelecek fakat olay yine sabıra geliyor -_-
Şuan alıp seneye çıkacak modelin özelliklerine göre satıp üzerine de eklenebilir.
Tabii şu an kullandığın telefon da önemli.
Teşekkürler bilgin için. Şu an kullandığım telefon zırhlı android telefon lar dan. Direkt android den iphone ye geçicem. En iyisi şimdi almak seneye çıksın bir bakalım görürüz.

Nasparus

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,684
İsim
Yusuf
İlgilendiği Kategoriler
Sistem Toplama, JS, İktisat, Felsefe, İslam, Müzik
Arkadaşlar selam.
İphone 14 pro almayı düşünüyorum fakat 15 i de beklemek istiyorum. Kararsız kaldım.
A17 İşlemci olacak

Daha 14 yeni çıktı bu özellikler tamamen tahmini. Hatırlarsanız İphone 5 çıkmadan önce saçma sapan haberler, fotoğraflar dolaşıyordu, onlardan çok bir farkı yok. Beklemek daha iyi olacaktır fakat, seneyeki dolar kurunu iyi düşünmek lazım. Malum doların ne olacağı belli olmuyor 30 40 da olabilir, Apple da sağolsun çok yardımcı oluyor kur bakımından(!)

Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Mustafa
Her ay zam geliyor. Şimdi 14 al. 15 çıkınca satarsın 15 alırsın. Mesela şuan iphone 13 ile 14 arasında çokta fark yok fiyat olarak. Aynısı 14-15 içinde geçerli olacak. İphone lar pirim yapan telefonlar + Türkiye şartlarında mal alacaksın arkana bakmayacaksın bu kadar basit senin 50 bin TL bekletirsen değeri 20 bine düşecek ;)

timssy

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
429
İsim
Salih
14 pro al bak keyfine. 15 çıkana kadar dolar kaç olur kim bilir :d

ulubeu

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Ali Eren Ulu
Arkadaşlar selam.
A17 İşlemci olacak

14 pro alıp geç, geçen sene 10 kasımda 17 k ya 13 pro aldım bu sene 10 kasımda o telefonu takaslarken 33k fiyat biçildi, 15 serisi içinde aynı senaryo olacak, şuan ki ekonomide TL de kalınmaz, hem son model iphone telefonun olmuş oluyor hem de yatırım yapmış oluyorsun ...

nightsoldier

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
369
İsim
C.S.
Bir sonraki pro seri ortalama 50-55 bin ₺ bandından satılacaktır. Dolayısıyla en az 10 bin ₺ üzerine koyarım derseniz, bekleyin. Öte yandan şu aşamada yeni seriye daha 10 ay varken beklemek mantıksız.

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Mehmet
Konuyu canlandıracağım, 15 pro çıkmasına 2 ay kaldı. Sizce beklemeli miyim yoksa 14 pro alayım mı? Yurt dışından alacağım.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
907,054
Üyeler
140,755
Son üye
gnine
Top Bottom