Neler Yeni

iPhone vs Samsung Galaxy S

leroxy

80+ Platinum
En İyi Cevap
24
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,887
İsim
Alp
İlgilendiği Kategoriler
İnternet Hizmetleri - Yayın Servisleri - Riot Games
Şimdi konu başlığı çok genel oldu biliyorum ama fazlaca ihtimal olduğu için başlığı bu şekilde koydum.

Yaklaşık 1.5 aydır yeni telefon almak için arayıştayım. Model kararlaştırmaya ve para denkleştirmeye çalışıyorum.
Aklımda birkaç senaryo var.

Param olursa ihtimalleri:
- Yenilenmiş iPhone 11 almak (13.500TL)
- Sıfır S21 veya S21 FE almak (12.000-12.700TL / 13.400-13.900TL)
- Sıfır S22 almak (16.500TL)

Param olmazsa ihtimalleri:
- Yenilenmiş iPhone XR almak (10.200TL)

Önceliğim kamera ve batarya. Özellikle S21FE ve S22 kameraları çok cazip geliyor ancak özellikle S22 pahalı görünüyor.
Böyle aldığım zaman en az 3 yıl götürecek bir cihaz almayı düşünüyorum o yüzden iyi karar vermem lazım.
Şimdi genel uyumluluk vs. için iPhone'a da yönelebilirim ya da S21FE, S22 gibi bir model alıp da geçebilirim, batarya da benim için önemli olduğundan samsung tarafına pek sıcak bakamıyorum gerçi.
Aynı zamanda iPhone daha da cazip geliyor ama samsung tarafında da 3x optik zoom vs. özellikle etkinliklerde çok işe yarayacak bir şey ancak halen karar veremedim.

Sizce ne yapmalıyım? İhtimaller arasında en muazzam seçenek hangisi?

Perfectshot06

Moderatör
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,037
İsim
Oğuz Oğuz
Şimdi konu başlığı çok genel oldu biliyorum ama fazlaca ihtimal olduğu için başlığı bu şekilde koydum.

Yaklaşık 1.5 aydır yeni telefon almak için arayıştayım. Model kararlaştırmaya ve para denkleştirmeye çalışıyorum.

Önceliğim kamera ve batarya. Özellikle S21FE ve S22 kameraları çok cazip geliyor ancak özellikle S22 pahalı görünüyor.
Böyle aldığım zaman en az 3 yıl götürecek bir cihaz almayı düşünüyorum o yüzden iyi karar vermem lazım.
Şimdi genel uyumluluk vs. için iPhone'a da yönelebilirim ya da S21FE, S22 gibi bir model alıp da geçebilirim, batarya da benim için önemli olduğundan samsung tarafına pek sıcak bakamıyorum gerçi.
Aynı zamanda iPhone daha da cazip geliyor ama samsung tarafında da 3x optik zoom vs. özellikle etkinliklerde çok işe yarayacak bir şey ancak halen karar veremedim.

Ben 12k'ya sıfır pixel 6 pro aldım. Çok memnunum.

leroxy

80+ Platinum
En İyi Cevap
24
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,887
İsim
Alp
İlgilendiği Kategoriler

Oneomous

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,457
İsim
Adem

Yani iphonenin bataryaları çok iyi değil samsungla kıyaslanabilir bir bataryaya sahipler ayrıca 3 yıl demişsin her 2 model alınabilir 3 yıl için s22 alma

leroxy

80+ Platinum
En İyi Cevap
24
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,887
İsim
Alp
İlgilendiği Kategoriler
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Yani iphonenin bataryaları çok iyi değil samsungla kıyaslanabilir bir bataryaya sahipler ayrıca 3 yıl demişsin her 2 model alınabilir 3 yıl için s22 alma
"En az" diye belirttim. Yani 2018'de iPhone XR alıp hala kullanan arkadaşım da var halen memnun mesela :D

Oneomous

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,457
İsim
Adem
"En az" diye belirttim. Yani 2018'de iPhone XR alıp hala kullanan arkadaşım da var halen memnun mesela :D
Yani ne amaçla kullandığın önemli tabii 2018de s9 alsaydın şuan memnun olurdun diye düşünüyorum.
Yani 3 yıl sonra değiştiriceksen iphone alman daha mantıklı 2.elden satarsın elinde para olur android tarafında çöpe atarsın.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ayrıca şuan bende s21fe var merak ettiğin bir şey varsa sorabilirsin batarya konusunda pişmanlık ama benim isteğim işteyken şarjın yetmesiydi yetiyor da ama günü çıkaramıyor kullanırsan.
Kamerasının 1x modu lensi çok yakın başka aklıma gelen kötü yanı yok.

Dahası  
Reaksiyon skoru
2,099
İsim
Osman
İlgilendiği Kategoriler
Bilgisayar
ip 11 güzel gibi bu arada iphone 14 pro max alınır mı? gm21 den çok daha iyi onu biliyorum ama gm21 in 2 artısı var 5000mh bataryaya sahip parmak izi okuyucusu var 14 pro max 4325mh batarya var parmak izi okuması yok

leroxy

80+ Platinum
En İyi Cevap
24
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,887
İsim
Alp
İlgilendiği Kategoriler
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Ayrıca şuan bende s21fe var merak ettiğin bir şey varsa sorabilirsin batarya konusunda pişmanlık ama benim isteğim işteyken şarjın yetmesiydi yetiyor da ama günü çıkaramıyor kullanırsan.
Kamerasının 1x modu lensi çok yakın başka aklıma gelen kötü yanı yok.
Yani şu anda S21FE 1 ay öncesine göre çok pahalı ama 3x optik zoom olayı çok cazip geliyor. Onun harici ekran tarafı da ilgimi çekiyor. Çözemedim vallahi.
Dediğin gibi satma vs. konularda iPhone 11 daha iyi bir tercih olur.
Yenilenmiş iPhone 11 alınır mı peki?
Easycep'te durum olarak Mükemmel ve pili %100 olarak gözüküyor. 13.500TL.

Oneomous

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,457
İsim
Adem
Yani şu anda S21FE 1 ay öncesine göre çok pahalı ama 3x optik zoom olayı çok cazip geliyor. Onun harici ekran tarafı da ilgimi çekiyor. Çözemedim vallahi.
Dediğin gibi satma vs. konularda iPhone 11 daha iyi bir tercih olur.
Yenilenmiş iPhone 11 alınır mı peki?
Easycep'te durum olarak Mükemmel ve pili %100 olarak gözüküyor. 13.500TL.
Yani hiç alan biri ile karşılaşmadım fakat sana şöyle söyliyeyim telefonun neyden yenilendiği çok önemli mesela su geçirdiği için yenilendi diyelim
Bozulan parçasını değiştirdiler telefon çalışıyor fakat düzgün temizlenmediyse okistlenme yaparsa ileride tekrar bozulur böyle bir yenilenmiş telefonu almak saçma olur ama ekran kırılmıştır ekranı değiştirmişlerdir bu tarz yenilenmiş alınır demek istediğim dış görünüşe aldanmayın easycepin telefona şu olduğu için şu değiştirildi dediğine güveniyorsanız eğer alınabilir taib..

Top Bottom