Neler Yeni

Işık sızması, IPS glowing neredeyse olmayan sorunsuza yakın monitor önerisi

bypast

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
279
İsim
uğur demirel

sein.

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
113
İsim
Arda
İlgilendiği Kategoriler
Cep Telefonu, Sistem Parçaları
Instagram
ardafreecs
Steam
Freecs
Discord
qkenn
Hocam madem sorunludur neden IPS kullanıyor insanlar. Yani büyük sorun gibi duruyor bence.

27i-30 alsam olur mu?
Bir tavsiyem yok sadece açıklamak için yazdım bi sorun düşük bütçeli monitörlerde problem yaratıyor haddinden fazla oluyor ben şuanda vg27aqml1a kullanıyorum ips glowu goremezsiniz yok yani nerdeyse ips panel tercih edilmesi renk doğruluğu daha iyi daha canlı ve diğer çoğu teknik özelliklerdede daha iyi kısaca yüksek bütçeli monitor icin ips glow bir sorun değil düşük bütçede ciddi sorun

draqla

80+
Bir tavsiyem yok sadece açıklamak için yazdım bi sorun düşük bütçeli monitörlerde problem yaratıyor haddinden fazla oluyor ben şuanda vg27aqml1a kullanıyorum ips glowu goremezsiniz yok yani nerdeyse ips panel tercih edilmesi renk doğruluğu daha iyi daha canlı ve diğer çoğu teknik özelliklerdede daha iyi kısaca yüksek bütçeli monitor icin ips glow bir sorun değil düşük bütçede ciddi sorun
Vg27aqml1a IPS glow buyrun.

Ekler

• IMG_20240311_193756.jpg
    IMG_20240311_193756.jpg
    2.8 MB · Hit: 18

draqla

80+
Bu monitör böyle ise daha alt modelleri düşünemiyorum
Mesaj otomatik birleştirildi:

Monitör alacağım bende sırf bu problemler için amazondan 50-100 fazla verip alacağım yoksa diğer siteler iade etmek ölüm
Lanet olsun, VA alacam. En azında siyahtan tasarruf ederim. Ben de zaten TN panel var. Memnunum bundan. VA alır, keyfime bakarım.
Kamera bu glow işini biraz abartıyor bunu belirtmekte fayda var insan gözü tam olarak böyle görmüyor. Birde karanlık odada daha çok göze batar. Yani gündüz vakti fark etmeyebiliyorsunuz. Yukarıdaki attığım fotoğrafı bizzat kendim çektim. Karanlık odada film izlemeyi seviyorum monitörü aldım glowu hiç rahatsız etmiyordu ta ki film açana kadar :). Alta film izlerken ki halini de bırakıyorum. Ondan sonraki gün iade etmiştim. Tabi şansa bağlı daha az olan halı denk gelebilir size.

Lanet olsun, VA alacam. En azında siyahtan tasarruf ederim. Ben de zaten TN panel var. Memnunum bundan. VA alır, keyfime bakarım.
Bak birde bu videoya denk geldim sana da atayım. 24 incde bile 1080p pikselleri belli oluyor 27yi sen düşün. 27inc 2k ve 4kda başarılı.

Ekler

• IMG_20240317_042054.jpg
    IMG_20240317_042054.jpg
    2.5 MB · Hit: 13
Son düzenleme:
Dahası  
Reaksiyon skoru
32
İsim
At avrat silah
Kamera bu glow işini biraz abartıyor bunu belirtmekte fayda var insan gözü tam olarak böyle görmüyor. Birde karanlık odada daha çok göze batar. Yani gündüz vakti fark etmeyebiliyorsunuz. Yukarıdaki attığım fotoğrafı bizzat kendim çektim. Karanlık odada film izlemeyi seviyorum monitörü aldım glowu hiç rahatsız etmiyordu ta ki film açana kadar :). Alta film izlerken ki halini de bırakıyorum. Ondan sonraki gün iade etmiştim. Tabi şansa bağlı daha az olan halı denk gelebilir size.

Bak birde bu videoya denk geldim sana da atayım. 24 incde bile 1080p pikselleri belli oluyor 27yi sen düşün. 27inc 2k ve 4kda başarılı.
Hocam IPS beni çok üzüyor.

AGUMBA

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
668
İsim
Sercan GÖKALP
HDR 1000 bulursam onu alırım :D.
Kardeşim çok kafaya takma bu ıps glow olayını ( çok aşırı olmadıkça ) gerçi senin bütçe biraz kısıtlı yani o fiyata bulacağım ıps panellerde kalite be derece olur bilemiyorum ama şansını deneyebilirsin

Dahası  
Reaksiyon skoru
32
İsim
At avrat silah
Kardeşim çok kafaya takma bu ıps glow olayını ( çok aşırı olmadıkça ) gerçi senin bütçe biraz kısıtlı yani o fiyata bulacağım ıps panellerde kalite be derece olur bilemiyorum ama şansını deneyebilirsin
Hocam şimdi ben karanlık ortamda kullanıyorum genelde. Yani şöyle diyeyim oyun ve film izlerken muhakkak ortamın karanlık olmasını isterim. İş yapacağım zamanda mesela Unity3D'de oyun geliştireceğim zaman ve Java kodlayacağım zamanda lambayı açıyorum yani. VA iyi olabilir benim için.

Necromancerr

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,917
İsim
Emre
Discord
necromancerr
Hocam madem sorunludur neden IPS kullanıyor insanlar. Yani büyük sorun gibi duruyor bence.

27i-30 alsam olur mu?
R27i-30 var televizyon gibi monitör yeminle çok büyük istemiyorsan 25i-30 al geç

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
916,809
Üyeler
142,177
Son üye
xBEORN
Top Bottom