Neler Yeni

işlemci % 100 sorunu

Güneş

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Mehmet Eren Güneş
sadece oyunlarda mı işlemci üste dayanıyor ? yoksa normal kullanımda da yüksek seviyelere çıkıyor mu ?

şahin doğan

80+ Platinum

şahin doğan

80+ Platinum

TKCN

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
135
İsim
Muhammed Ali Tekcan
iyi günler sistemim
i5 3470 3.2 ghz
sapphire rx 470 nitro ekran kartı
8gb ddr3 1600 mhz ram
sorunum ise pubg ve call of duty warzone da oyuna ilk başlayınca işlemci kullanımı %60 %70 arası fakat 15 20 dk sonra %100 oluyor oyunda fps 80 90 lardan 40 50 lere dusuyor droplar yemeye başlıyorum ve crash yiyip oyundan atıyor yardımcı olursanız sevinirim
not: soğutucu olarak dark freezer x94 kullanıyorum 2 oyundada işlemcim 60 dereceyi görmüyor
8 gb ram yetersiz geliyorsa drop yaşamanız kaçınılmazdır. Darboğaz sonucu crash hatası almanız olanaksızdır. Bios sıfırlama güncelleme sistem sıfırlama seçeneklerini değerlendirmelisiniz.

DDRQ

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
405
İsim
Serkan sss
bende birsürü sorun yaşadım fps drop fps düşmesi tarzında ancak bunların net nokta atışı bi cevabı yok
senin sorunun muhtemelen ısınma kaynaklı gibi yoksa dediğin gibi başlangıçta yüksek fps alamazsın eğer bakımlarını kendin yapabiliyorsan bilgisayarın macununu değiştirmeyi denemeni öneririm ancak fanın sıkıca oturduğundan emin ol daha önce fazla macun sürdüğümden benzer sorunlarla uğraşmıştım
bunun dışında görev yöneticisini her zaman üste alarak o anda hangi uygulamanın güç harcadığını bulup silebilirsin 2 ay kadar önce bende nvidia container %100 soruna sebep oluyordu exe dosyasını silince her şey düzelmişti . onlarca sebebi olabilir umarım ilk denemyle çözülür en kötü sistemine bakım yaptığından emin olmuş olursun

Top Bottom