Neler Yeni

İşlemci değişimi sonrası Görüntü gelmiyor

mrckrg

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Emre Çekirge
Herkese iyi geceler diliyorum şöyle bir sorunum var kardeşim termal macun sürmek için işlemciyi sökmeye çalışırken işlemci soğutucuya yapışmış daha sonra da pimlere zarar vermiş. Zarara gören işlemci modeli ‘Ryzen 5 5500 ‘ bende elimde olan eski bir işlemciyi ‘Ryzen 5 1600AF’ takmak istedim düzgün taktım macunu sürdüm ramler düzgün takıldı herşeyi yaptıktan sonra startı verdim fakat ekrana görüntü gelmiyor. Daha önce başına gelen oldu mu yardımcı olabilecek var mı ?

success

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
25
İsim
Yusuf aydın
Herkese iyi geceler diliyorum şöyle bir sorunum var kardeşim termal macun sürmek için işlemciyi sökmeye çalışırken işlemci soğutucuya yapışmış daha sonra da pimlere zarar vermiş. Zarara gören işlemci modeli ‘Ryzen 5 5500 ‘ bende elimde olan eski bir işlemciyi ‘Ryzen 5 1600AF’ takmak istedim düzgün taktım macunu sürdüm ramler düzgün takıldı herşeyi yaptıktan sonra startı verdim fakat ekrana görüntü gelmiyor. Daha önce başına gelen oldu mu yardımcı olabilecek var mı ?
Hocam bios pilini çıkardınızmı ?

success

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
25
İsim
Yusuf aydın
Hayır fakat daha sonra hepsini komple söküp tekrar taktım belki yerlerinden oynamıştır diye bu işlemi defalarca deneyim.
Hocam ramler ve ekran kartının pinlerini silgi ile silmenizi öneririm büyükihtimalle işe yarayacaktır

Gif Man

80+ Gold
Anakartınız Nedir ?

lia shine

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,019
İsim
Hasan
ekran karti kablolarini takmamis olabilirsin :kekw:

mrckrg

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Emre Çekirge
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

mrckrg

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Emre Çekirge
Hocam işlemcinizde sorun olablirmi ?
Dostum öyle bir ihtimal de yok çünkü işlemciyi kuzenimin bilgisayarından söküp getirdim çalışan bir bilgisayardan aktif olarak oda kendi sistemine eski işlemcisini taktı
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bios ekranı geliyor mu peki yoksa hiçbirşey mi yok
Hiç ekran gelmiyor

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Çevrim içi yöneticiler

• B1L0
    Hayırlı forumlar

Forum istatistikleri

Konular
990,117
Üyeler