Neler Yeni

İslemci fani cikartmadan temizlenir mi

andires42

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Saç kurutma makinesi ile soğuk hava tut. Fanın dönmemesi için de kürdan gibii birşeyle sabitle.

mehmeths

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
42
İsim
Mehmet Şimşek
İlgilendiği Kategoriler
Teknoloji, Bilgisayar ve Donanım, Yapay Zeka, Yazılım, Çevrebirimleri
Ryzen 5 5500 islemcim var oyunlarda 85 dereceye kadar ciktigi icin macun degisikligi yaptim ve sonra denedigimde sicakliklar ayniydi ve farkettimki islemci fani cok tozlu macunu yeni degidtirdifim icin fani cikarmak istemiyorum fan cikarilmadan temizlenir mi anakarta islemciye zarari olur mu ve neylen temizlememi onerirsiniz
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu arada stok fan
Kardeşim kullanılmayan bir dış fırçasını alıyorsun mümkünse sapı ince olursa daha iyi olur, sonra bir yandan elektrik süpürgesini tutup(fana yakın yere tutcan) fırça ile fanin aralarına girip tozlu yerleri temizliceksin. Bu arada elektrikli süpürge de çalıştığı için otomatikman çıkan tozu yutucak.

Farklı bir yöntem ise kulak pamuğu, küçük olduğu için daha iyi alırsın.

Ryzen 5 5500 islemcim var oyunlarda 85 dereceye kadar ciktigi icin macun degisikligi yaptim ve sonra denedigimde sicakliklar ayniydi ve farkettimki islemci fani cok tozlu macunu yeni degidtirdifim icin fani cikarmak istemiyorum fan cikarilmadan temizlenir mi anakarta islemciye zarari olur mu ve neylen temizlememi onerirsiniz

Bu arada stok fan
Fanı çıkartmadan temizleyemezsin bu arada cikartman lazım. İşlemcinin üzerinde iken olmaz.

Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Hamza Ural
Kardeşim kullanılmayan bir dış fırçasını alıyorsun mümkünse sapı ince olursa daha iyi olur, sonra bir yandan elektrik süpürgesini tutup(fana yakın yere tutcan) fırça ile fanin aralarına girip tozlu yerleri temizliceksin. Bu arada elektrikli süpürge de çalıştığı için otomatikman çıkan tozu yutucak.

Farklı bir yöntem ise kulak pamuğu, küçük olduğu için daha iyi alırsın.

Fanı çıkartmadan temizleyemezsin bu arada cikartman lazım. İşlemcinin üzerinde iken olmaz.
Ozaman kotuymus ya zaten macunu yenileyince faji takmakla cok ugrastim peki wimdi fani cikarirsam macuny bidaha yenilemem gerekirmi

Top Bottom