Neler Yeni

İşlemci Pinleri Yamulmuş , PC Açılmıyor Yardım

BuckBerry

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
81
İsim
Serkan
Bu ZF 12 macunun böyle şeyler yapacağını biliyordum. İşlemcinin sıcaklığı çok arttığı için macunu yenileyeyim dedim. Klasik işlemci soğutucu ile beraber geldi
Bu düzelir mi ?

Gece gece elim ayağım titriyor , bu sistemi zar zor aldım , pinler falan düzeltilse olur mu ?

Yeni macun sürdüm anakarta taktım , tam girmedi sanırım. PC power tuşuna basıyorum kasa fanları 1 saniye dönüyor sonra duruyor

Lütfen yardım edin
Benim 4 pin yamulmuştu AMD işlemcimin video da görmüştüm uçlu kalem ucuyla düzeltmiştim sıkıntısız çalışıyor ama çok düzeltmeye kalkarsan birden fazla defa bir süre sonra kırılabilir kırılmadıgı sürece sıkıntı yok düzeltilir ama bilen birine danış ben yapamam diyorsan boşa gitmesin işlemci

RefX

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,932
İsim
Orhun Refik Kocabaş
Yukarıda 1 pin daha yamuk. Bir de alttaki kısım çok parlamış orayı detayli bir daha kontrol et
Işık kaynaklı sanırım. Hocam sistem belli bir süre çalışıyor ama sonra reset atıyor.
Bios pili çıkarıp takarsam düzelir mi ?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Benim 4 pin yamulmuştu AMD işlemcimin video da görmüştüm uçlu kalem ucuyla düzeltmiştim sıkıntısız çalışıyor ama çok düzeltmeye kalkarsan birden fazla defa bir süre sonra kırılabilir kırılmadıgı sürece sıkıntı yok düzeltilir ama bilen birine danış ben yapamam diyorsan boşa gitmesin işlemci
Düzelttim , üst mesajları okuyun lütfen. Bios pili çıkarırsam düzelir mi ?

yureksyz

80+ Silver
En İyi Cevap
3
Işık kaynaklı sanırım. Hocam sistem belli bir süre çalışıyor ama sonra reset atıyor.
Bios pili çıkarıp takarsam düzelir mi ?
BIOS pilini çıkarmak BIOS'u sıfırlar. İşlemcinde overclock var sanırsam. Bunu iptal etmenin en kolay yolu BIOS'u sıfırlamak. Bir de öyle dene.

• Beğen
Reaksiyonlar: RefX

RefX

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,932
İsim
Orhun Refik Kocabaş
BIOS pilini çıkarmak BIOS'u sıfırlar. İşlemcinde overclock var sanırsam. Bunu iptal etmenin en kolay yolu BIOS'u sıfırlamak. Bir de öyle dene.
Tamam hocam. Bios güncellemesi için bir şey lazım mı ?

RefX

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,932
İsim
Orhun Refik Kocabaş

RefX

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,932
İsim
Orhun Refik Kocabaş
Sıfırladım ama yinede açılmıyor PC
İşlemci hakkın rahmetine kavuştu

RefX

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,932
İsim
Orhun Refik Kocabaş

Conqureor

80+ Bronze
Dahası