Neler Yeni

İŞLEMCİ VE EKRAN KARTI Derecesi çok yüksek

Keyfen

80+ Bronze
Vallaha öyle malımı hiçbir şey bilmeyen bilgisayarcısına emanet etmem haha
Mesaj otomatik birleştirildi:

Tamamdır reis sağolasın

Kasanın üstündeki camı önündeki camı açtım sadece fan filtleri kaldı heryer açık deli gibi hava alıyor olmalı ve sıcaklıklar bir nebze düştü. Ekran kartı -67-73 arasında işlemci sıcaklığı 70-73 arasında . Ben Antalya'da yaşıyorum hava çok bunun etkisi varmıdır 😂
tamam işte bak çözüldü olay kasa hava almıyor fanlarını kontrol et ve yapabilirsen fan kontrollerine bios üzerinden gir fanları en yükseğe çek bi çalışsın canavar gibi

Dahası  
Reaksiyon skoru
41
İsim
Batuhan Karataş
Üstünde cam olan kasa mı ? Entersan, işlemcinin ısınma sebebi bu olur bak işte. Ekran kartı ise nasıl soğudu anlamadım alttan alıp arkadan atıyordu o yine :D.
Ekran kartı yine yükseliyor azalıyor kendi halinde takılıyor herhalde dmdnxdm

tamam işte bak çözüldü olay kasa hava almıyor fanlarını kontrol et ve yapabilirsen fan kontrollerine bios üzerinden gir fanları en yükseğe çek bi çalışsın canavar gibi
Denedim 1500 rpm 3000 kusura kadar çıkıyor du max , 1-2 gun denedim faydası olmadı. Hem elektirik falza gelmesin hemde fanların ömrü kısalır diye korktum normale aldım kral

KrawL3R

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Soner
İşlemci fanı oturmadığında yapar bunu sende sıvı soğutucu olur bu durumda oturmayan.

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Abdullah Hamza ateş
Herkese merhaba. GİGABYTE RTX 3080 EKRAN kartım var derecesi ekte bıraktığım gibi. İşlemcim RYZEN 7 5700X3D ve 360mm SİLVERSTONE sıvı sogutmasını kullanıyorum az önce yeni termal macun aldım VE YENİLEDİM ( COOL MASTER mastergek maket New Edition ) neden hep yüksek derece çalışıyor bir yardım edin lütfen
Not : Kasam XPG BATTLECRUSİER ve Cam Açık Olduğu Halde Böyle Sıcak parçalar :(
PUBG yi görünce saygım arttı bu arada çok iyi oyun çoğu insana göre oynaması Zor

atiizdmr

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
46
İsim
Atilla
PBO ile curve optimizerden -30 voltaj dene daha stabil ve serin çalışır. 5800x3d tek fan kule tipi soğutucu ile 60-65 derecede oynuyorum. Termal macunu yenile uzun zaman olduysa. Mx4 kullanıyorum canavar gibi. Aslında işlemciler ısınmıyor biraz optimizasyon istiyor. God of war da 55-60 derece arası oynuyorum. Kasa fanlarını da cpu sıcaklığı ile entegre ettim.

Ekler

• IMG_6727.jpeg
    2.5 MB · Hit: 26
  • IMG_6723.jpeg
    IMG_6723.jpeg
    2.1 MB · Hit: 24
Dahası  
Reaksiyon skoru
41
İsim
Batuhan Karataş
İşlemci fanı oturmadığında yapar bunu sende sıvı soğutucu olur bu durumda oturmayan.
SIVI SOĞUTU TAM OLARAK UYUMLU REİS

Havalar ısındığı için sıcaklıklar yükselir. Kasanın açılabilen her yerini aç öyle kullan.
vallaha her yeri açtım kral elimden gelenı yaptım

Kasayı değistirin sorun cözülür
kasamdam memnunum ağa çokda seviyorum . değiştirmeyi düşünmüyorum

PBO ile curve optimizerden -30 voltaj dene daha stabil ve serin çalışır. 5800x3d tek fan kule tipi soğutucu ile 60-65 derecede oynuyorum. Termal macunu yenile uzun zaman olduysa. Mx4 kullanıyorum canavar gibi. Aslında işlemciler ısınmıyor biraz optimizasyon istiyor. God of war da 55-60 derece arası oynuyorum. Kasa fanlarını da cpu sıcaklığı ile entegre ettim.
dediğin işlemi yapmayı bilmiyorum riske atamam macunu yeni değiştim kral

PUBG yi görünce saygım arttı bu arada çok iyi oyun çoğu insana göre oynaması Zor
bende severek oynuyorum bazen arkalansak da güzel oyun ekip varsa bide tadından yenmıyor. ben severek oynuyorum 4K geçik saatim olmuş . ama 4 kişilik ekip olunca daha güzel

atiizdmr

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
46
İsim
Atilla
SIVI SOĞUTU TAM OLARAK UYUMLU REİS

vallaha her yeri açtım kral elimden gelenı yaptım

kasamdam memnunum ağa çokda seviyorum . değiştirmeyi düşünmüyorum

dediğin işlemi yapmayı bilmiyorum riske atamam macunu yeni değiştim kral

bende severek oynuyorum bazen arkalansak da güzel oyun ekip varsa bide tadından yenmıyor. ben severek oynuyorum 4K geçik saatim olmuş . ama 4 kişilik ekip olunca daha güzel

Anakart markasını söylersen yardımcı olurum. Curve optimizer ile anakart üzerinden 30 negative voltaj vereceksin. İşlemci daha stabil çalışır ve 5-10 derece ne düşer. cinebench r23 testinde 13800 civarı puan alırken 14800 ler aldım yanlış hatırlamıyorsam

Dahası  
Reaksiyon skoru
41
İsim
Batuhan Karataş
Anakart markasını söylersen yardımcı olurum. Curve optimizer ile anakart üzerinden 30 negative voltaj vereceksin. İşlemci daha stabil çalışır ve 5-10 derece ne düşer. cinebench r23 testinde 13800 civarı puan alırken 14800 ler aldım yanlış hatırlamıyorsam
msi b450 gaming plus max

atiizdmr

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
46
İsim
Atilla
İlk önce bios sürümünü güncelle. Bios ekranına gir. Sonra adımları takip et.
Settings/Advanced/Amd Overclocking/Precision boost overdrive
Ordan Precision boost overdrive Auto olması lazım orayı advanced yapcaksın. Diğer ayarları oynamana gerek yok. Sonra ordan Curve optimizer yazan yere girip Curve optimizer yazan yeri All Core olarak seçiyorsun. Onun altındakini negative olarak seçiyorsun. Sonra oraya da 30 yazıyorsun. Max 30 veriliyor zaten. İşlemciye zararı olmaz korkma. En fazla yeterli voltaj gelmediği için pc tekrar başlatır kendini öyle olursa 25 denersin . Mantığı Undervolt yapıyorsun. Daha düşük güç ile aynı hızları alıyorsun. Silikon kalitesi genelde bu serilerde iyi oluyor.

Bu arada msi anakart kullanmadım araştırdığım kadarıyla anlatabildim.

Ekler

• MSI-Curve-Optimizer-5900X-B450-Tomahawk-1.jpg
    MSI-Curve-Optimizer-5900X-B450-Tomahawk-1.jpg
    283.4 KB · Hit: 6
  • MSI-Curve-Optimizer-5900X-B450-Tomahawk-2.jpg
    MSI-Curve-Optimizer-5900X-B450-Tomahawk-2.jpg
    248 KB · Hit: 8
Dahası  
Reaksiyon skoru
41
İsim
Batuhan Karataş
İlk önce bios sürümünü güncelle. Bios ekranına gir. Sonra adımları takip et.
Settings/Advanced/Amd Overclocking/Precision boost overdrive
Ordan Precision boost overdrive Auto olması lazım orayı advanced yapcaksın. Diğer ayarları oynamana gerek yok. Sonra ordan Curve optimizer yazan yere girip Curve optimizer yazan yeri All Core olarak seçiyorsun. Onun altındakini negative olarak seçiyorsun. Sonra oraya da 30 yazıyorsun. Max 30 veriliyor zaten. İşlemciye zararı olmaz korkma. En fazla yeterli voltaj gelmediği için pc tekrar başlatır kendini öyle olursa 25 denersin . Mantığı Undervolt yapıyorsun. Daha düşük güç ile aynı hızları alıyorsun. Silikon kalitesi genelde bu serilerde iyi oluyor.

Bu arada msi anakart kullanmadım araştırdığım kadarıyla anlatabildim.
teşekkürler

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
910,229
Üyeler
141,262
Son üye
laros
Top Bottom