Neler Yeni

işlemci watt kullanımı nasıl arttırılır?

sezer3636

80+ Bronze
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
452
İsim
sezer adıgüzel
merhaba işlemcimin oyunlarda tam performans gösteremediğini farkediyorum gpu kullanımı işlemci kullanımı düşük seviyede kalıyor . ryzen 5 5600 ortalama 30-35 watt arası güç tüketiyor. sistemden çektiği gücü nasıl arttırabilirim.
bios oc yapıldı 1.4v 4.6ghz
güç ayarları yüksek performans yapıldı
değişen sonuç yok

HacıSOFU

80+ Titanium
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,954
İsim
Hacı
Hangi oyunlarda nereden bakiyorsun bu kullanimlara?

Overclok ile performans artar.

$ilent

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
Voltaj değerin riskli bir seviyede bu arada. Aynı zamanda işlemciler oyunlarda tam kullanılmaz yani 60-80W tüketim olması şart değil.

Furkan Karagülle

80+ Platinum
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,980
İsim
Furkan Karagülle
İlgilendiği Kategoriler
Astronomi, Uzay, Bilim, Fizik, Kimya, Biyoloji, Matematik, Geometri, Elektromanyetizma, Kuantum Fiziği, Parçacık Fiziği, Nükleer Fizik, Astrofizik, Yapay Zeka, Teknoloji, Elektrik ve Elektronik, İnsan Beyni, Mekanik, Elektrikli Otomobiller, İçten Yanmalı Otomobiller, Motosikletler, Jet Motorları, Roket Motorları, Uçaklar, Uzay Mekikleri, Kitaplar, Filmler, Diziler, Psikoloji, Felsefe, Akustik ve Elektro Gitar, Arduino, Python, Java, Javascript, Pascal, PHP, Fortran, C, C#, C++, Bilgisayar Yazılımları ve Bilgisayar Donanımları, Windows İşletim Sistemleri, Linux İşletim Sistemleri ve Dağıtımları, macOS İşletim Sistemleri, Laptoplar, Telefonlar, Apple Ürünleri, Kameralar, Fotoğraflar, Borsa, Yatırım, Kripto Para, Fitness, Kalistenik..
Instagram
_furkan.krgl_
Steam
(1021294255)
Twitter
FurkanKrgle
Facebook
furkan.karagulle.7399
Discord
furkankaragulle#1763
Reddit
reddit.com/user/Complete-Flow9113
Oyunlarda işlemci genelde tam yükte çalışmaz. Sistemde herhangi bir sorun yok, saygılar.

sezer3636

80+ Bronze
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
452
İsim
sezer adıgüzel
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hangi oyunlarda nereden bakiyorsun bu kullanimlara?

Overclok ile performans artar.
pubg ve amdnin sürücü ölçüm katmanı pek performans sezemiyorum
Mesaj otomatik birleştirildi:

Voltaj değerin riskli bir seviyede bu arada. Aynı zamanda işlemciler oyunlarda tam kullanılmaz yani 60-80W tüketim olması şart değil.
4.6ghz için 1.4v altı manuel olarak girdiğimde reset atıyor. işlemci sıcaklığım bu voltajla 45 50 dereceyi geçmiyor. alınan voltajla wattın uyuşmadığını düşünüyorum sistemde sanki bir kaçak var :D

HacıSOFU

80+ Titanium
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,954
İsim
Hacı
PUBG ve amdnin sürücü ölçüm katmanı pek performans sezemiyorum

4.6ghz için 1.4v altı manuel olarak girdiğimde reset atıyor. işlemci sıcaklığım bu voltajla 45 50 dereceyi geçmiyor. alınan voltajla wattın uyuşmadığını düşünüyorum sistemde sanki bir kaçak var :D
AMD nin ki yanlış gösteriyor.
MSI AFTERBURNER ile bakınız.

$ilent

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
PUBG ve amdnin sürücü ölçüm katmanı pek performans sezemiyorum

1.4V altında 4.6GHz göremiyor demekki işlemci, fakat riskli bir seviye, benim tavsiyem 1.35V u asla geçmeyin, gerekirse 4.4 4.5GHz kullanın ama sağlıklı olsun.

Top Bottom