Neler Yeni

İsrail, Filistin'e Savaş İlan Etti

Loading...

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Hamas bu savaşı kaybeder.

Bura.K

80+ Silver
🔴 Hamas, Türkiye'yi kendine destek vermeye çağırıyor.

🔴 Hamas, Filistin ve Hamas bayrağının yanına Türkiye'nin bayrağını da koyarak bir hutbe gerçekleştirdi.

🔴 İsrail, mermileri domuz yağıyla üretmeye başladı. (Müslümanlıkta Domuz haram biliyorsunuz. Gıcıklık yapıyorlar.)

🔴 Hamas, yeni roketleriyle İsrail'e yoğun saldırı gerçekleştirdi. Demir kubbe saldırıyı püskürttü.

🔴 Hizbullah, Lübnan sınırından İsrail'e sızmaya çalışıyor.

🔴 İsrail, Gazze-Lübnan ve Mısır olmak üzere 3 ayrı cephede savaşıyor.

🔴 Elon Musk, Gazze'nin elektriğinin kesilmesine rağmen sanki kesilmemiş gibi "Şarjlı istasyonlar ücretsiz" açıklaması yaptı.

🔴 İsrail, Filistinli tutukluların elektriğini tamamen kesti. Tutuklular, dış dünyadan tamamiyle izole edildi.

🔴 Almanya, Filistin'e yönelik destek gösterilerini yasakladı.

🔴 Dünya çapından Yahudi Asıllı/Yahudi Olmayan kişiler, İsrail'e gönüllü askerlik yapmak üzere geri dönüyor.

Gri Caner

80+ Titanium
En İyi Cevap
7
Noluyo olm? Güncellemeleri ağzım açık okuyorum.

ProfessionWolf

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
905
İsim
Buğra
Üzüldüğüm nokta şu tabi daha savaş neticelenmedi geri kalan süreçte ne olur bilemiyorum ama yine siviller kaybetti.
Ayrıca İsrailli siviller ölüyor diye ağlayanlar şimdi öldürülecek olan binlerce Filistinli masum insan için kendileri başlattı ve hak ettiler diyecekler çünkü onlar için tek sıkıntı İsraillilerin ölmesi olacak. İkiyüzlü olmayın ve senelerce baskı altında yaşayan ve artık sabrı taşan bir halkın meşru mücadelesini karalamayın bunun din ile bir alakası yok ya da Arap olmalarına bir alakası yok. Tamam Araplar bize ihanet etti büyük pislikler yaptılar ama hanginiz hamile kadınların karnını deşen Yunanlara Araplara ettiğiniz hakaretlerin 10'da 1'ini ettiniz en büyük tepkiniz denize dökmek oldu ve bunu bile zamanla mizahlaştirma yoluna gittiniz. Çünkü onlar size okullarda Fransız İhtilali ile başlayan milliyetçilik akımının temsilcisi oldular diye anlatıldı ve mücadeleleri meşru kılındı. O zaman Arapların milliyetcilik duygusu yok mudur?
Bu söylediklerimden anlayanlar için gayet güzel tespitler çıkmıştır.
yemin ediyorum aklımdakileri yazmışsın ben ne filistini ne de israili destekliyorum üzüldüğüm konu masum insanların ölmesi kudüsün yahudilerin eline geçmesi durumu

The Semih

80+ Gold
Amerika : Askeriye milyar dolar yatırıyorum kullanmak için bahane aramalıyım.

Dahası  
Reaksiyon skoru
9,509
İsim
Diyarhan

Emrhan_

80+ Bronze
🔴 Hamas, Türkiye'yi kendine destek vermeye çağırıyor.

🔴 Hamas, Filistin ve Hamas bayrağının yanına Türkiye'nin bayrağını da koyarak bir hutbe gerçekleştirdi.

🔴 İsrail, mermileri domuz yağıyla üretmeye başladı. (Müslümanlıkta Domuz haram biliyorsunuz. Gıcıklık yapıyorlar.)

🔴 Hamas, yeni roketleriyle İsrail'e yoğun saldırı gerçekleştirdi. Demir kubbe saldırıyı püskürttü.

🔴 Hizbullah, Lübnan sınırından İsrail'e sızmaya çalışıyor.

🔴 İsrail, Gazze-Lübnan ve Mısır olmak üzere 3 ayrı cephede savaşıyor.

🔴 Elon Musk, Gazze'nin elektriğinin kesilmesine rağmen sanki kesilmemiş gibi "Şarjlı istasyonlar ücretsiz" açıklaması yaptı.

🔴 İsrail, Filistinli tutukluların elektriğini tamamen kesti. Tutuklular, dış dünyadan tamamiyle izole edildi.

🔴 Almanya, Filistin'e yönelik destek gösterilerini yasakladı.

🔴 Dünya çapından Yahudi Asıllı/Yahudi Olmayan kişiler, İsrail'e gönüllü askerlik yapmak üzere geri dönüyor.
Umarım ülkemiz saçmalamayıp bu Hamas veya İsrail'in çağrılarına kulak vermez.

ÇağdaşKsK

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
375
İsim
Çağdaş Alkan
Böyle bir tezi savunuyorsan bunun için elinde kaynağın ve sağlam bir kanıtında olmalıdır.
ABD Başkanı Biden dün:
“Hamas’ın bebeklerin kafasını kestiği videoları izledim” demişti…
ABD Başkanı Biden bugün: izlediğini iddia ettiği Hamas’ın kafa kesme videolarının olmadığını Netanyahu’nun ofisi tarafından yanıltıldığını açıkladı…
bu sadece bunlardan biri dilersen bir kaç tane daha bulur buraya atarım

Dahası  
Reaksiyon skoru
9,509
İsim
Diyarhan
Güzel birsürü ortaklık ve destek olmuş ufak savaşlar ülkeleri yıpratıyor bir taraf kaybedene kadar yıllarca savaş olur. Teslim olunsun iş bitsin.

Marianoly

80+ Gold
En İyi Cevap
1
ABD Başkanı Biden dün:
“Hamas’ın bebeklerin kafasını kestiği videoları izledim” demişti…
ABD Başkanı Biden bugün: izlediğini iddia ettiği Hamas’ın kafa kesme videolarının olmadığını Netanyahu’nun ofisi tarafından yanıltıldığını açıkladı…
bu sadece bunlardan biri dilersen bir kaç tane daha bulur buraya atarım
Kaynak atar mısın? bunu bilmiyordum.

Bura.K

80+ Silver
🔴 İsrail'deki savaşta 1 Türk hayatını kaybetti, bir Türk vatandaşı da kayıp.

🔴 ABD dışişleri bakanı: "İsrail merak etmesin, bir her zaman yanlarındayız ve hep yanlarında olacağız."

🔴 İsrail, Savaşa katılan/destek veren tüm Filistinlilerin tedavisi karşılamama kararı aldı. Bebek olsa dahi.

🔴 Cumhurbaşkanı Erdoğan, İsrail'deki savaşa yönelik 11 Devlet Başkanıyla telefon görüştürmesi gerçekleştirdi.

🔴 Biden, Hamas'ın çocuk katili olduğunu belirtti, Biden'ı Beyaz Saray yalanladı.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
992,773
Üyeler
156,977
Son üye
mrcbrv
Top Bottom