Neler Yeni

İsrail, Filistin'e Savaş İlan Etti

Loading...

80+ Silver
Filistin, geçmişte İngiltere'nin kışkırtmasıyla Osmanlı askerine hainlik yapmış olabilir. Ama üstünden ciddi zaman geçti ve o Filistin halkıyla mevcut Filistin halkının durumu çok çok farklı.
Bunun yanında Filistin'in sözde Ermeni soykırımını tanıdığı iddiası da yanlış. Bizzat Filistin Ankara Büyükelçiliği bunu tekzip etmiştir. Türkiye'deki Filistin sempatisini kırmak amacıyla böyle bir yalan medya ürününün ortaya atıldığını düşünüyorum.
Ayrıca KKTC'i tanımaması noktasında bazı politik karmaşalar olabilir. Azerbaycan da KKTC'i tanımıyordu bazı sebeplerden. Onun gibi bir şey olabilir.

Unutmayın! Hastane vuruldu. İki kere hem de. Çocuklar ölüyor. Çocuklar... Çocuklar....

Not: Avustralya başbakanı cart curt doğru yanlış bilmiyorum. Videodaki çocuktan bir sürü var bunu bilin istedim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ek olarak arkadaşlar tüm Türkiye halkını öldürdüklerini düşünün. 5 milyon Türk'ü Hatay'da tuttuğunu düşünün. Yıllarca Hatay'da 5 milyon kişi yaşıyorsunuz. Ara sıra suyunuz kesiliyor ara sıra elektriğiniz kesiliyor, aç bırakılıyorsunuz. Ara sıra canları sıkılıyor havadan bomba atılıyor.
Sonra bu halk "Yeter!" deyip kendini savunuyor ve suçlu Filistin mi oluyor?

🔴
SON DAKİKA Cumhurbaşkanı Erdoğan : ''Bu savaşı Haçlı-Hilal meselesine döndürmeyin yoksa sonu kötü olur.''
şu kısım hariç hepsine katılıyorum;
Filistin, geçmişte İngiltere'nin kışkırtmasıyla Osmanlı askerine hainlik yapmış olabilir. Ama üstünden ciddi zaman geçti
Güncel durumda da hiç bir zaman yanımızda durmadılar.

Gri Caner

80+ Titanium
En İyi Cevap
7
şu kısım hariç hepsine katılıyorum;

Güncel durumda da hiç bir zaman yanımızda durmadılar.
Ne gibi bir durum? Misal Filistin'in mevcut politik gücü (!) ne zaman bizim yanımızda değil de karşıda durdu? Harbi merak ediyorum.

Ne gibi bir durum? Misal Filistin'in mevcut politik gücü (!) ne zaman bizim yanımızda değil de karşıda durdu? Harbi merak ediyorum.
ayrıca dağlık karabağ sorununda da ermenileri desteklemişlerdi

Marianoly

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Caner burda Filistin sempatizanlığı yapmıyorsun değil mi? Tamam sivil halka bizde üzülüyoruz, savaş biran önce bitsin istiyoruz fakat Filistin devleti ayrı, sivil halk ayrı. Kimsenin Filistin/ Hamas'ı desteklediğini düşünmüyorum. Bu adamlar 1980 li yıllarda kendi topraklarında PKK kampı eğitiyordu, bayrakları Osmanlı devletine hakaret niteliğinde.
Halk ayrı, devletin kendisi ayrı.

Gri Caner

80+ Titanium
En İyi Cevap
7

İbrahim_Talha

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,944
İsim
İbrahim Talha DEMİR
🔴 ABD'nin Akdeniz'deki gemilerine Yemen'den atılan füze saldırısı gerçekleşti. Füzeler etkisiz hale getirildi, kimin gerçekleştirdiği bilinmiyor.

🔴 ABD'nin Irak Üssüne Drone saldırısı gerçekleşti. 1 ABD Askeri öldü.

🔴 ABD, İsrail'i Destekleme kararını 97'ye 0 Karşı oyla kabul etti.

🔴 ABD, İsrail için 100 Milyar Dolardan fazla Destek Paketi açıklayacak.

🔴 ABD, İsrail'in daimi olarak yanında olduğunu söyledi ve ABD başbakanı, İsrail Başbakanı ile sarıldı.

🔴 İsrail Askeri, silahı olmayan 7 yaşındaki bir çocuğu kameralar önünde öldürdü. (Videosu var ama eklemeyeceğim.)

🔴 Saat 24:00'dan Sonra, Mısır Refah Kapısı, İsrail eşliğinde yardımlara açık hale getirilecek ve Gazze'ye İnsani yardım ulaştırılacak.

🔴 İsrail, Türkiye'deki tüm Büyükelçilerini ve Elçiliklerini kapattı ve Elçilerine bir şey olmaması adına ülkeye geri çağırdı.

🔴 Türkiye'deki tüm İsrail asıllı vatandaşlar, ülkelerine geri dönüyorlar.

🔴 "Mehmetçik Gazze'ye" sloganları atan, Askerimizi ve Polisimi taşlatıp yüzlerce kişinin yaralanmasına, bir kişinin ölmesine yol açan, Büyükelçilik basıp Diplomatik Kriz çıkartan sözde İmam Halil KONAKÇI, bugün polis tarafından gözüne biber gazı sıkılmasından sonra "daha burayı aşamadık, Gazze'ye nasıl gidelim. Bence vazgeçelim, bu kadarı yeter" diyerek protestodan ve yürüyüşten geri döndü.

🔴 İsrail'in Çocuk cesetlerini "dondurma arabası" ile taşıdığı öğrenildi.

🔴 Gece 3:00'da Biden, Ulusa Sesleniş konuşması yapacak.

🔴 İsrail Savunma Bakanı: "Gazze'yi içten görmeye hazır olun" dedi.

🔴 İsrail'de yaşayan İsrailli vatandaşlar, farklı gizli numaralardan aranıp "İsrailli misin?" diye sorulduğunu, evet derlerse "seni az sonra tekrar arayacağım" veya ölüm tehdidi aldıklarını söylediler.

🔴 ABD, İsrail'e 2 adet Demir Kubbe Hava Savunma Sistemi daha göndereceğini açıkladı.

🔴 Baykar, Filistin'e 280 Milyon TL'lik İnsani yardım yaptı.

🔴 Tarihi "Aziz Porphyrius" Kilisesi, İsrail'in saldırısı sonucunda yıkıldı ve çok sayıda Filistinli sivil öldü.
Hocam selamlar, araştırdığım kadarıyla Halil Konakçı olayını medya kafasına göre değiştirmiş. Sen de bir araştırabilir misin ?
Uzun zaman sonra internete bakayım dedim, meğer savaş çıkmış. Çok zor bir durum herkes için. Bazıları müslüman kardeşimiz deyip gaza geliyor, bazıları insani olarak üzülüyor ancak Filistin Devleti'nin bize karşı olan tavrından dolayı haklı olarak sinirli, bazıları Arap nefretinden insanlık kanunlarını da unutuyor. Ne yaşayacağımı, nasıl davranacağımı şaşırdım :D

Bura.K

80+ Silver
🔴 Erdoğan, bugün düzenlenen Büyük Filistin Mitinginde İsrail’e agir laflar söyledi. İsrail’e “örgüt” ve “terorist” dedi.

🔴 Erdoğan, Gazze’ye asker gönderme konusunda olumlu düşündüklerini ve müdahale edebileceklerini belirtti.

🔴 İsrail, Türkiye ile tüm Diplomatik iliskisini sonlandırdı.

🔴 Türkiye, İsrail’e yönelik açıklamaları nedeniyle bir günde 25 Milyar Dolar kaybetti.

Carl-S

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
14,701
İsim
s
İlgilendiği Kategoriler
Laptop önerileri ve Telefon önerileri
🔴 Erdoğan, bugün düzenlenen Büyük Filistin Mitinginde İsrail’e agir laflar söyledi. İsrail’e “örgüt” ve “terorist” dedi.

🔴 Erdoğan, Gazze’ye asker gönderme konusunda olumlu düşündüklerini ve müdahale edebileceklerini belirtti.

🔴 İsrail, Türkiye ile tüm Diplomatik iliskisini sonlandırdı.

🔴 Türkiye, İsrail’e yönelik açıklamaları nedeniyle bir günde 25 Milyar Dolar kaybetti.
Türkiye 25 milyar dolar mı kaybetti?

Bura.K

80+ Silver
Türkiye 25 milyar dolar mı kaybetti?
BİST inanılmaz değer kaybetti, devre kesimi uygulandı.

🔴 İsrail Enerji Bakanı, Erdoğan’a “İŞİD destekçisi “ ve “Hamas-Teror destekçisi” dedi.

🔴 İsrail İletişim Bakanı, Elon Musk’ın “Gazze’ye Starlink ile iletişim desteği sağlayacağız” açıklamaları üzerine Starlink ve SpaceX ile tüm bağlarını kopardığını açıkladı.

Son düzenleme:

Gri Caner

80+ Titanium
En İyi Cevap
7
İsrail İletişim Bakanı, Elon Musk’ın “Gazze’ye Starlink ile iletişim desteği sağlayacağız” açıklamaları üzerine Starlink ve SpaceX ile tüm bağlarını kopardığını açıkladı.
Elon Musk sonunda tag'lara kulak vermiş.

O değil de koca Arap milleti bir Elon Musk olamadılar.

Son düzenleme:
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
954,480
Üyeler
150,490
Son üye
alenowl
Top Bottom