Neler Yeni

İtopya Değişim -Ups Kargo Tutanak

Dahası  
Reaksiyon skoru
85
İsim
Alperen Filiz
Merhabalar bu konuyla ilgili konu açmıştım. İtopya'dan aldığım monitör çatlak geldi
İtopya ile iletişime geçtim ve bana kargoyu göndermeden önce kontrol ettiklerini ve her hangi bir hasar olmadığını kayıt ettiklerini söylediler. Tutanak tutup tarafımıza kargoladığınızda değişimi sağlayacaklarını söylediler. Dün tutanak için ups şubesine gittim ve bana tutanağı mail üzerinden attılar. Tutanakta şu tarz yazılar yazıyor.

1- DIŞ PAKETİN DURUMU : DIŞ PAKETTE HERHANGİ BİR HASAR YOKTUR. TAŞIMA KAYNAKLI BİR DURUMDAN KAYNAKLI DEĞİLDİR
2- Koli duvarları içerisinde 5 cm kalınlığında ve malzemeyi sabitleyen ve dış hasardan koruyacak dolgu kullanılmış mı? : EVET
3- DIŞ AMBALAJ DURUMU : Dış ambalajda hasar yok
4- Hasar TAŞINA HATASI veya AKAN BİR MADDE den mi kaynaklanıyor? : HAYIR
5- Malzeme Kırılgan mı ? Bir yerden ambalajsız düşerse hasar görür mü ? : EVET
6- İçerik eksik mi veya paketten düşen malzeme var mı ? : HAYIR
7- TESPİT YERİ : ALICI
8- HASARLI ÜRÜN DURUMU : ÇİZİK
9- DIŞ AMBALAJ TİPİ : KARTON
10- KAPATILMA Kapalı mı ? : EVET
11- MALZEME YERLEŞİMİ : Kırılgana karşı kırılgan
12- HASARDAN SONRA YAPILAN : Bütün malzemeler gönderene iade edildi
Sizce ne gibi bir sonuç olacak ? İki tarafta hatanın onlarda olmadıklarını söylüyor.
Ayrıca upsde tutanağı tutan kişi baştan sağma tutmuş. Bana gönderilen dosyanın adı ASUS TUTANAK bir kere. Benim monitörüm AOC ! Bir diğer konu tutunakta yazana göre kargo bana VATAN İZMİR BORNOVA şubesinden gönderilmiş. Oysaki İtopyadan aldım. Bu sıra çok alışveriş yapıyorum. Ekran kartım VATAN İZMİR BORNOVA şubesinden geldi. Beyefendi bakmadan kopyalayıp yapıştırmış. Ürün adında ASUS LCD MONITOR 21.5 LED BACKLIGHT 8 ADET yazıyor. İlk defa duyuyorum bunu. Dün tutanağı tutan arkadaş bana sorular sordu ve not etti. Yarın bilgisayar ortamından bana göndereceğini söyledi. Gönderdiği tutanağa diyecek bir lafım yok. Bir iş bu kadar baştan sağma yapılır gerçekten.

Son düzenleme:
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
906,567
Üyeler
140,660
Son üye
omuzbuken31
Top Bottom