Neler Yeni

Kırık Monitör bir türlü değişmiyor..İtopya..

Dahası  
Reaksiyon skoru
85
İsim
Alperen Filiz
Merhaba böyle bir konum vardı .. 1-) İtopya'dan aldığım monitör çatlak geldi 2-) Paranızı seviyorsanız itopyadan alışveriş yapmayın !
En son benden yeni bir tutanak istediler. Kargocu ile konuşup mail üzerinden itopyanın bir çalışanına ulaştırdık ve 10 dakika sonra beni arayıp ( bu olay perşembe günü yaşanıyor ) değişim işlemlerini başlattığını söyledi ve bende her şey bitti diye derin bir nefes aldım. Lakin bugün müşteri hizmetlerini aradım ve monitör hakkında bilgi almak istedim. Bana böyle bir ürünün sisteme girmediğini söyledi arkadaş. Ben de perşembe günü işlemlerin bildiğim kadarıyla başladığını söyledim ama başlamamış olduğunu anladım. Ardından arkadaş ürünün üstündeki tutanağa baktı ve tutanağın yanlış olduğunu ( kargocu tutanakları karıştırmış tutanaktaki ürün adı yanlış ve tutanakta kargo hatası yoktur yazıyor ) söyledi. Ben de bu konuşmanın zaten perşembe günü yaşandığını ve ben itopyadan başka bir yetkiliyle perşembe günü konuştuğumu ve ona sizin istediğiniz şekilde tutanak tutturup mail üzerinden attığımı söyledim. Ve yeni tutulan tutanakta ürünün kargo hatası olduğu yazdığını söyledim. Lakin telefondaki arkadaş bana ürünün kargo hatası olmadığını , ürünün kırık olan yerine denk gelen dış kutu bölümünde bir hasar olmadığını ve tutanağın kabul olmayacağını söyledi. Bende kendisine düzeltilen tutanakta ürünün kargo hatası olduğu ve ürünün kırık olan yerine denk gelen dış kutu bölümünde bir hasar olduğunun yazdığını söyledim fakat arkadaş bana tekrar kabul olmayacağını söyledi. Bende tekrar perşembe günü görüştüğüm tutanağı attığım yetkiliyle görüşmek istediğimi söyledim ve onunla iletişim kurdum. Kendisine size tutanağı attığımda tutanağın değişim için kabul edilir olduğunu ve değişim işlemlerini başlatacağınızı söylemiştiniz dedim ama sanırım arkadaşlarınızda hala eski tutanak var ve size attığım tutanak arkadaşlarına ulaşmamış diyince bir dakika bekleticem dedi. Telefonda beklerken hat yine eski arkadaşa düştü ve kendisi bana kırık işleriyle ilgilenmedikerini , ürünün bana geri gönderileceğini söyledi ve ekledi '' sizi madur etmek istemem bana kalsa ben göndereyim yenisini ama maaşımdan fazla '' dedi. Bende komik olanın bu olduğunu benim de sizinde maaşımdan fazla olduğunu ama buna rağmen herhangi bir hizmet alamadığımı söyledim ve ardından telefon kapandı.
Çok sabırlı ve sakin insanımdır , çoğu şeye insanlık hali diyip göz yumarım. Lakin beni bile çıldırttılar. 4 yıl para biriktir bir bilgisayar için ve böylelerine denk gel :) Kötü bir şans. Ne olacak bilmiyorum. Sanırım mahkeme yolu bana gözüküyor. Siz siz olun bu tarz sitelerden alışveriş yapmayın. Sorun çıkmazsa çok güzel ama sorun çıkarsa bir daha bilgisayar lafı bile duymak istemiyorsunuz :) Tavsiyem uzak durun...

Ekler

• Ekran Alıntısı1.PNG
    Ekran Alıntısı1.PNG
    12 KB · Hit: 114

komiks

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
275
İsim
Uğur Altıntaş
İlgilendiği Kategoriler
PC donanım-elektronik
14 gün koşulsuz iade hakkın var kabul etmeyin gelen ürünü gönderirlerse tekrar yollayıp gerekli yerlere başvuru yapacağınızı söyleyin...

Dahası  
Reaksiyon skoru
85
İsim
Alperen Filiz
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
14 gün koşulsuz iade hakkın var kabul etmeyin gelen ürünü gönderirlerse tekrar yollayıp gerekli yerlere başvuru yapacağınızı söyleyin...
sokağa çıkma yasağının günleri 14 gün içinde sayılmıyorsa bunlar beni bekletirken geçti 14 gün. 21 nisanda aldım 24 nisanda geldi ürün. O gün bugündür uğraşıyorum. Ayrıca ilk aradığımda dediğinizi söylediğimde ürünün tekrar satılabilirliği için kırık ürün iade yapamıyoruz dediler.

komiks

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
275
İsim
Uğur Altıntaş
İlgilendiği Kategoriler
PC donanım-elektronik
sizin teslim aldığınız tarihten itibaren geçerlidir. istemiyorum komple iade ediyorum deyip yollayın gitsin.

Rennes

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
12,140
İsim
Umut Dağ
14 gün geçmeden iade edin gitsin, eğer geri yollarlarsa hukuki yollara başvuracağınızı dava açacağınızı söyleyin.

Dahası  
Reaksiyon skoru
85
İsim
Alperen Filiz
sizin teslim aldığınız tarihten itibaren geçerlidir. istemiyorum komple iade ediyorum deyip yollayın gitsin.
teslim aldığım tarih olsa bile sokağa çıkma yasağı günleri sayılmıyorsa geçmiş oluyor 15 gün. Ayrıca dediğim gibi ilk aradığımda dediğinizi söylediğimde ürünün tekrar satılabilirliği için kırık ürün iade yapamıyoruz dediler.

Yasin Çelik

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
21,802
İsim
Yasin Çelik
Instagram
yasincelikz
teslim aldığım tarih olsa bile sokağa çıkma yasağı günleri sayılmıyorsa geçmiş oluyor 15 gün. Ayrıca dediğim gibi ilk aradığımda dediğinizi söylediğimde ürünün tekrar satılabilirliği için kırık ürün iade yapamıyoruz dediler.
Sayılmıyor. Ürün sana ulaştıktan sonra 15 gün. Ne olursa olsun o günlerde.
Bence götür mağazalarına kafalarına çal. Tırsıp hemen değişirler.

Dahası  
Reaksiyon skoru
85
İsim
Alperen Filiz
Sayılmıyor. Ürün sana ulaştıktan sonra 15 gün. Ne olursa olsun o günlerde.
Bence götür mağazalarına kafalarına çal. Tırsıp hemen değişirler.
Mağazalarına gitme imkanım yok ve ürünüm şuan onların yanında zaten ve ben onlara koşulsuz iade yapmak istiyorum diyince kırık ürüne iade yapamadıklarını söylediler

Yasin Çelik

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
21,802
İsim
Yasin Çelik
Instagram
yasincelikz
Mağazalarına gitme imkanım yok ve ürünüm şuan onların yanında zaten ve ben onlara koşulsuz iade yapmak istiyorum diyince kırık ürüne iade yapamadıklarını söylediler
Mahkemeye başvurup hakkından fazlasını dahi alabilirsin bence. Üşenme git başvur. Bu süre içinde oyun oynayamadığından psikolojinin bozulduğunu öne sür ve manevi tazminat davası da aç.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
910,582
Üyeler
141,316
Son üye
eray31
Top Bottom