Neler Yeni

İTOPYA'DAN YETERSİZ ÇÖZÜM

tigerz

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
27
İsim
samed kaplan
Bütçe
1800
Merhabalar ilk önce yazdıklarım bir karalama değil sitemdir.
Da sistem4 adlı kasayı videoyu gördükten 1 gün sonra sipariş ettim. (25-11-2020)
9 aralık 2020
tarihinde kasa elime ulaştı, bilgisayar işletim sistemi içinde olmadığı için arkadaşıma windowsu kurdurdum. 12 aralık günüde görüntü hatası aldım ekrana görüntü gelmiyordu arkadaşım gelip birşeyler yaptı bir kaç gün düzgün çalışmaya devam etti. 16 aralık tarihinde tekrar görüntü gelmemeye başladı ve ne yaptıysak olmadı itopya ile görüştükten sonra kargoya vermemiz gerektiğini söylediler. 17-12-2020 tarihinde kargoya verdim ve ekran kartımın sorunun çözülmesi veya ürün geldiği tarihin üzerinden 14 gün geçmemiş olduğu için direkt değişim kararı bekliyordum.
Kargoya verdikten sonra asıl mağduriyetim başladı, 1 hafta 2 hafta bekledim hiçbir arama, iletişim, mesaj, bilgilendirme yok.
İtopya müşteri hizmetlerini aradım şuan ne dediklerini çok hatırlamıyorum 21 gün bekleyin gibi şeyler söylediler. 21 günün sonunda tekrar aradım bu sefer sapphire yetkili servisinin numarasını verdiler. Onlarla konuştum onları da bi zaman bekledim ve 18-01-2021 tarihine gelmiş bulundum ben bu ürünü alıp kullanabilmek için tam tamına 1 aydan fazla beklemiş bulundum ve itopyadan aldığım çözüm:
Yetkili servis onarımın mümkün olmadığını ve ellerinde stok bulunmadığı için iade başlattıklarını farklı bir işlem için itopyayı aramamı istediler. Onların sunduğu çözüm 1800 tl gibi bir rakam iadesi oldu.
Şimdi soruyorum benim suçum ne? sapphire radeon rx 5500 xt pulse oc 8 gb modelini o rakama bulabilecek varmı bana ya da 1 ay beklediğim zamanı geri getirebilecek biri bu çözüm hanginizin içine siner merak ediyorum.
@Abdullah Hacıgül

Merhabalar ilk önce yazdıklarım bir karalama değil sitemdir.
Da sistem4 adlı kasayı videoyu gördükten 1 gün sonra sipariş ettim. (25-11-2020)
9 aralık 2020
tarihinde kasa elime ulaştı, bilgisayar işletim sistemi içinde olmadığı için arkadaşıma windowsu kurdurdum. 12 aralık günüde görüntü hatası aldım ekrana görüntü gelmiyordu arkadaşım gelip birşeyler yaptı bir kaç gün düzgün çalışmaya devam etti. 16 aralık tarihinde tekrar görüntü gelmemeye başladı ve ne yaptıysak olmadı itopya ile görüştükten sonra kargoya vermemiz gerektiğini söylediler. 17-12-2020 tarihinde kargoya verdim ve ekran kartımın sorunun çözülmesi veya ürün geldiği tarihin üzerinden 14 gün geçmemiş olduğu için direkt değişim kararı bekliyordum.
Kargoya verdikten sonra asıl mağduriyetim başladı, 1 hafta 2 hafta bekledim hiçbir arama, iletişim, mesaj, bilgilendirme yok.
İtopya müşteri hizmetlerini aradım şuan ne dediklerini çok hatırlamıyorum 21 gün bekleyin gibi şeyler söylediler. 21 günün sonunda tekrar aradım bu sefer sapphire yetkili servisinin numarasını verdiler. Onlarla konuştum onları da bi zaman bekledim ve 18-01-2021 tarihine gelmiş bulundum ben bu ürünü alıp kullanabilmek için tam tamına 1 aydan fazla beklemiş bulundum ve itopyadan aldığım çözüm:
Yetkili servis onarımın mümkün olmadığını ve ellerinde stok bulunmadığı için iade başlattıklarını farklı bir işlem için itopyayı aramamı istediler. Onların sunduğu çözüm 1800 TL gibi bir rakam iadesi oldu.
Şimdi soruyorum benim suçum ne? sapphire radeon rx 5500 xt pulse oc 8 gb modelini o rakama bulabilecek varmı bana ya da 1 ay beklediğim zamanı geri getirebilecek biri bu çözüm hanginizin içine siner merak ediyorum.
Tüketici haklarına başvururdum ben paşa paşa değişim yapmaları lazım eğer başvurursan. Çok geçmiş olsun adınıza üzüldüm.

bariskarali

80+ Gold
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,885
İsim
Barış Karalı
yine itopya yine şikayet. :D geçmiş olsun. Şu itopya türkiyede hatta avrupada çok iyi işler yapacak ama bir türlü müşteri memnuyieti sağlayamıyorlar. 1 tane olumlu varsa 10 tane olumsuz post görüyorum

tigerz

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
27
İsim
samed kaplan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Stok olmadığı için mecbur iade işlemi yapıcaklarını söylediler. Bende lanet olsun diyerek başlattım iade işlemini artık yapacak bir şey yok galiba o paraya 1650 super veya rx5500 xt 4 gb modeli bile yok napıcağım bilmiyorum.

Arda22

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,769
İsim
Arda
İlgilendiği Kategoriler
Hazır Sistem Konularına etiketlerseniz sevinirim :)
Steam
Lionn!
Discord
Mostafa Mohamed 9932
Stok olmadığı için mecbur iade işlemi yapıcaklarını söylediler. Bende lanet olsun diyerek başlattım iade işlemini artık yapacak bir şey yok galiba o paraya 1650 super veya rx5500 xt 4 gb modeli bile yok napıcağım bilmiyorum.
Hocam ikinci el sıkıntı olmazsa 1070 bakabilirsniz

tigerz

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
27
İsim
samed kaplan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hocam ikinci el sıkıntı olmazsa 1070 bakabilirsniz
Performans testleri güzel gözüküyor ama 4 5 yıllık ürün de kullanmak doğru gelmiyor açıkcası. Başka bir ürün veya çözüm bulamazsam mecbur ikinci ele yöneleceğim. Keşke hiç bulaşmasaydım şu itopyaya diyorum. Gaming gen sitesinde kasa fiyatları gayet makul duruyor.

thErenSK

80+ Gold
En İyi Cevap
2
stok gelmesini bekleseydiniz? öyle bir seçenek sunmadılar mı?

thErenSK

80+ Gold
En İyi Cevap
2

yahya58

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,214
İsim
Yahya AYAN

tigerz

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
27
İsim
samed kaplan
Başvuru ne zaman sonuçlanır ki? Bir ay daha boşa beklemek istemiyorum, haklı çıkma oranım kaç?

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
947,890
Üyeler
149,288
Son üye
mikailcelik3458
Top Bottom