Neler Yeni

50cc Diye Aldığım Motor 72cc Çıktı :D (Sonuçlandı)

QCerberusQ

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
498
İsim
Furkan Enes Kaplan
8 Şubat 2024 tarihinde E Kuralkan sitesinden Kanuni Trodon XS50 modelini satın aldım. Satın almadan önce Yetkili Bayi olan Motokamp bayisine, motorla ilgili bilgiler almak için gittim. Motorun 50 cc olduğunu, trafik sigortası ve Motorlu Taşıtlar Vergisi'nden (MTV) muaf olduğunu söylediler. Zaten 50 cc motor almamdaki sebep de buydu. 'İsterseniz internet sitesinden sipariş oluşturabilirsiniz' dediler. Ben de akşam eve gelip sipariş oluşturdum. 16 Şubat günü motorun tescil işlemleri için mesaj atıldı. Atılan linkten kimlik bilgileri ve poliçe numarası isteyen kısımlar vardı; ancak ben bu motoru zaten trafik sigortası ve MTV'si olmadığı için almıştım. Ne yapacağımı bilmediğim için Motokamp bayisine gidip durumu anlattım ve poliçe kısmına '1' yazarak bilgileri doldurup gönderdik. Bana, sorun olmayacağını ve 50 cc motorların sigortadan muaf olduğunu söylediler ve eve döndüm. Akşama doğru WhatsApp'tan mesaj geldi ve poliçe numarasının yanlış olduğunu, tescil işlemleri için poliçe numarasını doğru girerek yeniden kayıt yapmam gerektiğini söylediler. Ben de '50 cc motorlarda sigorta şartı yok' dedim. 'Bu yüzden poliçe kısmını doldurmadım' dedikten sonra motorun 50 cc değil, 72 cc olduğu söylendi. Şok oldum. Sitesinde motor adı Trodon XS50 olan bir motor nasıl 72 cc olabiliyordu? Üstelik kullanım kılavuzunda motor hacminin 49.6 cc olduğu gözüktüğü halde, siparişimi iptal etmek istediğimi belirttim; çünkü ben bu motoru vergiden ve sigortadan muaf olduğu için alıyordum. İptal için siteden müşteri formu doldurmak gerekiyormuş doldurdum ve gönderdim ama motor kargoya verildiği için siparişi iptal edemeyiz dediler. Bu bilgilere zaten sipariş kargoya verildikten sonra ulaşabildim yani bilerek iptalin önünü kapamış oldular. Bugün telefon çaldı ve yetkili servise motorun geldiğini söylediler bende motora bakamaya ve birde yetkili servise sorayım dedim. Yetkili servise gittim ve abiye sordum bu motor kaç cc diye bana 50cc olduğunu söyledi bende bana 72 cc olduğunu söylediler dedim. Bu motoru 50cc olduğunu söyledikleri için almıştım ne yapıcam dedim adam benimle alakalı değil falan diyip geçiştirdi. Anlayacağınız durum arapsaçına döndü, bayi ve yetkili servis 50cc olduğunu söylerken tescil işlemi yapacak kişi 72cc olduğunu söylüyor ve en kötüsü ulaşabileceğim bilgi alabileceğim müşteri hizmetleri bile yok. İnternetten aldığım için 14 gün iade hakkım var ama ulaşıp nasıl durumu izah edicem bilmiyorum. Müşteri iletişim formuna yazdım bakalım sonuç ne olacak :D

Ekler

• Ekran görüntüsü 2024-02-19 182444.png
    Ekran görüntüsü 2024-02-19 182444.png
    24.6 KB · Hit: 103
  • Ekran görüntüsü 2024-02-19 182513.png
    Ekran görüntüsü 2024-02-19 182513.png
    81 KB · Hit: 105
  • Screenshot_20240220-114015.png
    Screenshot_20240220-114015.png
    540.3 KB · Hit: 49
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,750
İsim
Ertuğrul
İlgilendiği Kategoriler
sim racing, laptop, mouse, klavye
çok garip hocam. 50cc leri sonradan 80cc yapıp kullanıyorlar ama ruhsatta hala 50cc yazdığı için sıkıntı olmuyordu. sizinki çok saçma bir olay iade edip 80cc (ama aslında ruhsatta 50cc) olan bir model alın bence.

GirayHan

80+ Gold
8 Şubat 2024 tarihinde E Kuralkan sitesinden Kanuni Trodon XS50 modelini satın aldım. Satın almadan önce Yetkili Bayi olan Motokamp bayisine, motorla ilgili bilgiler almak için gittim. Motorun 50 cc olduğunu, trafik sigortası ve Motorlu Taşıtlar Vergisi'nden (MTV) muaf olduğunu söylediler. Zaten 50 cc motor almamdaki sebep de buydu. 'İsterseniz internet sitesinden sipariş oluşturabilirsiniz' dediler. Ben de akşam eve gelip sipariş oluşturdum. 16 Şubat günü motorun tescil işlemleri için mesaj atıldı. Atılan linkten kimlik bilgileri ve poliçe numarası isteyen kısımlar vardı; ancak ben bu motoru zaten trafik sigortası ve MTV'si olmadığı için almıştım. Ne yapacağımı bilmediğim için Motokamp bayisine gidip durumu anlattım ve poliçe kısmına '1' yazarak bilgileri doldurup gönderdik. Bana, sorun olmayacağını ve 50 cc motorların sigortadan muaf olduğunu söylediler ve eve döndüm. Akşama doğru WhatsApp'tan mesaj geldi ve poliçe numarasının yanlış olduğunu, tescil işlemleri için poliçe numarasını doğru girerek yeniden kayıt yapmam gerektiğini söylediler. Ben de '50 cc motorlarda sigorta şartı yok' dedim. 'Bu yüzden poliçe kısmını doldurmadım' dedikten sonra motorun 50 cc değil, 72 cc olduğu söylendi. Şok oldum. Sitesinde motor adı Trodon XS50 olan bir motor nasıl 72 cc olabiliyordu? Üstelik kullanım kılavuzunda motor hacminin 49.6 cc olduğu gözüktüğü halde, siparişimi iptal etmek istediğimi belirttim; çünkü ben bu motoru vergiden ve sigortadan muaf olduğu için alıyordum. İptal için siteden müşteri formu doldurmak gerekiyormuş doldurdum ve gönderdim ama motor kargoya verildiği için siparişi iptal edemeyiz dediler. Bu bilgilere zaten sipariş kargoya verildikten sonra ulaşabildim yani bilerek iptalin önünü kapamış oldular. Bugün telefon çaldı ve yetkili servise motorun geldiğini söylediler bende motora bakamaya ve birde yetkili servise sorayım dedim. Yetkili servise gittim ve abiye sordum bu motor kaç cc diye bana 50cc olduğunu söyledi bende bana 72 cc olduğunu söylediler dedim. Bu motoru 50cc olduğunu söyledikleri için almıştım ne yapıcam dedim adam benimle alakalı değil falan diyip geçiştirdi. Anlayacağınız durum arapsaçına döndü, bayi ve yetkili servis 50cc olduğunu söylerken tescil işlemi yapacak kişi 72cc olduğunu söylüyor ve en kötüsü ulaşabileceğim bilgi alabileceğim müşteri hizmetleri bile yok. İnternetten aldığım için 14 gün iade hakkım var ama ulaşıp nasıl durumu izah edicem bilmiyorum. Müşteri iletişim formuna yazdım bakalım sonuç ne olacak :D
yine berbat çinli disb'lerin yamuğu! bir avukata danış firmaya noterden ihtar çeksin paranı alırsın geri.

QCerberusQ

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
498
İsim
Furkan Enes Kaplan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
çok garip hocam. 50cc leri sonradan 80cc yapıp kullanıyorlar ama ruhsatta hala 50cc yazdığı için sıkıntı olmuyordu. sizinki çok saçma bir olay iade edip. 80cc (ama aslında ruhsatta 50cc) olan bir model alın bence.
valla hocam trajikomik bir olay şaka gibi bende öyle yapmayı düşünüyorum

QCerberusQ

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
498
İsim
Furkan Enes Kaplan
yine berbat çinli disb'lerin yamuğu! bir avukata danış firmaya noterden ihtar çeksin paranı alırsın geri.
iade olmazsa öyle yaparım artık yaptıkları şey çok saçma adam akıllı bilgiler yok hep karmaşa

QCerberusQ

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
498
İsim
Furkan Enes Kaplan

GirayHan

80+ Gold
yok yazmadım kim olur kendisi işe yarayacaksa yazayım hemen
ekrem ata kuralkanın genel müdürü. facebook'tan ekle eklenmiyorsa dm olarak ulaş onu da yapamazsan bajaj türkiye gruplarına katıl ve bir post at ve postta durumu anlatarak ekrem atayı etiketle kendisi görür görmez kesinlikle sorununu çözecektir. kuralkanın müdürü türkiyede bajaj'ı bajaj yapan adamdır yani. ayrıca bu konuyu da at görsün kendisi halleder.

QCerberusQ

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
498
İsim
Furkan Enes Kaplan
ekrem ata kuralkanın genel müdürü. facebook'tan ekle eklenmiyorsa dm olarak ulaş onu da yapamazsan bajaj türkiye gruplarına katıl ve bir post at ve postta durumu anlatarak ekrem atayı etiketle

tamamdır hocam teşekkürler

QCerberusQ

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
498
İsim
Furkan Enes Kaplan
Arkadaşlar bugün arandım ve motorun sigortasını ödememizi ve ödenen sigorta parasının karşılanacağını söylediler bende kabul etmedim amacım sigorta ödememek zaten ve bu yıl ödendi diğer yıl kim ödeyecek bu yüzden iade etmek istediğimi belirttim ardından nakliye ücreti ile korkutmaya çalıştılar "zaten aynı paraya gelecek uğraşmayın" dendi bende böyle bir haklarının olmadığını bana yanlış motorsiklet sattıklarını söyleyince lafı çevirmeye başladı bu konu hakkında bilgi alıp geri döneceğini söyledi ve telefonu kapattı. Yarım saat sonra bayi aradı ve hatanın onlardan olduğunu kabul ettiklerini ve bana istersem 50 lik motor sipariş edip göndereceklerini söylediler bende tabii ki kabul etmedim paramı istedim ve siparişin iptal olmasını motorun zaten yetkili serviste olduğunu söyledim. Kendilerinin ilgileneceklerini ve paramızın iadesini gerçekleştireceklerini söylediler tabii söylerken 3 ay sürer ödenen ÖTV var devlete basvurulup ödenen parayı geri aldıktan sonra yapılır dediler. Böyle bir şey olacağını sanmıyorum benim paramı yatırsınlar kendileri ne zaman alabilirseler alsınlar beni bağlamaz burada hatalı olan ben değilim sonuçta. Böylelikle sorunu çözülmüş oldu :D
@GirayHan hocama da ayrıca teşekkür ederim tavsiyeleri için

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
907,043
Üyeler
140,752
Son üye
aslanemir123
Top Bottom