Neler Yeni

İyi Bir Bilgisayar Toplamak İstiyorum Dedik (40-45k idi 63.5k) oldu :)

aulgen

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
17
İsim
Aziz Ülgen
Zamanın varsa yeni nesil intel işlemcileri bekle ve Oyunda farkı olmasada yayın için ve render için DDR5 ram geçmende fayda var. ekran kartı için kesinlikle Nvidia almanda fayda var. Olmadı hazır PC lere bak oda olmadı PC incelemeleri muhakkak izle

Zamanın varsa yeni nesil intel işlemcileri bekle ve Oyunda farkı olmasada yayın için ve render için DDR5 ram geçmende fayda var. ekran kartı için kesinlikle Nvidia almanda fayda var. Olmadı hazır PC lere bak oda olmadı PC incelemeleri muhakkak izle
Dolar alıp başını gidecek zaten. Gel gelelim, yeni nesil işlemcileri bekleyemem. Render olayında da farkı hissetsem yeter üst düzey olmasına gerek yok. ddr5 lerin çok fazla fark yaratacağını sanmıyorum. Arada çok büyük bir performans yok sanırım. Para tuzağı gibi görüyorum. Hazır pc lere önyargım var malesef düşünmüyorum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ram neden 64 gb? merak ettim.8x8 16 gb ram zaten herşeye yetiyor.Bence onu kısmalısın ayrıca.1 tb ssd biraz fazla.Ekran kartından kısıp rame ve ssdye vermişsin aşırı kötü bir şey.Ayrıca psu olarak kasanın psu çokta iyi bir psu değil.Olumlu bir yorum görmedim.8000 tllik işlemci alıyosun fakat sıvı soğutucu almıyosun biraz saçma bir toplama yapmışsın bütçeni söyle dahada iyisi toplanır.
Psu Asus Tuf 750b seçersem kasa hangisi olacak? Söyler misin?
Bir de Snowman t6 ultra 6 soğutucuyu iptal edip hangi sıvı soğutucuyu almam gerekir?

Son düzenleme:
eğer ekran kartı düşük olursa istediğin seviyede olmaz.
Tamam. Ama fiyatlar yükseliyor. Peki,
Psu Asus Tuf 750b seçersem kasa hangisi olacak?
Bir de Snowman t6 ultra 6 soğutucuyu iptal edip hangi sıvı soğutucuyu almam gerekir?
Bunları da çözersek sorun kalmayacak. Cevaplarsan sevinirim.

MematiBaş🚬

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,572
İsim
Memati Baş
maalesef bilmiyorum. @DerratiX

Bilgim yok, yarıda kalmasaydı bilgiler iyiydi.

lusiancan

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
134
İsim
CAN UYGUR
kasada yine asus serisinden gt301 veya gt501 tercih edebilirsin eğer ekran kartında çok yüksek istemiyorsan 3070 falanda işini görür sistem parçaların iyi olduğu için önerdim madem topluyorsun mantıklı bileşenler tercih et ki ileride sorun yaşama başka konularda eğer istersen rx6850 xt falan da tercih edebilirsin ama ben nvidia cıyım mesajını geç gördüm kusura bakma ama böyle yaptığında sistemin bir ateş topuna dönüşüp atmosferden fırlayabilir dikkat et :D şimdiden h.o

Birde başkalarının lafına bakıp çok bekleme dolar gitsin veya gitmesin bu ülkede fiyatı belli bir seviyeye gelmiş hiçbir şey aşırı indirime girmez ayrıca intel 12. nesil işlemciler efsane ötesi performans veriyor bu yüzden çok doğru bir tercih yapıyosun bence sıvı soğutucu hakkında pek bir fikrim yok açıkçası ama 120mm yeter diye düşünüyorum fazla bütçe ayırmana gerek yok bence o tarafa

kasada yine asus serisinden gt301 veya gt501 tercih edebilirsin eğer ekran kartında çok yüksek istemiyorsan 3070 falanda işini görür sistem parçaların iyi olduğu için önerdim madem topluyorsun mantıklı bileşenler tercih et ki ileride sorun yaşama başka konularda eğer istersen rx6850 xt falan da tercih edebilirsin ama ben nvidia cıyım mesajını geç gördüm kusura bakma ama böyle yaptığında sistemin bir ateş topuna dönüşüp atmosferden fırlayabilir dikkat et :D şimdiden h.o

Birde başkalarının lafına bakıp çok bekleme dolar gitsin veya gitmesin bu ülkede fiyatı belli bir seviyeye gelmiş hiçbir şey aşırı indirime girmez ayrıca intel 12. nesil işlemciler efsane ötesi performans veriyor bu yüzden çok doğru bir tercih yapıyosun bence sıvı soğutucu hakkında pek bir fikrim yok açıkçası ama 120mm yeter diye düşünüyorum fazla bütçe ayırmana gerek yok bence o tarafa
3 seçenek var.
1. Seçenek: MSI RTX 3090 30.000 tl
2.Seçenek: Gigabyte RTX 3080 Ti 19.000 tl
3.Seçenek: Asus RTX 3080 V2 OC Edition 16.000 tl

Bu 3 seçeneği karşılaştırsanız nasıl bir yol izlersiniz ve nelere göre karşılaştırırsınız?

1.Seçenek ile insansız savaş uçağına dönüştürme hissiyatı doğuyor :)
Şimdi benim aklıma girdiniz :D
Hoşbulduk, kral adamsın...

lusiancan

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
134
İsim
CAN UYGUR

şimdi gezinirken gözüme çarptı şu sistem senin isteklerini karşılayabilir ssd ve ram değişikliği yaparsan aslında tam senin istediğin sistem diyebiliriz fiyatı da makul bu özelliklere göre sanırım ram özelleştirmesinde 2x32 yok ama temsilcilerle görüşüp uygun anakart ve uygun ram değişikliği yaptırabilirsin sıvı soğutucu da üzerinde zaten sistemin. Tabi bunları sistemi hiç almamış olduğunu düşünerek söylüyorum yani yazdıklarını toplayacağını varsayıyorum. Eğer zaten elinde bu parçalar var ise ve üzerine ekleme yapacaksan asus rtx 3080 senin işini gayet rahat görür fazlasına gerek yok.
eyvallah teveccühünüz :D

ardaaaq

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,193
İsim
Songül
Ram neden 64 gb? merak ettim.8x8 16 gb ram zaten herşeye yetiyor.Bence onu kısmalısın ayrıca.1 tb ssd biraz fazla.Ekran kartından kısıp rame ve ssdye vermişsin aşırı kötü bir şey.Ayrıca psu olarak kasanın psu çokta iyi bir psu değil.Olumlu bir yorum görmedim.8000 tllik işlemci alıyosun fakat sıvı soğutucu almıyosun biraz saçma bir toplama yapmışsın bütçeni söyle dahada iyisi toplanır.
1tb ssd fazla falan değil ram konusunda haklısın

Top Bottom