Neler Yeni

İyi Bir Bilgisayar Toplamak İstiyorum Dedik (40-45k idi 63.5k) oldu :)

şimdi gezinirken gözüme çarptı şu sistem senin isteklerini karşılayabilir ssd ve ram değişikliği yaparsan aslında tam senin istediğin sistem diyebiliriz fiyatı da makul bu özelliklere göre sanırım ram özelleştirmesinde 2x32 yok ama temsilcilerle görüşüp uygun anakart ve uygun ram değişikliği yaptırabilirsin sıvı soğutucu da üzerinde zaten sistemin. Tabi bunları sistemi hiç almamış olduğunu düşünerek söylüyorum yani yazdıklarını toplayacağını varsayıyorum. Eğer zaten elinde bu parçalar var ise ve üzerine ekleme yapacaksan asus rtx 3080 senin işini gayet rahat görür fazlasına gerek yok.
eyvallah teveccühünüz :D

şimdi gezinirken gözüme çarptı şu sistem senin isteklerini karşılayabilir ssd ve ram değişikliği yaparsan aslında tam senin istediğin sistem diyebiliriz fiyatı da makul bu özelliklere göre sanırım ram özelleştirmesinde 2x32 yok ama temsilcilerle görüşüp uygun anakart ve uygun ram değişikliği yaptırabilirsin sıvı soğutucu da üzerinde zaten sistemin. Tabi bunları sistemi hiç almamış olduğunu düşünerek söylüyorum yani yazdıklarını toplayacağını varsayıyorum. Eğer zaten elinde bu parçalar var ise ve üzerine ekleme yapacaksan asus rtx 3080 senin işini gayet rahat görür fazlasına gerek yok.
eyvallah teveccühünüz :D
Hayır henüz hiçbir şey satın almadım.
Bu şekilde satın almak daha mı uygun olur?
Ram, ssd monitör, klavye, mouse konusunda istediğim modelleri özelleştiremiyorum. Çünkü istediklerim yoklar. Siteye mi yazmam gerekiyor? Bir de bu 3 seçenekteki ekran kartlarından 1. ve 2.seçeneklerde gözüm kaldı.

lusiancan

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
134
İsim
CAN UYGUR
Hayır henüz hiçbir şey satın almadım.
Bu şekilde satın almak daha mı uygun olur?
Ram, ssd monitör, klavye, mouse konusunda istediğim modelleri özelleştiremiyorum. Çünkü istediklerim yoklar. Siteye mi yazmam gerekiyor? Bir de bu 3 seçenekteki ekran kartlarından 1. ve 2.seçeneklerde gözüm kaldı.
eğer oyunla fazla bi işin yoksa bu ekran kartı çok rahat işini görür ki alacağın işlemciyle tam uyuşan bi ekran kartı fazlası biraz aşırıya kaçmak olur bence hepsini aynı yerden almana gerek yok tabii ki hazır sistemler senin tek tek toplamandan daha uygun fiyata gelir bende sistemimi bu siteden aldım gayet memnunum ve iyi fiyata aldığımı da düşünüyorum bence bu kasa senin için biçilmiş kaftan iletişim bölümünden kontak kurarak ram ve ssd isteklerini bununla birlikte farklı bir değişiklik yapıp yapmaman gerektiğini sorup anlaşabilirsin monitör klavye ve mouse u da istediğin modeli aratarak akakçe gibi sitelerden en uygun fiyata satan siteyi bulup oralardan temin edebilirsin tabi sitelerin güvenilir olmalarına dikkat ederek

ReyMysterio619

80+ Bronze
Özellikler şöyle listeledim;

İ7 12700f işlemci ( tray soğutucusuz )
Z590a pro anakart
Aerocool 750watt aero one frost led atx ( kasa )
G skill ripjaws 32x2 4000hz ( 64gb ram )
Samsung 980 Pro MZ-V8P1T0BW 1 TB PCIe 4.0 M.2 SSD
Sapphire pulse radeon rx6600 8gb ( ekran kartı )
Snowman t6 ultra 6 soğutucu

Ekipmanlar:

mouse:

LOGITECH G302 MOBA GAMING MOUSE​

Monitör:​

Karar veremedim. 144 hz olacak ama hangisi olacak bilemiyorum.​

Klavye:​

Ledli ışıklı mışıklı istemiyorum.​

Parmaklarım büyük olduğu için geniş bir şey olsun istiyorum ve extra bilek için belki bilek koyma yeri olabilir. Uzun süre kullandığım için bu şekilde olabilir. Olmazsa da büyüklüğü önemli benim için.​

Hepsinden önemlisi, klavye, mouse ve monitörü hediye olarak vermelerini istesem böyle bir şey yaparlar mı?​

Çünkü çok pahalı bir sistem seçtim bir güzellik yapıp klavye ve mouse en azından bedavaya gelsin istiyorum.​

Düşüncelerinizi benimle paylaşırsanız sevinirim. Bir firmada çalışan varsa yine bana güzellik yapabilirse çok sevinirim.​

Geri dönüşünüzü bekliyor olacağım, teşekkürler.​

12. Nesil işlemci ile Nasıl Z590 anakartı birleştirebilirsin.

eğer oyunla fazla bi işin yoksa bu ekran kartı çok rahat işini görür ki alacağın işlemciyle tam uyuşan bi ekran kartı fazlası biraz aşırıya kaçmak olur bence hepsini aynı yerden almana gerek yok tabii ki hazır sistemler senin tek tek toplamandan daha uygun fiyata gelir bende sistemimi bu siteden aldım gayet memnunum ve iyi fiyata aldığımı da düşünüyorum bence bu kasa senin için biçilmiş kaftan iletişim bölümünden kontak kurarak ram ve ssd isteklerini bununla birlikte farklı bir değişiklik yapıp yapmaman gerektiğini sorup anlaşabilirsin monitör klavye ve mouse u da istediğin modeli aratarak akakçe gibi sitelerden en uygun fiyata satan siteyi bulup oralardan temin edebilirsin tabi sitelerin güvenilir olmalarına dikkat ederek
Sanki çatışma altındaymışım gibi bir kararsızlık yaşıyorum. Oyunlarla bir işim yok diyorum ama sistemi kurunca büyük ihtimal oynamak da isteyeceğim. Çünkü ilk defa böyle bir hayalimi gerçekleştiricem. Çok pişman olurum büyük bir ihtimalle çünkü nasıl bir deneyimle karşılaşacağımı hayal edemiyorum tecrübe etmediğimden dolayı.... Yine başka sitelerden alacaksam diğerlerini bence buradan almama gerek yok. Fiyat ne çıkacak bakalım. Ona göre belki burası ucuz gelirse buradan alma ihtimalim var. Ondan sonrasında iletişim bölümünden bir yazar bakarım.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Nasıl yani anlamadım.

Kemo

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
211
İsim
Kamil Tutal
Kimse işin bu tarafına cevap vermemiş ancak, klavye mouse ve monitörü bedavaya getiremezsiniz. Ben 10500liralık sistem aldım. Yanına klavye + monitör için 5bin verdim. Klavye mouse monitör için de en azından 4-5 bin lira ayırmanız lazım

Kimse işin bu tarafına cevap vermemiş ancak, klavye mouse ve monitörü bedavaya getiremezsiniz. Ben 10500liralık sistem aldım. Yanına klavye + monitör için 5bin verdim. Klavye mouse monitör için de en azından 4-5 bin lira ayırmanız lazım
Üçünü birden bedavaya getiremem. Belki ayrı ayrı sitelerden alırsam birinden klavye birinden mouse hediye alırım diye düşündüm. Demin gönderdikleri sitede mesela 30 küsür liralık hazır pc de wifi adaptör hediye vermişler. Çok gülünç gerçekten :) Ben neredeyse 40-45k lık alışveriş yapacağım verecekleri hediye wireless adaptör mü olacak. Ayırmam gerekecek evet. Ama bir şansımı da denemek istiyorum. İletişime geçicem. Bir tanesi mümkün değil dedi. Diğerleri ne der bakacağım. Çok büyük bir ihtimalle hiç biri kabul etmeyecek ama biraz şanslıyımdır. Belki küçük de olsa bir şeyler olabiilr.

• Beğen
Reaksiyonlar: Kemo

lusiancan

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
134
İsim
CAN UYGUR
Sanki çatışma altındaymışım gibi bir kararsızlık yaşıyorum. Oyunlarla bir işim yok diyorum ama sistemi kurunca büyük ihtimal oynamak da isteyeceğim. Çünkü ilk defa böyle bir hayalimi gerçekleştiricem. Çok pişman olurum büyük bir ihtimalle çünkü nasıl bir deneyimle karşılaşacağımı hayal edemiyorum tecrübe etmediğimden dolayı.... Yine başka sitelerden alacaksam diğerlerini bence buradan almama gerek yok. Fiyat ne çıkacak bakalım. Ona göre belki burası ucuz gelirse buradan alma ihtimalim var. Ondan sonrasında iletişim bölümünden bir yazar bakarım.

Nasıl yani anlamadım.
:D Gülesim geldi çünkü 3080 kartı almak için herşeyini verebilecek insanlar tanıyorum bu kart zaten aşırı güçlü bir kart istediğin istemediğin bütün oyunları yüksek fps lerde oynatır zaten fazlası biraz şova kaçıyor :D bu sistem iyidir buradan devam et

:D Gülesim geldi çünkü 3080 kartı almak için herşeyini verebilecek insanlar tanıyorum bu kart zaten aşırı güçlü bir kart istediğin istemediğin bütün oyunları yüksek fps lerde oynatır zaten fazlası biraz şova kaçıyor :D bu sistem iyidir buradan devam et
Ben de ne güzel düşük bir şey düşünüyordum.
Vallaha da aklıma girdiniz. Gülersin tabii :) Herkesin o kadar çok farklı fikri var ki hitap etmek çok elzem :)

CFK’

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
302
İsim
Cefika
Tamam. Ama fiyatlar yükseliyor. Peki,
Psu Asus Tuf 750b seçersem kasa hangisi olacak?
Bir de Snowman t6 ultra 6 soğutucuyu iptal edip hangi sıvı soğutucuyu almam gerekir?
Bunları da çözersek sorun kalmayacak. Cevaplarsan sevinirim.
40k bütçeniz var ve Snowman T6 Ultra yerine Arctic Freezer 34 Duo bakabilirsin kule tipi için.

40k bütçeniz var ve Snowman T6 Ultra yerine Arctic Freezer 34 Duo bakabilirsin kule tipi için.
Artık iyice kafayı yiyeceğim. Arctic Freezer 34 Duo da çok ucuz bir ürün kalitesi ne derecedir bilemiyorum.
Demin bir başkası da bunu önerdi '' Asus ROG Ryujin II 360 İşlemci Sıvı Soğutucu 8.000 tl ''

Galiba dediğiniz gibi anakart ile işlemci uyumsuz. Hangisini değiştirmeliyim?

CFK’

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
302
İsim
Cefika
Artık iyice kafayı yiyeceğim. Arctic Freezer 34 Duo da çok ucuz bir ürün kalitesi ne derecedir bilemiyorum.
Demin bir başkası da bunu önerdi '' Asus ROG Ryujin II 360 İşlemci Sıvı Soğutucu 8.000 TL ''

Snowman T6 Ultradan pahalı değil mi ya ben ona göre önermiştim. Sıvı soğutucu alacaksanız başka da o önerilen sıvı soğutucu parasına sistem aldım geçen gün o kadar abartmaya da gerek yok gibi. 😂😂

Demin bir başkası da bunu önerdi '' Asus ROG Ryujin II 360 İşlemci Sıvı Soğutucu 8.000 TL ''

Anakartı tabii ki Z690 bakabilirsiniz veya B660M

Snowman T6 Ultradan pahalı değil mi ya ben ona göre önermiştim. Sıvı soğutucu alacaksanız başka da o önerilen sıvı soğutucu parasına sistem aldım geçen gün o kadar abartmaya da gerek yok gibi. 😂😂

Anakartı tabii ki Z690 bakabilirsiniz veya B660M
Evet pahalı :) Demek ki sıvı soğutma o kadar da önemli değil o zaman. Hiç olmazsa ne olur?

CFK’

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
302
İsim
Cefika
Evet pahalı :) Demek ki sıvı soğutma o kadar da önemli değil o zaman. Hiç olmazsa ne olur?
Daha uygun fiyatlılar vardır sıvı soğutma olsa daha iyi olur tabii ki render için. Render için yeni çıkan AMD işlemcilere de göz gezdirebilirsiniz. Render bilgisayarları ile ilgili pek bilgim yok bilgisi olan birisi daha çok yardımcı olacaktır.

Top Bottom