Neler Yeni

İyi Bir Bilgisayar Toplamak İstiyorum Dedik (40-45k idi 63.5k) oldu :)

Daha uygun fiyatlılar vardır sıvı soğutma olsa daha iyi olur tabii ki render için. Render için yeni çıkan AMD işlemcilere de göz gezdirebilirsiniz. Render bilgisayarları ile ilgili pek bilgim yok bilgisi olan birisi daha çok yardımcı olacaktır.
Render çok önemli değil aslında. Sadece seçeneklerden bir tanesi. Yani üst düzey olmasının bir önemi yok. 3d - 4d çalışmayacağım. Adobe yazılımlarıyla yapacaklarım sınırlı şeyler zaten. İşlemciye çok büyük yük bindireceğim orası önemli. Ama işte arkadaşlar ekran kartı da dediler onu da iyisini alayım dedim. Onu almışken de diğerlerinin de iyi olmasını istedim aslında...Yani yola çıkarken uygunluğu bakmıştım ama konuştukça daha fazlasına ihtiyacım olabileceğini düşündüm. Şu anda da kafam karman çorman :)

ARTIK FAN DEĞİLİM

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,974
İsim
Bilal Tepe
Özellikler şöyle listeledim;

İ7 12700f işlemci ( tray soğutucusuz )
Z590a pro anakart
Aerocool 750watt aero one frost led atx ( kasa )
G skill ripjaws 32x2 4000hz ( 64gb ram )
Samsung 980 Pro MZ-V8P1T0BW 1 TB PCIe 4.0 M.2 SSD
Sapphire pulse radeon rx6600 8gb ( ekran kartı )
Snowman t6 ultra 6 soğutucu

Ekipmanlar:

mouse:

LOGITECH G302 MOBA GAMING MOUSE​

Monitör:​

Karar veremedim. 144 hz olacak ama hangisi olacak bilemiyorum.​

Klavye:​

Ledli ışıklı mışıklı istemiyorum.​

Parmaklarım büyük olduğu için geniş bir şey olsun istiyorum ve extra bilek için belki bilek koyma yeri olabilir. Uzun süre kullandığım için bu şekilde olabilir. Olmazsa da büyüklüğü önemli benim için.​

Hepsinden önemlisi, klavye, mouse ve monitörü hediye olarak vermelerini istesem böyle bir şey yaparlar mı?​

Çünkü çok pahalı bir sistem seçtim bir güzellik yapıp klavye ve mouse en azından bedavaya gelsin istiyorum.​

Düşüncelerinizi benimle paylaşırsanız sevinirim. Bir firmada çalışan varsa yine bana güzellik yapabilirse çok sevinirim.​

Geri dönüşünüzü bekliyor olacağım, teşekkürler.​

O anakartla o işlemci olmuyor haberin olsun

O anakartla o işlemci olmuyor haberin olsun
Peki hangisini tercih etmeliyim? İşlemciyi değil de anakartı değiştirebiliriz? Uygun gördüğünüz üst bir model var mıdır?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Anakart ile işlemci uyumluluğu nasıl anlaşılır? Bir de şimdi bakarken karşıma çıktı darboğaz testi yapıp öyle değerlendirmemiz gerekiyor mu? @everyone

Son düzenleme:

ARTIK FAN DEĞİLİM

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,974
İsim
Bilal Tepe
Peki hangisini tercih etmeliyim? İşlemciyi değil de anakartı değiştirebiliriz? Uygun gördüğünüz üst bir model var mıdır?
Z690 alınabilir en tepe bu olur bütçeniz ne ayrıca o ekran kartı olmamış

Z690 alınabilir en tepe bu olur bütçeniz ne ayrıca o ekran kartı olmamış
Bütçe 40-45k
Hangi kart hocam?
Seçenekleri ekledim onları görmediniz sanırım.
İlk başta seçilen evet olmamış dediler.
1. Seçenek: MSI RTX 3090 30.000 TL
2.Seçenek: Gigabyte RTX 3080 Ti 19.000 TL
3.Seçenek: Asus RTX 3080 V2 OC Edition 16.000 TL
Sizin önerdiğiniz ekran kartı hangisidir?

emir1625

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
163
İsim
Emir
d

Z590a pro anakart

Ekipmanlar:

mouse:

Parmaklarım büyük olduğu için geniş bir şey olsun istiyorum ve extra bilek için belki bilek koyma yeri olabilir. Uzun süre kullandığım için bu şekilde olabilir. Olmazsa da büyüklüğü önemli benim için.​

Hepsinden önemlisi, klavye, mouse ve monitörü hediye olarak vermelerini istesem böyle bir şey yaparlar mı?​

Çünkü çok pahalı bir sistem seçtim bir güzellik yapıp klavye ve mouse en azından bedavaya gelsin istiyorum.​

Düşüncelerinizi benimle paylaşırsanız sevinirim. Bir firmada çalışan varsa yine bana güzellik yapabilirse çok sevinirim.​

güzelmiş

ARTIK FAN DEĞİLİM

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,974
İsim
Bilal Tepe
Bütçe 40-45k
Hangi kart hocam?
Seçenekleri ekledim onları görmediniz sanırım.
İlk başta seçilen evet olmamış dediler.
1. Seçenek: MSI RTX 3090 30.000 TL
2.Seçenek: Gigabyte RTX 3080 Ti 19.000 TL
3.Seçenek: Asus RTX 3080 V2 OC Edition 16.000 TL
Sizin önerdiğiniz ekran kartı hangisidir?
4070 beklenebilir isterseniz onun dışında 3080 12gb ise fiyatı güzel 3090 a 3k verilmez 25500e gidin evga 3090 ftw ultra alın pişman olmazsınız

Ybeyaz

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
77
İsim
Yusuf Beyaz

Z590a pro anakart

Ekipmanlar:

mouse:

Al sana 3080 sistem. Kalan paraya istediğin gibi SSD, soğutucu, Ram al.

4070 beklenebilir isterseniz onun dışında 3080 12gb ise fiyatı güzel 3090 a 3k verilmez 25500e gidin evga 3090 ftw ultra alın pişman olmazsınız
Hocam bu işin sonu yok anladığım kadarıyla :)
En yukarı gideceğiz diye kafayı bozacağız sonunda.

1.Seçenek: Evga RTX 3090 FTW3 ULTRA - 25.558 tl
2.Seçenek: Asus RTX 3080 V2 OC Edition 16.000 TL
3.Seçenek: Gigabyte RTX 3080 Ti 19.000 TL

Bu 3 seçenek arasında biraz video izleyip teori kasmam gerekiyor. Sonrasında kararımı vereceğim.
Bir de darboğaz olayı önemli mi? Biz ne kadar iyisini seçersek seçelim. Darboğaz testine sokunca içlerinden birisi patlak veriyormuş diye duydum. Birbirlerine olan uyum önemliymiş. Youtube video anlamında önerdiğiniz profesyonel bir darboğaz testi veya eğitimi varsa yollar mısınız bir bakayım?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Al sana 3080 sistem. Kalan paraya istediğin gibi SSD, soğutucu, Ram al.
İşlemci i5 düşük bir işlemci...Bir de ssd, soğutucu, ram konusunda özelleştirme seçeneklerinde istediklerim yok.
Buradan onları iptal edip başka bir yerden mi almamı istiyorsunuz?

ARTIK FAN DEĞİLİM

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,974
İsim
Bilal Tepe
Hocam bu işin sonu yok anladığım kadarıyla :)
En yukarı gideceğiz diye kafayı bozacağız sonunda.

1.Seçenek: Evga RTX 3090 FTW3 ULTRA - 25.558 TL
2.Seçenek: Asus RTX 3080 V2 OC Edition 16.000 TL
3.Seçenek: Gigabyte RTX 3080 Ti 19.000 TL

Bu 3 seçenek arasında biraz video izleyip teori kasmam gerekiyor. Sonrasında kararımı vereceğim.
Bir de darboğaz olayı önemli mi? Biz ne kadar iyisini seçersek seçelim. Darboğaz testine sokunca içlerinden birisi patlak veriyormuş diye duydum. Birbirlerine olan uyum önemliymiş. Youtube video anlamında önerdiğiniz profesyonel bir darboğaz testi veya eğitimi varsa yollar mısınız bir bakayım?
Dostum 12700f diyosun öyle çok bir darboğaz olmaz ayrıca 3090 ftw al

Dostum 12700f diyosun öyle çok bir darboğaz olmaz ayrıca 3090 ftw al
Yani bu işlemci çok mu iyi hocam?? Sadece araştırdıkça daha detay bilmek gerekiyor. Hayatta da hep böyledir. Darboğaz testine sokmak gerekir mi gerekmez mi? Yani bu bir hastalığa döner mi dönmez mi? Mantık olarak darboğaz testine göre hareket etmek sağlıklı olur mu onu soruyorum.

Ybeyaz

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
77
İsim
Yusuf Beyaz
Aslında herkesin demek istediği şu ki bütçe çok iyi. Bu ülkede bu fiyatlara sistem toplayan insan sayısı sınırlı. Bu bütçede istediğin parçaların yanına 3080 gibi bir kart yakışır. Bu da bu şekilde özelleştirilebilir hazır sistemler ile dediğiniz fiyatın altına alınır. Bir süre istediğinize yakın bir sistem hazırlanana kadar takipte kalmanız sizin için daha faydalı olacaktır. Önerdiğim sistemin özelleştirme seçenekleri kapatılmış o sebepten onu atlayabiliriz.

ARTIK FAN DEĞİLİM

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,974
İsim
Bilal Tepe
Yani bu işlemci çok mu iyi hocam?? Sadece araştırdıkça daha detay bilmek gerekiyor. Hayatta da hep böyledir. Darboğaz testine sokmak gerekir mi gerekmez mi? Yani bu bir hastalığa döner mi dönmez mi? Mantık olarak darboğaz testine göre hareket etmek sağlıklı olur mu onu soruyorum.
İşlemci iyi zaten 3090 i 1080pde kullanma 2k monitör al en az ve darboğaz da olmaz 2k da

Top Bottom