Neler Yeni

Kadir Mısıroğlu'nun kitaplarını nereden bulabilirim?

Status
Bu konu kilitlenmiştir.

PİŞMANIM

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,848
İsim
İbrahim
Dikkatli yat dostum, mazallah bitarafına bişey olmasın. Saldırmıyorum, öyle anlaşılıyor olabilir. İnsanlar araştırmıyor ve birilerinden duyduklarıyla bilgi sahibi olduklarını zannediyorlar. O durumdada cahil oluyorlar. Cahile cahil demezsem ne diyim; İlber Hoca diyim geçiyim o zaman. :) İmla konusunda haklısın ama.

Bu arada hepimiz cahiliz. Her insan birşeylerin cahilidir.
dostum 1 saattir söylediğin tek şey atatürkün kendi yazdığı kitabın 1949da müfredattan kaldırılması

Bura.K

80+ Silver
konunun uzamasında seni alakadar eden durum ne paşam
noldu canın mı istemedi uzamasını
Abicim defolup git şuradan. Mesajına bakıyorum 2 dk sonra görmeyeyim diye düzenliyorsun :D Komiksin vallahi. Cevap vermeyeyim vermeyeyim diyorum sinirlendiriyorsunuz sonra üslup cezası alıyorum. Boş boş konuşmaya devam etme, gittikçe batıyorsun farkında değilsin. Ve evet; Beni ilgilendirdi var mı bir sorun? Canım da istemiyor uzamasını. Kavga çıkarmak istiyorsan defolup git kavga konularına. Burada adam insanca bir soru sormuş gelmiş uzattıkça uzatıyorsun. Hem diyorsun "o uzatıyor" hemde diyorsun "ben uzatıyorum, var mı?" resmen çelişki üstüne çelişki. Hadi abim, seninle uğraşamam. Git sen karı kız konularında takıl, ergenliğini falan konuştur ondan sonra gel ciddi konular hakkında konuş. Millet klavyenin başına geçince erkeklikleri tutuyor, karşıma geçince fıs.

İceWolf

80+ Silver
dostum 1 saattir söylediğin tek şey atatürkün kendi yazdığı kitabın 1949da müfredattan kaldırılması
Evet ama kendi yazdığı değil Türk Tarih Kurumu ile ortaklaşa hazırladıkları. Müferedattan kaldırılmasınıda doğru bulmuyorum. Malesefki Amerikalıların hazırlattığı Tarih kitaplarının okutulmasınada karşıyım. Tarihlerini başkalarının yazdığı Uluslar hiçbir zaman egemen olamaz düşüncesindeyim.

Enver Paşa

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,181
İsim
Stanker
İlgilendiği Kategoriler
Tarih, Siyaset
Sayısız kitap okudum enver paşa ve 1800 lü yıllardan 2.dünya savaşına kadar ama senin kafaya erişemedim nasıl kafan var ise. enver paşa idealist adam ama Atatürk realist bir adam cumhuriyet için İttihatçıların çok payı vardır ama Atatürk enver paşadan daha büyük bir adamdır bunu artık kabullenin.
Bende enver paşa hayranıyım ama Atatürk ile karşılaştıracaksam tabikide Atatürk derim. Önce git Murat Bardakçının Enver adlı kitabını oku
Knk okudum Murat Bardakçı'nin kitabını. Bende senin gibi yakın tarihi arastirmayi seviyorum. Tabi senin özel görüşün benden farkli olabilir. aynı görüşte olmayabiliriz ama benim gorusume gore Enver halen daha büyüktür. Atatürk'ü aşağılamak gibi bir amacım yok.

PİŞMANIM

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,848
İsim
İbrahim
Abicim defolup git şuradan. Mesajına bakıyorum 2 dk sonra görmeyeyim diye düzenliyorsun :D Komiksin vallahi. Cevap vermeyeyim vermeyeyim diyorum sinirlendiriyorsunuz sonra üslup cezası alıyorum. Boş boş konuşmaya devam etme, gittikçe batıyorsun farkında değilsin. Ve evet; Beni ilgilendirdi var mı bir sorun? Canım da istemiyor uzamasını. Kavga çıkarmak istiyorsan defolup git kavga konularına. Burada adam insanca bir soru sormuş gelmiş uzattıkça uzatıyorsun. Hem diyorsun "o uzatıyor" hemde diyorsun "ben uzatıyorum, var mı?" resmen çelişki üstüne çelişki. Hadi abim, seninle uğraşamam. Git sen karı kız konularında takıl, ergenliğini falan konuştur ondan sonra gel ciddi konular hakkında konuş. Millet klavyenin başına geçince erkeklikleri tutuyor, karşıma geçince fıs.
burak güzel yazmışsın kardeşim
biraz daha uzat da kompozisyon olarak hocana ilet belki aferin der

QCerberusQ

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
522
İsim
Furkan Enes Kaplan
Keşke yunan galip gelseydi diyen adamın neyini merak ediyorsunuz ki

Bura.K

80+ Silver
burak güzel yazmışsın kardeşim
biraz daha uzat da kompozisyon olarak hocana ilet belki aferin der
Cevap bulamayınca böyle cevaplar yazarsınız siz :D Aklı sıra laf soktu işte. Mesajın direkt açılımı şu; "git kompozisyon hoocana anlat hehe, sana not verir hehe hani küçüksün hani çok yazdın ya okumadım hani cevabım da yok böyle oyalanıyorum işte hehe"
Ee, böyle bir kafada olan biriyle de haliyle tartışılmaz.

Konu sahibinden de kendi adıma özür diliyorum, konuyu biraz böldü(k)m, affolla.

nifak

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
472
İsim
Eren
Knk okudum Murat Bardakçı'nin kitabını. Bende senin gibi yakın tarihi arastirmayi seviyorum. Tabi senin özel görüşün benden farkli olabilir. aynı görüşte olmayabiliriz ama benim gorusume gore Enver halen daha büyüktür. Atatürk'ü aşağılamak amacım yok.
Öyle bir amacın olamaz zaten.

PİŞMANIM

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,848
İsim
İbrahim
Evet. Ve bunu doğru bulmuyorum. Malesefki Amerikalıların hazırlattığı Tarih kitaplarının okutulmasınada karşıyım.
müfredattaki kitapların amerikanın hazırlattığı kitaplar olduğunu söylüyorsun,bi kaynağın falan var mı çünkü harbiden saçma bişey dediğin,yani öyle bişey varsa saçma

PİŞMANIM

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,848
İsim
İbrahim
Cevap bulamayınca böyle cevaplar yazarsınız siz :D Aklı sıra laf soktu işte. Mesajın direkt açılımı şu; "git kompozisyon hoocana anlat hehe, sana not verir hehe hani küçüksün hani çok yazdın ya okumadım hani cevabım da yok böyle oyalanıyorum işte hehe"
Ee, böyle bir kafada olan biriyle de haliyle tartışılmaz.

Konu sahibinden de kendi adıma özür diliyorum, konuyu biraz böldü(k)m, affolla.
aferin len idrak etmişsin
hadi uyu
konuyu uzatmayın dedikten sonra en çok yeri senin doldurman
lafı uzatmadan konuşmayı öğren herkes seni insan yerine koyup uzun uzun okumaz

Bura.K

80+ Silver
aferin len idrak etmişsin
hadi uyu
Ya bebe yaşın 16 gelmiş boş boş laf tatavaları yapıyorsun. Hadi uyu diyor bide, çıldırırsın :D Hadi abim git sütünü iç, uyku saatin geçiyor bile. Annen falan kızar şimdi. İdrak etmişsin diyor bide, laf soktu yine aklı sıra. Lise 1 laf atışmasında duymuştum bu lafları en son, e 16 yaşındaki velet nereden bilsin, başka laf duyduğu yok ki 😂

PİŞMANIM

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,848
İsim
İbrahim
Ya bebe yaşın 16 gelmiş boş boş laf tatavaları yapıyorsun. Hadi uyu diyor bide, çıldırırsın :D Hadi abim git sütünü iç, uyku saatin geçiyor bile. Annen falan kızar şimdi. İdrak etmişsin diyor bide, laf soktu yine aklı sıra. Lise 1 laf atışmasında duymuştum bu lafları en son, e 16 yaşındaki velet nereden bilsin, başka laf duyduğu yok ki 😂
nasıl bi kafa yapısındasın bilmiyorum da harbiden iyi görünmedin bana
burak doğruyu söyle,aile içi şiddet mi

Enver Paşa

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,181
İsim
Stanker
İlgilendiği Kategoriler