Neler Yeni

Kafayı yemek üzereyim, işlemci sorunu

imribiy

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
691
İsim
Emre
İlgilendiği Kategoriler
Hardware, operating systems, overclocking, mountaineering, simracing, motorsports
Steam
imribiy
Twitter
imribiy
Discord
dsc.gg/xos, imribiy#0001
Konuya baya yanıt gelmiş okumadım ama yazan olmadıysa eğer bu sorun işlemci pinleriyle alakalı.

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,397
İsim
Emre Zengin
işlemciyi farklı bir anakarta taktım, ramleri de değiştirdim ssdyide, powerıda, belki kasada canı sıkılmıştır diye düşünüp kasadan çıkartmayıda denedim. değiştirdiğimde düzelen tek senaryo, işlemciyi değiştirdiğimde. şuan aynı işlemciyi alıp taksam (aynı model farklı bi r5 1600) acaba aynı sorun yaşanır mı merak ediyorum
İşlemcide problem var o zaman.

shurik3n_

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
66
İsim
Can İLHAN
sanırım çözüme ulaşmadı, akşam daha da farklı bir işlemci takıp deneyeceğim. sonucu buradan belirtirim

darkmouse

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
67
İsim
darkmouse
bilgisayarin ana guc kablosunu ve diger kasaya bagli kablolari cikarip guc tusuna 15-20 saniye basarsan bilgisayardaki statik elektrik gider statik elektrik bazen boyle sacma seyleri ortaya cikarabiliyor

shurik3n_

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
66
İsim
Can İLHAN
selamlar tekrardan, işlemciyi değiştirdim ve sorun tamamen ortadan kalktı. taktığım işlemci ve değiştirdiğim işlemci aynı marka model; işlemci arızasıymış. ama ilginçtirki ne pinlerinde ne başka birşeyde sorun var. yardımcı olan herkese teşekkür ederim

Top Bottom