Neler Yeni

Çözüldü✓ *KARAR VERİLDİ*MUTLU SON* xDrive Firmasının Kalitesiz Ürün Satması/Almadan Okuyun

Spinklesd

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
269
İsim
Uğur Can
xDrive firmasından satın almış olduğum xDrive 15 LI Profesyonel Oyuncu Koltuğu daha henüz garantisi bitmediği halde oturmuş olduğum kısım içine göçtü derileri yamuldu ve düzelmiyor 8-10 cm büyüklüğünde kendiliğinden koltuk üzerinde çatlak oluştu.
Ben bu durumu satıcı firmaya ilettim ve videosunu gönderdim. Satıcı firma tarafından kullanıcı hatası olduğu fakat eğer istersem 300 TL değerinde koltuğumun hasar gören kısmının üstüne oturma pedini ücretsiz gönderebileceklerini söylediler. Oturma pedini istemediğimi koltuğumun yenisiyle veya demonte olan oturma kısmı parçasının değişmesini istedim olumsuz yanıt aldım.

Tüketici Hakem Heyetine başvuruda bulundum şuan karşı tarafın savunması isteniyor sizce sonuç netice ne olur ve bu markadan alışveriş yapacak arkadaşlar almadan 2 kez düşünsünler.

Resim1

Resim2

Güncelleme

Dostlar karar çıktı

Ürünün yenisi ile değiştirilmesine eski ürünün benden alınmasına
Tebliğ ücreti olan 20.50₺ ve Bilirkişi Ücreti olan 517.08₺ nin karşı tarafından alınmasına karar verildi.

Bilirkişi Kararı

fdsfdsdfs.PNG

Güncelleme
Firma yetkilisi Emre bey benimle Çarşamba (18.01.2023) günü iletişime geçerek itiraz sürelerinin dolduğunu koltuğumu değiştirmek istediklerini söyledi.
Bu hafta veya önümüzdeki hafta yeni koltuğumu teslim almış olacağım.
Bu süreçte bütün konuyu okuyup yanımda olan arkadaşlara teşekkür ediyorum iyi ki varsınız <3

Hakkınızı aramaktan hiç bir zaman kaçınmayın

25.01.2023 Yeni Koltuğumu Teslim Aldım :)

IMG_20230125_140724.jpg

Son düzenleme:

mesut3467

80+ Bronze
xDrive firmasından satın almış olduğum xDrive 15 LI Profesyonel Oyuncu Koltuğu daha henüz garantisi bitmediği halde oturmuş olduğum kısım içine göçtü derileri yamuldu ve düzelmiyor 8-10 cm büyüklüğünde kendiliğinden koltuk üzerinde çatlak oluştu.
Ben bu durumu satıcı firmaya ilettim ve videosunu gönderdim. Satıcı firma tarafından kullanıcı hatası olduğu fakat eğer istersem 300 TL değerinde koltuğumun hasar gören kısmının üstüne oturma pedini ücretsiz gönderebileceklerini söylediler. Oturma pedini istemediğimi koltuğumun yenisiyle veya demonte olan oturma kısmı parçasının değişmesini istedim olumsuz yanıt aldım.

Tüketici Hakem Heyetine başvuruda bulundum şuan karşı tarafın savunması isteniyor sizce sonuç netice ne olur ve bu markadan alışveriş yapacak arkadaşlar almadan 2 kez düşünsünler.
Resim1

Resim2
İlk 6 ay içerisinde gerçekleşen hasarlarda uzlaşmayı kabul etmeyip, THH aracılığı ile ürünün yenisini talep edebilirsiniz. Anlaşılır bir dil ve görsel kanıtla başvurunuzda, THH tüketiciden yana olup varsa aynı üründen yoksa ürünün üst modelinin firmadan tahsis edilmesini ister. Sakın ama sakin size vermek istedikleri parayı kabul etmeyin.

Silinsin

80+ Silver
Ben hiç bir ürününü kullanmadım markanın fakat gerekli yardım sağlanmaya çalışılmış gibi boy ve kilonuzu bilmeden ve kullama sürenizi yorum yapamam.
Mesaj otomatik birleştirildi:

İlk 6 ay içerisinde gerçekleşen hasarlarda uzlaşmayı kabul etmeyip, THH aracılığı ile ürünün yenisini talep edebilirsiniz. Anlaşılır bir dil ve görsel kanıtla başvurunuzda, THH tüketiciden yana olup varsa aynı üründen yoksa ürünün üst modelinin firmadan tahsis edilmesini ister. Sakın ama sakin size vermek istedikleri parayı kabul etmeyin.
Bence arkadaş 1 yıldan fazla süredir kullanıyor yoksa ben de aynı şeyi söylerdim fakat sanmıyorum.

Spinklesd

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
269
İsim
Uğur Can
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Ben hiç bir ürününü kullanmadım markanın fakat gerekli yardım sağlanmaya çalışılmış gibi boy ve kilonuzu bilmeden ve kullama sürenizi yorum yapamam.
(1,73 boyum 70 kilom) 9,10 ay kullanım sürecinde oldu bu durum halen daha garantisi devam etmekte

Spinklesd

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
269
İsim
Uğur Can
18-07-2021 tarihinde satın aldım 6 ay zaman dilimini geçti bile

Spinklesd

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
269
İsim
Uğur Can
THH ye başvurmakla iyi etmişssiz. Sonucun sizden yana olacağını düşünüyorum. THH'nin kararı mahkeme kararı hükmündedir. İstedikleri kadar karşı çıksınlar.
İnternet üzerinden değil giderek başvuru yaptım. Faturamı ve ürüne ait görsel istediler onları da Tüketici Hakem Heyetine sundum şuan beklemedeyim inşallah sonuç benden yana olur.

Spinklesd

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
269
İsim
Uğur Can
6 ay kesin değişim süresi, yinede garantisi devam ettiği için en kötü para iadesi ile sonuçlanır.
Para iadesi etseler bile ben satın aldığımda 1299TL ye satın almıştım şuan aynı fiyata muadil bir şey almam imkansız gibi :/

Spinklesd

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
269
İsim
Uğur Can
hocam sizi haklı bulacaklardır
İnşallah hocam otururken bile o çatlayan kısımlar baldırıma batıyor paran ile rezil olmak denen şey bu olsa gerek

1665797735430.png

1665797782100.png

1665797820377.png

1665797864290.png

1665797904893.png

Son düzenleme:

mesut3467

80+ Bronze
İnşallah hocam otururken bile o çatlayan kısımlar baldırıma batıyor paran ile rezil olmak denen şey bu olsa gerek

Alıntıyı görüntüle

Alıntıyı görüntüle

Alıntıyı görüntüle
Birde tehdit ediyor. En sevmediğim şey.:mad: İnsanlar büyük firmalara ses etmeyince iyice arsız oldular. Sesini çıkartırsan verdiğimiz üç kuruşuda vermeyiz diyorlar resmen. Utandım yemin ederim. Konunuzu süreç boyunca paylaşır mısınız? Sonucu çok merak ediyorum.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
979,427
Üyeler
154,930
Son üye
kalixawaraw
Top Bottom