Neler Yeni

Kardeşim sigara içiyor nasıl bıraktırabilirz ?

tümen

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,958
İsim
tümen dağ

James Gg

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,351
İsim
James Gg
İlgilendiği Kategoriler
Pc Toplama-ekran kartı-işlemci-anakart-acer çöp laptop
Nasıl bir aile yapınız var ya da kardeşin ne kadar dinler bilmiyorum ama karşına çekip güzelce anlatman en iyisi. Onunla gerçekten ciddi olarak konuştuğunu hissettir, eğer sen veya ailenden biri bağ kuramazsa çocuk psikoloğuna vb. götürmelisiniz bence. 12 yaş çok çok erken böyle bir zıkkıma başlamak için.
Yapıyı nasıl tarif ederim bilmiyorum fakat çocuk yani ne bilim ailemize benzemiyor annem üzülüyor konuşurken belli çocuk oturmuş klavyeyle oynuyo yüzüne bile bakmıyor sessiz çocuk sınıfda misafirlikte

eve gelince saldırıyor kırıyor döküyor.

eyupefe3

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,872
İsim
eyup efe
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartları - İşlemci
Lavaboya giriyor ve artık babamdan mı çalıyor arkadaşları mı veriyorsa nalet şeyi artık yakıyor ve ben ondan sonra içeri girdim leş gibi is kokuyor eli dün korkuyordu anneme ilk defa denemek için içtim demiş yalan muhtemelen yazdan beri içiyor biz her dediğimizde kağıt yaktım falan diyordu yanıma yaklaştığında belli oluyor zaten annem çok üzüldü 50 yaşında kadının tansiyonu vs düştü çocuğun hâlâ umrunda değil gülüyor.

Babamın haberi yok
Kardeşim 12 yaşında 7.sinifa gidiyor dersleri falan berbat Instagram denen o gereksiz mecrayı kullanıyor oyun bağımlısı olsa daha iyi sevinirim yemin ederim öyle bişey olsa.

derslerim var yapamıyorum işte moralim bozuk çok fazla etkilendim mutsuzum şuanda yeni hobi vs kazandırmak işe yarar mı çukurdayım çocuğun umrunda değil mutlu mesut yaşıyor etkisi bizde.
Babana söyle sonra sınıfındaki bütün kötü çocukların isimlerini öğren onlarla ilişkilerini kes telefonu yasaklayın güzelce bir tokatla 12 yaşında sigara ne ?

MeynnZenith

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,343
İsim
Belirtmek İstemiyorum
İlgilendiği Kategoriler
Belli bir tane yok
Yapıyı nasıl tarif ederim bilmiyorum fakat çocuk yani ne bilim ailemize benzemiyor annem üzülüyor konuşurken belli çocuk oturmuş klavyeyle oynuyo yüzüne bile bakmıyor sessiz çocuk sınıfda misafirlikte

Aile yapısı derken hani babana söylesen baban döver mi yoksa güzelce anlatmaya çalışır mı diye sordum. Okuduğu okulun ortamı kötüyse, mahalleniz ve çevreniz kötüyse, sosyal medyadan saçma sapan şeyleri özeniyorsa bunlara bir çözüm arayın. En basitinden üzüntünüzü, durumun ciddiyetini hissettririn. Gerekirse dediğim gibi bir doktora, psikoloğa götürün. Yanında sigara içmeyin, onu kötü etkileyecek cümleler kurup sinirli ve agresif tavırlar takınmayın. Büyüdüğü ve yetiştiği ortam, arkadaşları ne kadar sıkıntılı olursa birey de maalesef o kadar sıkıntılı oluyor. Umarım en yakın zamanda bir çözüm bulursunuz.

Triple

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
348
İsim
Licht

ben de tam tarif ettiğiniz gibiydim ilgi istiyordur muhtemelen ebeveynleriniz ile 2 kuşak fark var gidip onunla zaman geçir aynı hobileriniz olsun evde 2 adet bilgisayar var ise beraber co-op ya da online oyunlar oynayın belli ki bağınız pek kuvvetli değil zaman geçirin abi kardeş ilişkkiniz artsın beraber ders çalışın zamanla düzelicektir.

Isolation32

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
419
İsim
İsmail sen
Lavaboya giriyor ve artık babamdan mı çalıyor arkadaşları mı veriyorsa nalet şeyi artık yakıyor ve ben ondan sonra içeri girdim leş gibi is kokuyor eli dün korkuyordu anneme ilk defa denemek için içtim demiş yalan muhtemelen yazdan beri içiyor biz her dediğimizde kağıt yaktım falan diyordu yanıma yaklaştığında belli oluyor zaten annem çok üzüldü 50 yaşında kadının tansiyonu vs düştü çocuğun hâlâ umrunda değil gülüyor.

Babamın haberi yok
Kardeşim 12 yaşında 7.sinifa gidiyor dersleri falan berbat Instagram denen o gereksiz mecrayı kullanıyor oyun bağımlısı olsa daha iyi sevinirim yemin ederim öyle bişey olsa.

derslerim var yapamıyorum işte moralim bozuk çok fazla etkilendim mutsuzum şuanda yeni hobi vs kazandırmak işe yarar mı çukurdayım çocuğun umrunda değil mutlu mesut yaşıyor etkisi bizde.
12 yaşında ve sigara mı içiyo ne çeşit bir arkadaş grubu ve ortamı var öyle

James Gg

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,351
İsim
James Gg
İlgilendiği Kategoriler
12 yaşında ve sigara mı içiyo ne çeşit bir arkadaş grubu ve ortamı var öyle
Ya Instagramı silsem böyle olmazdı attığı hikayelerde ne b.. olduğu belli oluyor kekolara özenmiş belli

Matt Murdock

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,175
İsim
Oğuz
Bu arda ben de 13 yaşında sigaraya başlayıp 14 de bıraktım, çevrem de öyle kötü değildi, kötü çocuk da değildim ama neyse ki bıraktım. Şu an 22'ye giricem ağzıma bile sürmem, arada bir nargile sadece. Üstüne düşerseniz bırakır, büyüyünce anlar.

Mirkan

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
264
İsim
Mirkan Çiçek
Baskınızı hissettirmemissiniz ondan böyle rahat. Al telefonu elinden cıkartma 1 ay evden. Evde sigara icicek kadar rahatsa sadece cocugun sucuda değil sizinde sucunuz var iyilikle tatlı dille falan bıraktıramazsın sert yapman lazım

slm.ycl02

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,184
İsim
Selim
Peder girmesi lazım işin içine bol bol yaptığı şeyin ne kadar kötü olduğunu anlatacaksınız. Kendi anlamadigi sürece istediğiniz kadar anlatın anlamaz. Suyuna gidin biraz orta yolu bulmaya çalışın dikkatini başka yere çekin.

James Gg

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,351
İsim
James Gg
İlgilendiği Kategoriler
ben de tam tarif ettiğiniz gibiydim ilgi istiyordur muhtemelen ebeveynleriniz ile 2 kuşak fark var gidip onunla zaman geçir aynı hobileriniz olsun evde 2 adet bilgisayar var ise beraber co-op ya da online oyunlar oynayın belli ki bağınız pek kuvvetli değil zaman geçirin abi kardeş ilişkkiniz artsın beraber ders çalışın zamanla düzelicektir.
1 laptop var sadece ve kötü yani

ilgiyle alakası olduğunu düşünmüyorum geldiği gibi uzanıyor yediği önünde yemediği arkasında acıyı videosunu izliyor bilgisayar oyunlarınıda sevmiyor yani

Top Bottom