Neler Yeni

Kardeşim sigara içiyor nasıl bıraktırabilirz ?

Dahası  
Reaksiyon skoru
11
İsim
Umut
Instagram
@hopeless_bear
Twitter
hopeless_bear
Discord
hopeless_bear#3900
Durum instagram vesaire değil artık hocam. Arkadaş çevresi ve populer kültür özentiliğinin sonucu bu. Bence en iyi yapabiliceğin şey ona yanında olduğunu hissettirmek doğruyu yanlışı bir taraftan gösterebilmek. Onu kısıtlamak veya kendin gibi olmasını istemek de yapabiliceğin şeyler değil. O ağaç hala yaş ve eğilmeye devam ediyor. Evle ve ailesiyle kopmasına izin vermemek senin elinde şuan.

Triple

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
346
İsim
Mahmut Kan
1 laptop var sadece ve kötü yani

ilgiyle alakası olduğunu düşünmüyorum geldiği gibi uzanıyor yediği önünde yemediği arkasında acıyı videosunu izliyor bilgisayar oyunlarınıda sevmiyor yani
ne videolar izliyor nelerden keyif alıyor instagram reels mi ya da başka bir şey mi telefonu kullanırken soru sorduğunda cevap veriyor mu ? oratak noktanız vesaire var mı varsa onun hakkında sohbet filan edebilirsiniz aranız gerçekten iyi olduğunu düşündüğünüz zaman sigara konusuna da değinebilirsiniz.

James Gg

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,351
İsim
James Gg
İlgilendiği Kategoriler
Pc Toplama-ekran kartı-işlemci-anakart-acer çöp laptop
Baskınızı hissettirmemissiniz ondan böyle rahat. Al telefonu elinden cıkartma 1 ay evden. Evde sigara icicek kadar rahatsa sadece cocugun sucuda değil sizinde sucunuz var iyilikle tatlı dille falan bıraktıramazsın sert yapman lazım
Haklısın babam halleder zaten bı gün daha müddet verdik yarında içerse söyliyicez babamda 60 yaşına geldi yani oda içiyor 15 yaşından beri falan sanırım görüyor babamı her gün öksürmekten bı hâl oldu adam hala umrunda değil devam ediyor
Mesaj otomatik birleştirildi:

ne videolar izliyor nelerden keyif alıyor instagram reels mi ya da başka bir şey mi telefonu kullanırken soru sorduğunda cevap veriyor mu ? oratak noktanız vesaire var mı varsa onun hakkında sohbet filan edebilirsiniz aranız gerçekten iyi olduğunu düşündüğünüz zaman sigara konusuna da değinebilirsiniz.
Konuştum şimdi üzüldüğümü belli edip gülüyor bildiğin ya

Babana söyle sonra sınıfındaki bütün kötü çocukların isimlerini öğren onlarla ilişkilerini kes telefonu yasaklayın güzelce bir tokatla 12 yaşında sigara ne ?
Telefonu kırdı benim telefonumdan bakıyorum instagrami sildirdim şimdi

eyupefe3

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,872
İsim
eyup efe
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartları - İşlemci
Haklısın babam halleder zaten bı gün daha müddet verdik yarında içerse söyliyicez babamda 60 yaşına geldi yani oda içiyor 15 yaşından beri falan sanırım görüyor babamı her gün öksürmekten bı hâl oldu adam hala umrunda değil devam ediyor

Konuştum şimdi üzüldüğümü belli edip gülüyor bildiğin ya

Telefonu kırdı benim telefonumdan bakıyorum instagrami sildirdim şimdi
Senin kardeşini bir güzel adam etmek lazım.Her şeyi yasaklardım ben olsam askeri ortam şart gibi.Anlattıklarından az çok tipi konuşmasıda belli oluyor.

myronxd

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
11
İsim
Kerem Demir
İçmek için içen tiplerden, kedi olsa mama vermem.
Bana dostum yokken arkadaşlık eden halimden anlayan bir çocuk vardı, şuan 12 yaşında ve kardeşinle aynı durumda. Bana anlatıyor niye yapıyorsun diyorum cevap yok sadece gülüyor. Muhtemelen arkadaşlarına söyleyip havalı olduğunu sanıyordur. Sanki aralarında bir rekabet var da öne geçmek için yapıyor gibi geldi.

Alperenc25

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
292
İsim
Alperen Çatıkkaşli
Havalı görünmek için yapıyordur.Durumunu tam anlamak lazım.Karşına al ve ciddi bir şekilde konuş

n7cati

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,125
İsim
Necati
Instagram
https://www.instagram.com/n2cati/
Discord
2893
Lavaboya giriyor ve artık babamdan mı çalıyor arkadaşları mı veriyorsa nalet şeyi artık yakıyor ve ben ondan sonra içeri girdim leş gibi is kokuyor eli dün korkuyordu anneme ilk defa denemek için içtim demiş yalan muhtemelen yazdan beri içiyor biz her dediğimizde kağıt yaktım falan diyordu yanıma yaklaştığında belli oluyor zaten annem çok üzüldü 50 yaşında kadının tansiyonu vs düştü çocuğun hâlâ umrunda değil gülüyor.

Babamın haberi yok
Kardeşim 12 yaşında 7.sinifa gidiyor dersleri falan berbat Instagram denen o gereksiz mecrayı kullanıyor oyun bağımlısı olsa daha iyi sevinirim yemin ederim öyle bişey olsa.

derslerim var yapamıyorum işte moralim bozuk çok fazla etkilendim mutsuzum şuanda yeni hobi vs kazandırmak işe yarar mı çukurdayım çocuğun umrunda değil mutlu mesut yaşıyor etkisi bizde.
12 yaşında sigara nedir hocam?
Karşısına geçip düzgünce konuşun güzel bir dille , şiddet vs çözüm değildir kesinlikle bilginiz olsun zaten öyle bir şey yapmazsınız diye düşünüyorum , en kötü ailenize durumu anlatın onlarda konuşsun eğer içmeye devam ederse telefon pc gibi en sevdiği şeylere sınır koyun

Dayak şart böyle durumlarda yerinde olsam acımam.
Şiddet hiçbirşeyin çözümü değildir küçücük çocuk daha , dayak atarsa daha çok sinirlenip daha çok içer bu işler böyledir hep hocam

Havalı görünmek için yapıyordur.Durumunu tam anlamak lazım.Karşına al ve ciddi bir şekilde konuş
Büyük ihtimalle kızları etkilemek için felan Yada arkadaşları içiyorsa arkadaşları yüzünden başlamıştır..

Nasıl bir aile yapınız var ya da kardeşin ne kadar dinler bilmiyorum ama karşına çekip güzelce anlatman en iyisi. Onunla gerçekten ciddi olarak konuştuğunu hissettir, eğer sen veya ailenden biri bağ kuramazsa çocuk psikoloğuna vb. götürmelisiniz bence. 12 yaş çok çok erken böyle bir zıkkıma başlamak için.
eve birkac arkadas getir 2-3 tane. kardesinin muhtemel idolleri hakkinda konusun.

"Ay bu drillciler tam keko kendilerini olgun fln saniyolar kar maskesi sigara fln." bu cumleleri duymasini saglarsan utanir belki kendinden.

Dahası  
Reaksiyon skoru
9,397
İsim
Diyarhan
Arkadaş kibarlıktan anlamıyor ve gülüyor He. Babana söylüyorsun eski usül anında bıraktırıcı bir tedavi uyguluyor.

Alperenc25

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
292
İsim
Alperen Çatıkkaşli
12 yaşında sigara nedir hocam?
Karşısına geçip düzgünce konuşun güzel bir dille , şiddet vs çözüm değildir kesinlikle bilginiz olsun zaten öyle bir şey yapmazsınız diye düşünüyorum , en kötü ailenize durumu anlatın onlarda konuşsun eğer içmeye devam ederse telefon pc gibi en sevdiği şeylere sınır koyun

Şiddet hiçbirşeyin çözümü değildir küçücük çocuk daha , dayak atarsa daha çok sinirlenip daha çok içer bu işler böyledir hep hocam

Büyük ihtimalle kızları etkilemek için felan Yada arkadaşları içiyorsa arkadaşları yüzünden başlamıştır..
Kızları etkilemek için yapıyorsa daha da kötü. Demek ki bu saçmalıklar bu yaşa kadar inmiş derim o zaman

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
962,243
Üyeler
151,870
Son üye
Enes6006
Top Bottom