Neler Yeni

Kasa Fanlarım Bir Anda 90RPM'lere Düşüyor.

leroxy

80+ Platinum
En İyi Cevap
24
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,905
İsim
Alp
İlgilendiği Kategoriler
İnternet Hizmetleri - Yayın Servisleri - Riot Games
Tekrar selamlar dostlar. şu ssd'm gelene kadar pc hakkındaki tüm sorularımı soracağım. hepsini aynı gün sorabilirdim ama ban yiyebilirim diye düşündüm.
kasam corsair spec-delta rgb. kasa boşta çalışırken de normal çalışırken de görüntü olarak fark etsem de bios'a girdiğimde fanlar bir anda 90-150 rpm'e düşüyor sonra tekrar 900-1100lere çıkıyor. o düşüş sırasında ise aynı otobanda giderken başka arabanın tekerine baktığınızda jant görüntüsü durur sonra geri döner gibi gözükür, tekrar durur ileri döner gibi gözükür. aynı o görüntüde oluyor. bir de 2si bu şekilde gözükürken birisi sabit sonra birisi bu şekilde iken 2si sabit. dönüşümlü. bi sorun var mıdır ?

sws9912

80+ Silver
Aynısı bende de oluyor sorun çıkarmadı şu ana kadar zannetmem

LastShot

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,290
İsim
Berk Esenli
Tekrar selamlar dostlar. şu ssd'm gelene kadar PC hakkındaki tüm sorularımı soracağım. hepsini aynı gün sorabilirdim ama ban yiyebilirim diye düşündüm.
kasam corsair spec-delta RGB. kasa boşta çalışırken de normal çalışırken de görüntü olarak fark etsem de bios'a girdiğimde fanlar bir anda 90-150 rpm'e düşüyor sonra tekrar 900-1100lere çıkıyor. o düşüş sırasında ise aynı otobanda giderken başka arabanın tekerine baktığınızda jant görüntüsü durur sonra geri döner gibi gözükür, tekrar durur ileri döner gibi gözükür. aynı o görüntüde oluyor. bir de 2si bu şekilde gözükürken birisi sabit sonra birisi bu şekilde iken 2si sabit. dönüşümlü. bi sorun var mıdır ?
Yoktur hocam, fanlar anakartınıza bağlıysa BİOS üzerinden hızlarını kontrol edebilirsiniz, öyle ise yazın yardım etmeye çalışıyım.

leroxy

80+ Platinum
En İyi Cevap
24
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,905
İsim
Alp
İlgilendiği Kategoriler
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Yoktur hocam, fanlar anakartınıza bağlıysa BİOS üzerinden hızlarını kontrol edebilirsiniz, öyle ise yazın yardım etmeye çalışıyım.
evet anakarta bağlı. fanların modları var işte tam hız standart, performans gibisinden. oradan da yaptım ancak pek bir değişim olmadı gibi.
Mesaj otomatik birleştirildi:

işin garip tarafı tüm fanlar tek fan olarak gözüküyor. yani öndeki 3 fan ve arkadaki egzoz fanı tek fan olarak, cpu fanı ayrı.

LastShot

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,290
İsim
Berk Esenli
evet anakarta bağlı. fanların modları var işte tam hız standart, performans gibisinden. oradan da yaptım ancak pek bir değişim olmadı gibi.
Oradan değişim olması lazım şu videoyu izleyerek rahatlıkla anlayabilirsiniz ne yapmanız gerektiğini, izleyip anlamazsanız sorabilirsiniz yine:

işin garip tarafı tüm fanlar tek fan olarak gözüküyor. yani öndeki 3 fan ve arkadaki egzoz fanı tek fan olarak, cpu fanı ayrı.
Evet üçü birbirine bağlı ise öyle gözükür, normal yani benim de öyle.

leroxy

80+ Platinum
En İyi Cevap
24
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,905
İsim
Alp
İlgilendiği Kategoriler
Oradan değişim olması lazım şu videoyu izleyerek rahatlıkla anlayabilirsiniz ne yapmanız gerektiğini, izleyip anlamazsanız sorabilirsiniz yine:

Evet üçü birbirine bağlı ise öyle gözükür, normal yani benim de öyle.
bu arada anakartımın rgb desteği yok onu söyleyeyim.

LastShot

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,290
İsim
Berk Esenli
bu arada anakartımın RGB desteği yok onu söyleyeyim.
Rgbleri ayarlamak mı istiyorsun ki şu an sadece fanlar dönüşleri üzerinden yardım etmeye çalışıyorum ayrıca o kasadaki fanlardan kontrolcü gelmiyordu diye hatırlıyorum, RGB konusunda yardım edemeyeceğim spec delta kullanan biri daha rahat yardım eder sana.

leroxy

80+ Platinum
En İyi Cevap
24
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,905
İsim
Alp
İlgilendiği Kategoriler
Rgbleri ayarlamak mı istiyorsun ki şu an sadece fanlar dönüşleri üzerinden yardım etmeye çalışıyorum ayrıca o kasadaki fanlardan kontrolcü gelmiyordu diye hatırlıyorum, RGB konusunda yardım edemeyeceğim spec delta kullanan biri daha rahat yardım eder sana.
rgb derdim yok zaten. kontrolcüsü var, ama senkron olarak çalışmıyor rgbler tek sorun o. o da pek önemli değil. teşekkürler bu arada. nasıl yapıldığını çözdüm. 😀

LastShot

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,290
İsim
Berk Esenli
RGB derdim yok zaten. kontrolcüsü var, ama senkron olarak çalışmıyor rgbler tek sorun o. o da pek önemli değil. teşekkürler bu arada. nasıl yapıldığını çözdüm. 😀
Tamamdır, iyi sevindim çözdüğüne. Rgb kontrolcüsü var ise nasıl senkron çalışmaz yaa tam anlatabilir misin bana
Ayrıca kasadan geldi değil mi kontrolcü sen ekstradan satın almadın?

crazyreign

80+ Titanium
En İyi Cevap
80
Dahası  
Reaksiyon skoru
38,606
İsim
Hayalet
İlgilendiği Kategoriler
fotoşop
Onun sebebi fanların splitter (çoklayıcı) kablo ile bir uca dönüştürülmesi. SPEC-DELTA'da bu mevcut.
Anakart 1 tane fan varmış gibi algılıyor, ama 4 tane fana birden sinyal gönderiyor. Orasında sıkıntı yok.

leroxy

80+ Platinum
En İyi Cevap
24
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,905
İsim
Alp
İlgilendiği Kategoriler
Tamamdır, iyi sevindim çözdüğüne. RGB kontrolcüsü var ise nasıl senkron çalışmaz yaa tam anlatabilir misin bana
Ayrıca kasadan geldi değil mi kontrolcü sen ekstradan satın almadın?
anakartımın rgb desteği olmadığı için anakarta rgb bağlantısı yapılmıyor. bunun yerine ufak bir kontrolcüsü bulunuyor. üç tuşu var renk, hız, mod. oradan ayarlayabiliyorum. ayrıca mevcut fanları pek kullanmak istemiyorum. satılır mı bilemem ama mevcut fanları satıp yerine corsair LL120 alırım 2 paket. 6 fanı 1 arka 2 üst 3 ön ayarlarım. ama satılırsa.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
976,806
Üyeler
154,468
Son üye
xkraltrcavo
Top Bottom