Neler Yeni

KERNEL SECURITY CHECK FAILURE Mavi Ekran Hatası Nasıl Çözülür?

RTX3070

80+ Platinum
En İyi Cevap
7
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,058
İsim
RTX 3070
İlgilendiği Kategoriler
Windows ve teknik sorunlar
https://1drv.ms/u/s!Au9bRW8kSWBBgRGSCmTmDuU2JTM8?e=KnRWw1 buyrun hocam
Mesaj otomatik birleştirildi:

Virüs programı yok hocam defender ı devre dışı bıraktım. Bluestacks yazılımını 3 4 gün önce kaldırdım. SYS onarımını şimdi yaptım. Valorant oyununu oynayamıyorum oyundan atıp duruyor. Aynı şekilde Rise of the Tomb Raider oyununu oynuyordum oyundan attığı için save alamadım. Gecede video izlerken ekranı küçülttüm mavi ekran yedim. 3 4 aydır çözüme ulaşamadım hocam.
RAM'leriniz gerçekten sıkıntılı garantisi varsa mutlaka gönderin. Başka RAM ile deneme fırsatınız var mı?

ddeniz

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
36
İsim
Deniz
RAM'leriniz gerçekten sıkıntılı garantisi varsa mutlaka gönderin. Başka RAM ile deneme fırsatınız var mı?
Haydaa cidden mi ama test filan yaptım sorun yoktu. Başka bi forumda da ssd sorunlu dediler. Eğer RAM kesin sıkıntıysa 1 ay sonra garantiye gönderebilirim.

RTX3070

80+ Platinum
En İyi Cevap
7
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,058
İsim
RTX 3070
İlgilendiği Kategoriler
Haydaa cidden mi ama test filan yaptım sorun yoktu. Başka bi forumda da ssd sorunlu dediler. Eğer RAM kesin sıkıntıysa 1 ay sonra garantiye gönderebilirim.
Her minidump RAM hatasına çıkıyor SSD nasıl sorunlu oldu burada anlamadım. Sistem özellikleri nasıl?

ddeniz

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
36
İsim
Deniz
Her minidump RAM hatasına çıkıyor SSD nasıl sorunlu oldu burada anlamadım. Sistem özellikleri nasıl?
Hocam önceden olan mavi ekranlarıma öyle demişlerdi. Ben RAM i 2. slotta yani işlemciye yakın olan değil diğerine takıyorum. RAM LPX olduğu için XMP kapat dediler kapattım. Ha bu arada bazen PC yeniden başlatınca görüntü gelmiyor 5 10 dk uğraşıyorum. Sistemim : MSİ Rx5500xt 4gb mech , İ5 10400F işlemci , Corsair 8gb lpx RAM , Frisby 600 w+80 kasa , H410M A PRO anakart , Sandisk SSD plus 240 gb.

RTX3070

80+ Platinum
En İyi Cevap
7
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,058
İsim
RTX 3070
İlgilendiği Kategoriler
Hocam önceden olan mavi ekranlarıma öyle demişlerdi. Ben RAM i 2. slotta yani işlemciye yakın olan değil diğerine takıyorum. RAM LPX olduğu için XMP kapat dediler kapattım. Ha bu arada bazen PC yeniden başlatınca görüntü gelmiyor 5 10 dk uğraşıyorum. Sistemim : MSİ Rx5500xt 4gb mech , İ5 10400F işlemci , Corsair 8gb lpx RAM , Frisby 600 w+80 kasa , H410M A PRO anakart , Sandisk SSD plus 240 gb.
CrystalDiskInfo'da SSD sağlığı kaç gözüküyor?

ddeniz

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
36
İsim
Deniz
Evet ben RAM olduğunu düşünüyorum.
Merhaba hocam nasılsınız, rahatsız ediyorum kusura bakmayın. Gece bir minidump daha aldım. Bir de bir şey söyleyeceğim bu size attığım minidump boyutları 500 kb filan önceden 1.500 - 2000 kb oluyordu. Diyorumda 3 gündür minidump almıyordum ben yine masamı biraz salladım. Acaba masam sallandığı için mi mavi ekran alıyorum olabilir mi? Yanlış düşünüyoda olabilirim. Minidump : https://1drv.ms/u/s!Au9bRW8kSWBBgRJpNcXjSIXTu9LD?e=vmeP2Q

RTX3070

80+ Platinum
En İyi Cevap
7
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,058
İsim
RTX 3070
İlgilendiği Kategoriler
Merhaba hocam nasılsınız, rahatsız ediyorum kusura bakmayın. Gece bir minidump daha aldım. Bir de bir şey söyleyeceğim bu size attığım minidump boyutları 500 kb filan önceden 1.500 - 2000 kb oluyordu. Diyorumda 3 gündür minidump almıyordum ben yine masamı biraz salladım. Acaba masam sallandığı için mi mavi ekran alıyorum olabilir mi? Yanlış düşünüyoda olabilirim. Minidump : https://1drv.ms/u/s!Au9bRW8kSWBBgRJpNcXjSIXTu9LD?e=vmeP2Q
Bu yine RAM hatasına işaret ediyor. RAM'ler yerine tam oturdu mu? Masayı sallama diyince aklıma bu geliyor.

Top Bottom