Neler Yeni

!Yardım Kernel Security Check Failure Hatası Alıyorum

KANDOOO

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
15
İsim
Furkan Kandemir
Öncelikle merhaba bilgisayarımda oyun indirirken veya bilgisayar uzun süre boş kaldığı zamanlarda bilgisayar mavi ekran verip kernel security check failure hatası veriyor. %100 tamamlandı dedikten sonra da yeniden başlatılamıyor bilgisayarın güç düğmesine uzun süre basıp kapat aç yapabiliyorum reset tuşuna basıp resetleyebiliyorum . Sadece böyle açabiliyorum diğer türlü ne kadar beklersem bekliyim pc mavi ekrandan kendisi resetlemiyor. Lütfen yardım edin sorun donanımsal mı yazılımsal mı nedir? Xbox gamepassten bi bf5 indiremedim :(
Mesaj otomatik birleştirildi:

Helpppp

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,385
İsim
Emre Zengin
Öncelikle merhaba bilgisayarımda oyun indirirken veya bilgisayar uzun süre boş kaldığı zamanlarda bilgisayar mavi ekran verip kernel security check failure hatası veriyor. %100 tamamlandı dedikten sonra da yeniden başlatılamıyor bilgisayarın güç düğmesine uzun süre basıp kapat aç yapabiliyorum reset tuşuna basıp resetleyebiliyorum . Sadece böyle açabiliyorum diğer türlü ne kadar beklersem bekliyim pc mavi ekrandan kendisi resetlemiyor. Lütfen yardım edin sorun donanımsal mı yazılımsal mı nedir? Xbox gamepassten bi bf5 indiremedim :(

Helpppp
Sisteminizi yazınız.

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,385
İsim
Emre Zengin

KANDOOO

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
15
İsim
Furkan Kandemir
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
1) Ekran kartı yazılımı filan kurdunuz dimi? Kurmadıysanız https://www.nvidia.com.tr/drivers/results/187116
2) Fanlarınızı kontrol edin
3) Ramlerinize Memtest86 testi yapın.
Ram testi yapmadım da sorunun ya anakartım yüzünden veya internet bağlantısı için kullandığım tplink tl-wn422g yüzünden olduğunu düşünüyorum. Çünkü normal çalışırken bi sorunu yok ama wifi bir anda kapanıyo sonra da mavi ekranı veriyo işte

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,385
İsim
Emre Zengin
Ram testi yapmadım da sorunun ya anakartım yüzünden veya internet bağlantısı için kullandığım tplink TL-wn422g yüzünden olduğunu düşünüyorum. Çünkü normal çalışırken bi sorunu yok ama wifi bir anda kapanıyo sonra da mavi ekranı veriyo işte
Onu çıkarıp deneyin hocam. Hata veriyor mu diye.

Bir de şu rehberi uygulayın.

CMD'ye sfc /scannow 'da yazmayı unutmayın

KANDOOO

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
15
İsim
Furkan Kandemir
Onu çıkarıp deneyin hocam. Hata veriyor mu diye.

Bir de şu rehberi uygulayın.

CMD'ye sfc /scannow 'da yazmayı unutmayın
DISM da bi sorun yokmuş ramleri de çıkarıp takmıştım onda da sorun yok . Wifi adaptörü yerne normal ethernet kablosu bağlıycam onda sorun çözülür inş o da değilse anakart sıkıntılı büyük ihtml

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,385
İsim
Emre Zengin
DISM da bi sorun yokmuş ramleri de çıkarıp takmıştım onda da sorun yok . Wifi adaptörü yerne normal ethernet kablosu bağlıycam onda sorun çözülür inş o da değilse anakart sıkıntılı büyük ihtml
Anakart BİOS güncel mi?

KANDOOO

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
15
İsim
Furkan Kandemir
Anakart BİOS güncel mi?
Evet güncel win 11 için yükseltmiştim valo açılırken van9001 hatası falan veriyodu secure bootu açmak için de biostan user moda geçince bios çöküyodu ve servise gidiyordu o yüzden win 10 a döndüm 11 e çıkamıycam gibi

Astra G

80+ Bronze

Helpppp
windows 11 mi? hocam ben de yaşıyorum o yüzden uyku modunu kapadım otoyu

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
928,624
Üyeler
145,216
Son üye
NakoG