Neler Yeni

Kilo almak için yulaf yenir mi?

qnyb

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
908
İsim
Güney
Ama bu sağlıksız bir yön olmuyor mu ben sonra fast food yüzünden kazandığım yağları yakmak isteyeceğim haliyle onları yakarken yine kilo gitmiş olmayacak mı
Hocam o normal vücuttaki insanlar için geçerli bir durum. Senin şikayetin yesem de kilo alamıyorum diyorsun. Normal insanlar yediğinde kilo alır. Özellikle senin, benim gibi yediklerinde obez olurlar. Bizim metabolizma hızlı olduğu için yakıyoruz. O yüzden düşük kalorili çok yiyip sindirimini yoracağına, yüksek kalorili az yemen daha sindirimin için daha sağlıklı olacaktır. Elbette sabah kahvaltısında bile pizza yeme tabi. Biraz sağlıklı biraz sağlıksız gıdalar tüket ki kilo alabilesin. Yoksa bu gidişle kilo alman çok zor. Bünyen çünkü o kalori eşiğine alıştığında artık o 200 gramı bile alamayacaksın. Onu da yakacaksın.
Bu arada sağlıksız dediğin kısım için şöyle söyleyeyim. Türkiyede çoğu sağlıklı sandığınız gıdalar kalitesiz, sağlıksız, katkı maddeli gıdalar. Örnek olarak süt bile burada farklı. Ben ingiltereye gidip süt içerken kana kana içiyorum. Buradaki sütün tadı ve içeriği ise çok kötü. Sebebi ise ekonomi.
İngiltere misal süt 5 sterlin olsun. 1 lt sütün maliyeti o halde 167 tl yapıyor. Türkiyede insanlar 1 lt süte 167 tl verebilirler mi peki? tabii ki veremezler o yüzden kalitesiz, katkı maddeli, sağlıksız sütler üretip satıyorlar. Çünkü mecburlar, bu insanların süt içmeye ihtiyacı var. Ama 167 tl lik süt yaparlarsa bu insanlar sütü içemeyecek.
Bu sebepten dolayı da hani sağlıklı sağlıksız yeme kavramı farklı ülkelerde geçerli olur ve uygulanabilir. Ancak türkiyede uygulanabilir bir tarafı yok ne yazık ki.

donanimci98

80+ Bronze
Kalori sayıyor musun yoksa çok yiyorum mu diyorsun sadece. Kalori saymaktan kastım bir süre yediklerini tartarak yemeyi deneyebilirsin.

PİŞMANIM

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,850
İsim
İbrahim
Son düzenleme:
Top Bottom