Neler Yeni

❌İndirim Bitti! Kingston NV2 SNV2S/1000G PCI-Express 4.0 1 TB M.2 SSD Sepette 1240 TL

ruaF1912

80+ Bronze
dram olunca ne oluyor ben hala anlamış değilim
DRAM dediğimiz şey aslında bir nevi SSD içinde bir SSD olarak düşünebiliriz. DRAM olan SSD'lerde dosyalar bu dram yerinde depolanıyor, Dram olmayan modellerde NAND adı verilen yerde toparlanıyor bu dosyalar ve buda SSD'yi gereğinden fazla şişiriyor ve yüksek boyutlu dosya, okuma,yazma sırasında SSD hızlarını önemli bir ölcüde düsürüyor. Ayriyeten DRAM bulunması SSD diskler için bir nevi uzun ömür demekte oluyor.

AloneKinq

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
74
İsim
Ahmet Çakır
DRAM dediğimiz şey aslında bir nevi SSD içinde bir SSD olarak düşünebiliriz. DRAM olan SSD'lerde dosyalar bu dram yerinde depolanıyor, Dram olmayan modellerde NAND adı verilen yerde toparlanıyor bu dosyalar ve buda SSD'yi gereğinden fazla şişiriyor ve yüksek boyutlu dosya, okuma,yazma sırasında SSD hızlarını önemli bir ölcüde düsürüyor. Ayriyeten DRAM bulunması SSD diskler için bir nevi uzun ömür demekte oluyor.
ayrı bir bilgi için teşekkür ederim. peki SSD bakarken dram olup olmadığı yazıyormu ? yazmıyorsa nasıl anlayacağız ?

ruaF1912

80+ Bronze

TahinPekmez

80+ Silver
En ucuz 1 TB SSD gayet iyi fiyat 1-2 aya bu fiyata kalmaz belirli kartlara vade farksız taksitte var

yapma yaa dün 1750 tl ye aldım daha gelmedi yokla ama bunun da stok bitmiş.
Mesaj otomatik birleştirildi:

En ucuz 1 TB SSD gayet iyi fiyat 1-2 aya bu fiyata kalmaz belirli kartlara vade farksız taksitte var
bu site güvenilir mi ben ilk defa duydum

Dahası  
Reaksiyon skoru
243
İsim
Hasan Can Doğru

yapma yaa dün 1750 TL ye aldım daha gelmedi yokla ama bunun da stok bitmiş.
Mesaj otomatik birleştirildi:

bu site güvenilir mi ben ilk defa duydum
d&r yi gerçekten ilkkez mi duydun ? Hiç avm lerde vs demi görmedin

TahinPekmez

80+ Silver
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
956,839
Üyeler
150,941