Neler Yeni

Kişisel Erişim Noktası sürekli kopuyor,kapanıyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
120
İsim
Kaan
Merhaba,iPhone'dan son zamanlarda beni bir lanet ettiren konu şu kişisel erişim noktası konusu.Arkadaş bir telefon bu kadar mı kasıntı,sıkıntılı olur anlamıyorum,yolu yordamı var mı beni bir aydınlatırsanız çok sevinirim.Sorun şu,cihaz iPhone 13 Pro Max ancak bu sorun 8 Plusta da,13 Pro'da da 4S'de bu zamana kadar ne kadar iPhone kullandıysam hepsinde aynı.Kişisel erişim noktasını açıyorum,telefonları bilgisayarımı bağlıyorum.Ne zaman bağladığım aygıtların ekranlarını kapatsam (ipad,iphone) anında bağlantıyı kapıyor ve bir daha bağlanamıyorum,bir daha bağlanmak için tekrardan internet paylaştığım cihazın ekranını açıyorum,kişisel erişim noktası menüsüne giriyorum ancak o şekilde SSID olarak wifi yayını gözüküyor.Aile paylaşımı açmayı denedim,otomatik onayı açmama rağmen telefonu görüpte bağlanmıyor,SSID kapandıktan sonra gizli ağ olarak yayın yapmaya devam ediyordur diye düşündüm o şekilde bağlanmaya çalıştım,yok telefonun ekranı kapanır kapanmaz ya da kişisel erişim noktası menüsü dışına çıkar çıkmaz SSID yayını tamamen kapanıyor.İş yaparken bu beni çok zorluyor,sürekli internet paylaştığım telefonun ekranını ya o ekranda açık bırakıp hiç kullanmayacağım,ya da her bağlı cihazı uyandırırken tekrar o menüyü açıp wifiye bağlayacağım,bu çok saçma değil mi ? Bu durum yıllardır her modelde böyle olmasına rağmen bunun şu yüzyılda hala bir çözümü yok mu ?

Samsung telefonumda erişim noktasını bir kere açtığım andan itibaren yayın ben kapatana kadar devam ediyor,telefonu adeta bir modem gibi kullanıp istediğim zaman girip çıkıyordum ne telefon ısınıyor ne internete bağladığım cihazları uyku modundan çıkardığımda internetleri kopmuş oluyor.Bu durumu nasıl aşabiliriz,sürekli bu şekilde internet kullanacağım ille de telefonun ekranının kişisel erişim noktasında sürekli olarak kalması mı gerekiyor sürekli kesintisiz SSID yayını yapabilmesi için ? Bağlı olduğum cihazları kapattığım anda bağlantıları kesildiği için ne bildirim geliyor,ne de bağlı kalıyorlar.

Top Bottom