Neler Yeni

Kitap okumaya nasıl hazırlanıyorsunuz?

PİŞMANIM

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,845
İsim
İbrahim
Kitap okumaya kendinizi nasıl teşvik ediyorsunuz? Nasıl zaman ayırıyorsunuz? Üzerinizdeki üşengeçliği nasıl atıyorsunuz? Ayrıca elinize kitabı alınca nasıl sıkılmadan uzun süre okuyorsunuz?
merak etmediğim kitabı okumam, dolayısıyla beni kitap okumaya teşfik eden unsur merakım diyebilirim

DerratiX

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,529
İsim
Eren
İlgilendiği Kategoriler
karışık
Instagram
@sshintori
Steam
shiori
Discord
poxy_
Telefonumun sarjini bitirir ve disariya cikarim genel olarak

SadeceBirisi.

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,364
İsim
Hasan Ali
Ya Harry Potter'ı okumaya çalışıyorum sonra sıkılıp bırakıyorum. Herhangi bir kitapta böyle. Yani tek kitap okumakta değil hiçbir eylemi yapmıyorum sıkıntıdan. Ama belki kitap okuyarak bir yerden başlarsam diğer işlerden de keyif alırım dedim.
7. Sınıftayken gözlüklü inanılmaz sıkıcı kız vardi 1k olan sayfalı haryy potteri okuyordu ona hayatsizsin dedim sanırım uzulmemisti
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bn genel olarak kızların zevklerini beğeniyorum ondan dolayı arkimin yanına oturur bir kaç sayfasını okur o kitabı yada serinin başını alırdım
Nasıl okuyorum zaten kimsenin umrunda bile değilim diyip şarkı dinleyerek okumayı tercih ediyorum

KAANT10X

80+ Bronze
Ben daha çok kitapları istediğim için okumam benim genelde bir kitabı okuma nedenim çevremde ki insanlar okumuşken ben okumamışsam kendimi cahil hissederim yani ben aslında kendim alacağım zevkten ziyade çevremdeki ya da genel olarak toplumdaki insanlardan geri kalmamak için okurum.
Ama son zamanlarda ki popüler kültürün değerli yaptığı anime veya daha da geçmişi olan fantastik tarzda eserler okumam.
Rus-Fransız-Alman-Amerika-Türk romanlarını daha çok okurum arada sırada tarih siyaset biyografi kitaplarida okurum ama nadirdir.

RivyalıGeraltt

80+ Bronze
Kitap okumaya kendinizi nasıl teşvik ediyorsunuz? Nasıl zaman ayırıyorsunuz? Üzerinizdeki üşengeçliği nasıl atıyorsunuz? Ayrıca elinize kitabı alınca nasıl sıkılmadan uzun süre okuyorsunuz?
valla hocam ben kitap okumayı sevmem ama derste zorunlu olarak kitap okuma dersi olurdu sherlock holmes kitabını okuyordum ders bittmişti çok heyecanlıydı bölğümü bitirmeden kitabı okumayı bırakmadım bida da elime almadım

Evren avcı

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,238
İsim
Evren avcı
uzun süre oturup okuyamıyorum. en fazla 1 saat ama kitap okumaya şöyle başladım, insanların cahilliiği sonucu onlardan farklı olmam gerektiğine inanmaya başladım ve kitap okumaya başladım. hatta az sonra 6 tane daha kitabım kargoyla gelecek. 18 yaşıma kadar hiç kitap okumazdım ve artık yaklaşık 4 aydır düzenli kitap okumaya başladım.

Gri Caner

80+ Titanium
En İyi Cevap
7
ben storytel aldım bi yandan iş yapıyorm bi yandan kitabı dinliyorum rahat oluyo baya
-normal kitap okuyamıyorum gözüm ağrıyor-
Olm ben o kadar Storytel konusu açtım niye bakmadın. Aylık 70 yerine 50 TL öderdik.
Peki seni duvarı izlemeyi bırakıpta foruma girmeni sağlayan ne oluyor genel olarak soruyorum şuan ki zaten belli bu konuyu açman
Duvarı öyle oturup izlemiyorum gün boyu. Bazen yatağa geçip gözlerimi kapatıyorum. İşte bazen foruma bakıyorum. Bazen de video izliyorum ama zevk vermiyor. Hiçbir şey zevk vermiyor artık.

oaK´

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,229
İsim
Olcay akbulut
Olm ben o kadar Storytel konusu açtım niye bakmadın. Aylık 70 yerine 50 TL öderdik.

Duvarı öyle oturup izlemiyorum gün boyu. Bazen yatağa geçip gözlerimi kapatıyorum. İşte bazen foruma bakıyorum. Bazen de video izliyorum ama zevk vermiyor. Hiçbir şey zevk vermiyor artık.
nasıl laaaaa

daha almadım bu arada deneme sürümündeyim seversem yıllık alcam öğrenci planıyla

Berke123

80+ Bronze
Fantastik kitaptan asla sıkılmam. Fantastik türü aşırı severim.
kitabı okuyorum ve sıkılıyorum diyosun demek ki fantastik türü o kadar da sevmiyorsun yani kimi vardır kitap okumaya hiç hevesi yoktur ama okumaya başlayınca kendini kaptırır gider sen kitabı okumak istemene rağmen konusu sıkıcı geliyorsa kitabı değiştir

Gri Caner

80+ Titanium
En İyi Cevap
7
nasıl laaaaa

daha almadım bu arada deneme sürümündeyim seversem yıllık alcam öğrenci planıyla
Ben öğrenci değilim. 🥲
kitabı okuyorum ve sıkılıyorum diyosun demek ki fantastik türü o kadar da sevmiyorsun yani kimi vardır kitap okumaya hiç hevesi yoktur ama okumaya başlayınca kendini kaptırır gider sen kitabı okumak istemene rağmen konusu sıkıcı geliyorsa kitabı değiştir
Harry Potter evrenini çok severim. Benim her şeyde canım sıkılıyor.

Berke123

80+ Bronze
Ben öğrenci değilim. 🥲

o zaman kitap okumakla sorununuz yok her şeyde canınız sıkılıyorsa çok anlamam ama depresyon başlangıcı olabilir

oaK´

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,229
İsim
Olcay akbulut
Ben öğrenci değilim. 🥲

bende değilim üni tercihimin açıklanmasını bekliyom
knk neden üniye gitmiyon ki
Mesaj otomatik birleştirildi:

bende değilim üni tercihimin açıklanmasını bekliyom
knk neden üniye gitmiyon ki
baya katkısı oluyor bütçeye

Top Bottom