Neler Yeni

🎮 Konsol Savaşı Bitti Kazanan Yunus 🎮

Status
Bu konu kilitlenmiştir.

The Semih

80+ Silver
PS oyunlarının her ne kadar PC’ye sunulsa dahi uzun bir süre sonra oyuncular ile buluşuyor bu durumun kar marjına zarar verdiğini düşünen Totoki’nin bir diğer açıklaması ise;

Geçmişte konsolu popülerleştirmek istiyorduk ve 1. parti oyunların asıl amacı PlayStation konsolunu popüler kılmaktı. Doğru ama bunun bir sinerjisi de var. Dolayısıyla, yalnızca konsolumuzla değil aynı zamanda bilgisayarlar gibi diğer platformlarda da güçlü birinci taraf içeriğiniz varsa, 1. taraf çoklu platformla büyütülebilir ve bu, işletme kârının artmasına yardımcı olabilir. Bu da proaktif olarak üzerinde çalışmak istediğimiz başka bir konu.
Şahsen ben marjların iyileştirilmesi için fırsatların mevcut olduğunu düşünüyorum, bu nedenle marj performansımızı iyileştirme konusunda agresif davranmak istiyorum.

Xbox ve Sony artık exlusive devrinin kar etmediğini düşünüyor son çıkan helldivers ve palworld satışlarından sonra, Live service oyunlarını toplu platform olarak çıkarmayı düşünüyorlar fakat AAA kalite oyunlar PS tarafında Özel kalmaya devam edecek.

Son düzenleme:
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,300
İsim
Diyarhan
Xbox zaten excluseve peşinde değildi. Ps alıp eheheheheğ excluseve diye dolasanalr susar artık.

Jacket

80+ Silver
PS oyunlarının her ne kadar PC’ye sunulsa dahi uzun bir süre sonra oyuncular ile buluşuyor bu durumun kar marjına zarar verdiğini düşünen Totoki’nin bir diğer açıklaması ise;

Xbox ve Sony artık exlusive devrinin kar etmediğini düşünüyor son çıkan helldivers ve palworld satışlarından sonra, oyunlarını artık tüm platformlara çıkarmayı odaklıcaklarmış.

Bu sistem direkt işlemez kademeli yapacaklarını düşünüyorum, ama yıllar sonra tüm oyunlarını artık toplu çıkartırlar.
Knk hadi o şahıs şaklaban nasıl yalan söyleyeceğini şaşırıyor da sen nasıl buna düşüyorsun ben anlamıyorum Google 2 kelime yazsan doğru haber önüne çıkacak bu tarz haber yapan herkes X'de topluluk notu alıp uyarı aldı yani yok böyle bir şey yalan haber.

YANLIŞ BILGILERIN DÜZELTILMESI
Sony/PlayStation'ın FY2023 3. Çeyrek Raporundaki yanlış yorumlar üzerine:

Yanlış bilgi #1) 'Sony'den Hiroki Totoki'nin açıklamalarına göre PlayStation 3. Partiye geçiyor ve gelecekteki tüm PS oyunları PC'ye ilk günden çıkacak'

Gerçek #1) Özellikle 3. Partiye geçme planlarıyla ilgili yeni bir şey belirtilmedi. PlayStation, oyunlarını Xbox veya Nintendo'ya koymuyor.

PC ile ilgili olarak: Totoki'den gelen açıklamalar, zaten sahip oldukları planı hızlandırmak niyetinde oldukları anlamına geliyordu. PlayStation, tüm 1. Parti Oyunlarını 1. Gün PC'de yayınlama niyetinde DEĞİLDİR ve asla yayınlamayacaktır. Çok oyunculu oyunlarını (Helldivers 2, Concord ve Fairgame$ gibi) 1. Gün PC'de yayınlama niyetindeler ancak bunu zaten biliyorduk. Tek Oyunculu Hikaye Odaklı Oyunlar PC'ye ilk gün gelmeyecek. Çeşitli faktörlere bağlı olarak 1-2 Yıl sonra PC'ye gelebilirler. Soru-Cevap bölümündeki bir başka soruda Totoki, odak noktalarının PS5'lerin sürekli olarak yaygınlaştırılması olduğunu açıkça belirtti. PS5'in veya genel olarak PlayStation Donanımının sürekli büyümesine zarar verecek iş kararları almak niyetinde değiller.

Yanlış bilgi #2) 'PlayStation'ın gelecek yıla kadar önemli bir AAA 1. Parti oyunu yok. PlayStation'ın oyunu yok, 2024 kuru bir yıl olacak'

Gerçek #2) Bu yıl herhangi bir AAA 1. Parti oyun olmayacağını kastetmiyorlar, bu yıl kendi serilerinin devam oyunlarının olmayacağını kastediyorlar ki bunu hepimiz zaten biliyorduk çünkü bu yıl Spider-Man 3, God of War Egypt, Last of Us 3 veya Horizon 3'ü almayacağımız açıktı çünkü bu serilerdeki önceki oyunlar tam anlamıyla yeni çıktı.

Bunlar, bu yıl PlayStation'dan herhangi bir AAA oyunu veya 1. Parti Stüdyolardan YENİ IP'ler olmayacağı anlamına GELMİYOR çünkü Concord'un bu yıl çıkacağını zaten biliyoruz. Ve eğer 2. Parti Stüdyolardan 1. Parti Oyunları sayarsanız, Helldivers 2 daha yeni çıktı ve Stellar Blade, Pacific Drive, Lost Soul Aside, Convelaria ve Rise of the Ronin'in de bu yıl çıkacağını zaten biliyoruz ve Final Fantasy 7 Remake Part 2 Rebirth gibi devasa 3. Parti Ayrıcalıklarını saymıyoruz bile.

Ve yaklaşan PlayStation Showcase'de hala birçok şaşırtıcı özel duyuru var.

Yanlış Bilgi #3) 'Sony, PS5 konsol satışlarına ilişkin tahminlerini bu Mali yıl için 25 Milyondan 21 Milyona düşürüyor. PS5 başarısız oluyor'

Gerçek #3) PlayStation'ın bu mali yılda 25 Milyon PS5 satma tahminini 21 Milyon PS5 satma tahminine düşürdüğü doğru olsa da, bu tahmin ilk etapta biraz yüksekti. Üçüncü çeyrekte 10 Milyon PS5 satacakları umuduna dayanıyordu, bunun yerine 8.2 Milyon PS5 sattılar. Bu bir ıskalama olsa da, bu hala 3. Çeyrekte satılan PS5'lerin tüm zamanların en yüksek seviyesi ve 2023 Mali Yılındaki her Çeyrek rekor yüksek PS5 satışlarına sahne oldu ve konsol neslinin sonunda PS4'ün ömür boyu satışlarını geçme yolunda ilerliyor. Rakipleriyle kıyaslandığında, PS5 hala Xbox Serisi Konsolları 2'ye 1'den daha fazla satıyor.

Yanlış Bilgi #4) 'Sony PS5'i öldürüyor, zaten yaşam döngüsünün son aşamalarında olduğunu söylediler. PlayStation'da oyun yok'

Gerçek #4) Kullanılan ifade, PS5'in konsol yaşam döngüsünün ikinci yarısına başladığı yönündeydi ki bu doğrudur. Bir konsolun yaşam döngüsü tipik olarak 8 yıldır. PS5 2020'de piyasaya sürüldü, şimdi 2024'te. Oyunlarının ve yaşam döngüsünün 2. Aşamasına girmek üzere ama sadece herkesin endişelerini gidermek için ... Her konsoldaki EN İYİ 1. Parti oyunlar, o konsolun yaşam döngüsünün ikinci yarısında gelir. PS4'teki en iyi oyunların neredeyse tamamı piyasaya çıktıktan 4 yıl sonra çıktı (Uncharted 4, God of War 2018, Spiderman 1, Horizon Zero Dawn)

Adamın paylaştığı yanlış bilgilerin düzeltilmesi gönderisi çok uzun ve detaylı diğer PlayStation hakkındaki yanlış bilgilerin doğrusunu okuyup PlayStation tarafındaki gelişmeleri takip etmek isteyen arkadaşlar buradan bakabilir.

The Semih

80+ Silver
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Xbox zaten excluseve peşinde değildi. Ps alıp eheheheheğ excluseve diye dolasanalr susar artık.
Xbox mantıklı hamle yaptı, konsol savaşını kaybettiler ama devir artık exlusive devri değil adamlar farketti bunu.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu sistem direkt işlemez kademeli yapacaklarını düşünüyorum, ama yıllar sonra tüm oyunlarını artık toplu çıkartırlar.
Yunus dikkatli oku şu mesajlarımı. İlk aşamada komple çıkarmazlar zaten hamle yapıyorlar ama satışlar tatmin ederse devamı elbette gelicektir.

Jacket

80+ Silver
Xbox mantıklı hamle yaptı, konsol savaşını kaybettiler ama devir artık exlusive devri değil adamlar farketti bunu.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Yunus dikkatli oku şu mesajlarımı. İlk aşamada komple çıkarmazlar zaten hamle yapıyorlar ama satışlar tatmin ederse devamı elbette gelicektir.
Sony online tüm oyunlar ilk gün gelecek dedi zaten bu çok önce bir haber yeni değil hikaye odaklı oyunlar ilk gün falan gelmez yalan haber bu insanalar tıklanma uğruna çok fazla yalan haber yaptı zaten o gün ben doğrusunu attım IGN bile uyarı yedi yalan haber yapmaktan.

Son düzenleme:

The Semih

80+ Silver
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
hikaye odaklı oyunlar ilk gün falan gelmez
Bende öyle düşünüyorum, zaten XBOX da komple PS ye çıkarmayacakmış gamepass felan yine aynı sistem. Live Service oyunlarını birbirlerine çıkarıcaklar muhtemelen ikiside live service oyun yapmak istiyorlar.

Jacket

80+ Silver
Bende öyle düşünüyorum, zaten XBOX da komple PS ye çıkarmayacakmış gamepass felan yine aynı sistem. Live Service oyunlarını birbirlerine çıkarıcaklar muhtemelen ikiside live service oyun yapmak istiyorlar.
Yok Xbox tarafı çok farklı KNK Xbox'ın kendisi her oyun gelecek dedi zaten 13 tane oyunları var 4 tanesi bu yıl geliyor ve getirdikleri oyunların sadece 2 tanesi online Xbox 3. parti yayıncı oldu zaten bitti yani artık tüm Xbox özel oyunları PlayStation'a gelecek.

Son düzenleme:

The Semih

80+ Silver
Konusu var zaten seni etiketledim asında görmedin mi konu bu gün kapandı son mesajı yazdım oku diye de etiketledim.
Oraya sakinken giriyom başım ağrıyo bu aralar forum süremi azalttım. Bu konuyu açma sebebimde PC için ben PC ye gelmesini istiyorum oyunların Xbox umrumda değil.

Saturn

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
659
İsim
Satürn
Status
Bu konu kilitlenmiştir.
Top Bottom