Neler Yeni

Konsol Savaşları Bitti Kazanan PlayStation "Xbox 3. Parti Yayıncı Oluyor"

Status
Bu konu kilitlenmiştir.

Keyfen

80+ Bronze
Şimdi çıkıpta bilgisayar varken xbox ve playstation gibi çöplerle niye uğraşıyorsunuz demem yokmu :blobdance:

Jacket

80+ Silver
Sen de çok ısrarcısın ama.
Yok sadece haber paylaşıyorum güncel ne varsa o şu an en son güncel haberler bunlar Xbotlar bunlara yalan diyor işte sorunun kaynağı da buradan başlıyor.

Ritim Ustası

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,052
İsim
Mehmet Yılmaz
Xbox Konsolları neden alınmaz bunu size maddeler şeklinde sıralayacağım

1. PS Plus kütüphanesinde Game Pass'den daha çok ve daha kaliteli oyunlar var.
PS+ Extra = 509 PS5/PS4 oyun var Xbox Game Pass de = 368 Xbox Series/Xbox One oyunu var.
burada PS1 PS2 PSP ve PS3 oyunları sayılmadı aynı şekilde Xbox tarafında Xbox 360 ve Xbox Original oyunları sayılmadı yani sistem olarak PS Plus'ta daha güncel ve daha fazla oyun var kaliteyi katmıyorum bile.

Forum da bu konumda PS Plus'a her ay gelen oyunları paylaşıyorum buradan bakabilirsiniz.

2.Xbox Series X performans olarak PS5 in her oyunda gerisinde oyunlar FPS olarak PS5 de sabit 60 verirken Xbox Series X de vermiyor hem dünyanın en güçlü konsolu diye lanse ediliyor hem de bunu yapamıyor ama benim gibi konsol piyasasında uzun süredir olan kişiler Xbox ın doğru bir sözü olmadığını da bilir bu firmayı insanlar Game Pass'den dolayı kullanıcı dostu falan biliyorlar ama bu firma en çok kullanıcı dolandıran firma nerdeyse 2013 ten beri çıkardıkları ürünler hakkında adamların söylediği bir cümle doğru değil hep fiyasko.
FuQ4yWtagAAQ3iz

https://twitter.com/NextGenPlayer/status/1629881840101146627

3.Xbox Series X çıkalı neredeyse 2.5 yıl olacak ve Halo ve Forza dan başka hala 1 tane özel oyunu yok özel oyunu olmayan bir konsolun da almak için sebebiniz olmamalı aynı şeyleri hatta daha iyisini bir PC de yapabilirsiniz zaten.
FuQur1BX0BA9B_d

4.Adamlar en son Redfall diye özel oyun çıkardı oyun rezalet bir şey dalga konusu oldu basında ve oyuncular arasında.
Şu oyuna bakar mısınız koskoca Arkane Studios ne hallere düşmüş utanç verici satın aldığı firmaları da batırıyor böyle bir şirket Xbox ve bu oyun Xbox Series X de 30 FPS çalışıyor 60 FPS de bile çalıştıramamışlar bu rezalet grafikli oyunu sonradan ekleyecekler cidden rezil bir şey.
Ftha_GgXgAEY_XH

FvGJisYWcAEhqRa

FvEm_tUWIAEYPcT

Bu da PS5 in son çıkan özel oyunu Horizon Forbidden West: Burning Shores PS5'e özel geliştirilen DLC'si
CGI gibi grafiklerde 4K 60 FPS sabit akıyor.
FvB_HXbX0AAIRdK

FvB_HzDXoAAw5GS

FvB_IP2XoAISUUC

FvB_IsGWAAQaxQD

5.Çoğunuz Xbox'ı alırken Activision anlaşması ve Call of Duty Game Pass'e gelecek diye aldınız ama anlaşma iptal oldu.

Bu yazdıklarımdan sonra tercih sizin ben sadece kullanıcıları bilinçlendiriyorum ama düzgün şekilde düşünen bir insanın da bu zamanda Xbox alacağını kesinlikle düşünmüyorum almak için sebep yok çünkü.

Yeni Haber!!!!
Arkadaşlar Xbox beyaz bayrağı çekti konsol pazarından çekiliyor. Phil Spencer , Xbox'ın PlayStation veya Nintendo'yu yakalayıp geride bırakabileceği bir senaryo olmadığını, bu nedenle GamePass ve Bulut Hizmetleri olan kendi işlerini yapmak zorunda kaldıklarını söylüyor. Konsol Savaşı resmen sona erdi. Ayrıca Nintendo ve Sony'nin yaptığı kalitede oyunları asla yapamayacaklarını da belirtiyor.

İşte benin bu konuyu açmamdaki en büyük sebep sizin de bu kullanıcı gibi pişman olmamanız içindi zaten ben konuyu açtığımda böyle bir haber de yoktu umarım artık bu konsolu alıp da paranızı çöpe atmazsınız.
screenshot-png.527303
PC 3 yıllık gamepass ultimate var yemişim konsolları

Jacket

80+ Silver
PC 3 yıllık gamepass ultimate var yemişim konsolları
Zaten konu Game Pass alınmaz değil ki konu Xbox konsolları neden alınmaz PC varken Xbox'a ne gerek var ki aynı cihazlar + PC'de özgürsün özet bu yani konsol alınacaksa da PS den başka konsol alınmaz onun da sebeplerini yazdım zaten okuduysanız anlamışsınızdır.

Ritim Ustası

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,052
İsim
Mehmet Yılmaz
Zaten konu Game Pass alınmaz değil ki konu Xbox konsolları neden alınmaz PC varken Xbox'a ne gerek var ki aynı cihazlar + PC'de özgürsün özet bu yani konsol alınacaksa da PS den başka konsol alınmaz onun da sebeplerini yazdım zaten okuduysanız anlamışsınızdır.
Bütçe meselesi Xbox daha fiyat performans ayrıca oynayacak oyun çok ama oynamaya vakit yok

Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Mehmet Kerem Toğru
Gerçekten her konu açıldığında böyle oluyor. Herkes istediği şeyi alır bunlar bireysel kararlar.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Gerçekten her konu açıldığında böyle oluyor. Herkes istediği şeyi alır bunlar bireysel kararlar.
Hem siz kendi kararlarınıza göre bu konsolları aldınız zaten.

Jacket

80+ Silver
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hem siz kendi kararlarınıza göre bu konsolları aldınız zaten.
Yok zaten konu alanlar için değil şu an alacak olanlar için.

pathetc

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Goktug Ozcelik
Dostum iyiki bir ps5 almissin ne bu fanlık :D.
-bi tane redfall örneği vererek konsolun güçlü olmadigini soyluyorsun alakasi yok bilmeden konusmussun ps5 oyun yapimcilarina daha erken gittigi icin oyunlar daha optimize. Zaten 60fps sabit ile 56-57-59 gibi fps gibi degerler oyun deneyimi etkileyemez ama oyunlar series x de düzelmeye başladı zaten. Ve baska bir arkadasin dedigi gibi zaman gectikce series x ps5 ten daha iyi oldugunu yine gosterecek cunku ps5 donanimi yetersiz kalicak.
-xbox series s grafigi onemseyenler icin kotu bir konsol lafim yok ama suan en iyi konsolu. Series x olmasini degistirmiyor. Birkac tane exclusive oyun tek basina kimseye yetmez. Ghost of thushima falan yazmissin bide cop oyun olmasina ragmen :D. Hem daha ucuz oyunlar, hem daha iyi gamepass(elden ringin gelecegi bile konusuluyor) ve live gold hizmeti(ps plus olmadan ps5 te ucretsiz verilen oyunlari oynayamiyorsun ama xboxda direkt kutuphanene geliyor.) Ki hic bosa atma eski nesilde(ps4) de yeni nesilde de xbox daha önde. Xbox one konsollari ps4 ü tokatlamisti resmen. Xbox one x ps4 proyu ezdi bitirdi zaten. Ps4 lerin çok satmasi bisey degistirmiyor. Series x ps5 ten hem daha guclu hem de duzgun bir depolamaya sahip.ps5 te 600 kusur gb alanin varken xboxda 800 küsür. Ps de zorlasan 500gb cikaracaklarmis:DDD adamlar zorla flashla ssd tak diyor. Xboxda 1tb yine kafan rahat. Series x ps5 ten oyunlari yine gozle gorulmese de suan daha iyi oynatiyor. 6x, 8x gibi yakinlastirmalarda cok kolay farkediliyor xbox daha net bir goruntu vermis. Bu henüz birsey etkilemese de xboxun daha uzun süre yaşayacaginin belirtisi. Ps5 oyunlarin cozunurlugunu veya kare hizini dusurmeye basladigi zamanlar xbox kullananlarin daha uzun bir süre haberi bile olmayacak. Suan alinacak en iyi konsol xbox series x bosa resdetmeyin. Ve xboxda 9. Nesil degil 8.nesil gamepadler bile ele ps5 kolundan daha iyi oturuyor Birkac exclusive oyun var diye 600gb lik, daha az güçlü, daha kötü gamepad(adaptive trigger iyi bir özellik ama sirf fps icin aldiydan pc alaydin :D), oyunlari daha pahaliya almak, yari fiyati olsa bile suan yine daha kotu bir abonelik sistemi almak isteseydim ps5 alirdim haklisin.ps4 pro falan zaten çok boşa cikmis konsol 4k bile degil upscale ediyor daha kotu grafiklerle sahte 4k deneyimi sunuyor. One x gercek 4k ve oyunlarda yine daha iyi performans veriyor. Series s i ben de her türlü gömerim gereksiz konsol diye ama series x veya one x i sevmemenizin tek sebebi ps fanboyu olmaniz :D

Jacket

80+ Silver

Xbox ve Sony'nin Son Donanım Satış Raporları Çok Farklı Hikayeler Anlatıyor​

Xbox, 30 Haziran 2023'te sona eren dönem için 4. Çeyrek ve tam yıl kazançlarını az önce bildirdi; buna donanım geliri yıldan yıla %13'lük düşüş de dahildir. Ve istikrarlı düşüşler, bir konsolun yaşam döngüsünün neredeyse üç yılı için yeterince beklenebilir gibi görünse de, rakibi Sony son zamanlarda şimdiye kadarki en iyi PlayStation satışlarının tadını çıkarıyor .

Microsoft'un kazançları genellikle ayrıntılarda hafiftir ve bunlar bir istisna değildir. Şirket, özellikle üçüncü taraf içeriği ve Game Pass olmak üzere Xbox içeriği ve hizmetlerindeki %5'lik büyümenin etkisiyle çeyrek dönem için oyun gelirinde 36 milyon dolarlık genel bir artış bildirdi. Bu, donanım gelirindeki yıldan yıla %13'lük düşüşle dengelendi ve Xbox bunun, geçen yılın bu zamanına göre satılan konsol hacminin daha düşük olmasından kaynaklandığını belirtti.

Geçen yılki Xbox donanım gelirinin bir önceki yıla göre nasıl olduğuna dair net bir resmimiz yok ve Microsoft, şu ana kadar tam olarak kaç tane Xbox birimi sattığına dair rakamlar yayınlamadı. Ancak geçen yıl rahat tedarik zincirleri sayesinde satışlarda yaşanan artışın ardından , son birkaç çeyrek daha yavaş geçti. Xbox donanım satışları ikinci çeyrekte %13 ve ardından üçüncü çeyrekte %30 düştü .

Geçen yıl gevşek tedarik zincirleri sayesinde satışlarda yaşanan artışın ardından, son birkaç çeyrek daha yavaş geçti. Xbox donanım yazılımı satışları ikinci çeyrekte %13 ve ardından üçüncü çeyrekte %30 düştü.

Doğrudan rakibi PlayStation'ın yakın zamanda şimdiye kadarki en iyi donanım satış çeyreklerinden bazılarının keyfini çıkarması dışında, bunların hiçbiri bir konsol için yaşam döngüsünün üç yılında tam anlamıyla şok edici olmayacaktır.

4. Çeyrek'te (Mart 2023'te sona eren), PlayStation donanım satışlarının yıldan yıla üç kat arttığını bildirdi ve bir önceki mali yılda neredeyse bir önceki mali yılda olduğu kadar birim sattığını ve toplam satışlarını 38,4 milyon adede çıkardığını duyurdu. . Kabul edildi, bu çeyrek önceydi, bu nedenle Sony'nin 9 Ağustos'ta kendi kazançlarında benzer şekilde satışları yavaşlattığını bildirmesi mümkün, ancak iki şirket arasındaki ton farkı yine de keskinliğini koruyor.

Xbox için son yılla ilgili daha fazla ayrıntının, Microsoft'un kazanç dosyalarının geri kalanını yayınlamasının yanı sıra bugün ilerleyen saatlerde yapılacak olan kazanç çağrısı sırasında bekleniyor.

Son düzenleme:

SadeceSeyf

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,240
İsim
SEYF
Dostum iyiki bir ps5 almissin ne bu fanlık :D.
-bi tane redfall örneği vererek konsolun güçlü olmadigini soyluyorsun alakasi yok bilmeden konusmussun ps5 oyun yapimcilarina daha erken gittigi icin oyunlar daha optimize. Zaten 60fps sabit ile 56-57-59 gibi fps gibi degerler oyun deneyimi etkileyemez ama oyunlar series x de düzelmeye başladı zaten. Ve baska bir arkadasin dedigi gibi zaman gectikce series x ps5 ten daha iyi oldugunu yine gosterecek cunku ps5 donanimi yetersiz kalicak.
-xbox series s grafigi onemseyenler icin kotu bir konsol lafim yok ama suan en iyi konsolu. Series x olmasini degistirmiyor. Birkac tane exclusive oyun tek basina kimseye yetmez. Ghost of thushima falan yazmissin bide cop oyun olmasina ragmen :D. Hem daha ucuz oyunlar, hem daha iyi gamepass(elden ringin gelecegi bile konusuluyor) ve live gold hizmeti(ps plus olmadan ps5 te ucretsiz verilen oyunlari oynayamiyorsun ama xboxda direkt kutuphanene geliyor.) Ki hic bosa atma eski nesilde(ps4) de yeni nesilde de xbox daha önde. Xbox one konsollari ps4 ü tokatlamisti resmen. Xbox one x ps4 proyu ezdi bitirdi zaten. Ps4 lerin çok satmasi bisey degistirmiyor. Series x ps5 ten hem daha guclu hem de duzgun bir depolamaya sahip.ps5 te 600 kusur gb alanin varken xboxda 800 küsür. Ps de zorlasan 500gb cikaracaklarmis:DDD adamlar zorla flashla ssd tak diyor. Xboxda 1tb yine kafan rahat. Series x ps5 ten oyunlari yine gozle gorulmese de suan daha iyi oynatiyor. 6x, 8x gibi yakinlastirmalarda cok kolay farkediliyor xbox daha net bir goruntu vermis. Bu henüz birsey etkilemese de xboxun daha uzun süre yaşayacaginin belirtisi. Ps5 oyunlarin cozunurlugunu veya kare hizini dusurmeye basladigi zamanlar xbox kullananlarin daha uzun bir süre haberi bile olmayacak. Suan alinacak en iyi konsol xbox series x bosa resdetmeyin. Ve xboxda 9. Nesil degil 8.nesil gamepadler bile ele ps5 kolundan daha iyi oturuyor Birkac exclusive oyun var diye 600gb lik, daha az güçlü, daha kötü gamepad(adaptive trigger iyi bir özellik ama sirf fps icin aldiydan pc alaydin :D), oyunlari daha pahaliya almak, yari fiyati olsa bile suan yine daha kotu bir abonelik sistemi almak isteseydim ps5 alirdim haklisin.ps4 pro falan zaten çok boşa cikmis konsol 4k bile degil upscale ediyor daha kotu grafiklerle sahte 4k deneyimi sunuyor. One x gercek 4k ve oyunlarda yine daha iyi performans veriyor. Series s i ben de her türlü gömerim gereksiz konsol diye ama series x veya one x i sevmemenizin tek sebebi ps fanboyu olmaniz :D

Ghost of Tsushima çöp mü ?​

Jacket

80+ Silver
Arkadaş çok sıkıntılı IQ'sünün düşüklüğü zirveleri oynuyor keşke cevap vermeseydiniz okudunuz mu yazdıklarını bir inanın bir tanemi doğru cümle olmaz forum da gördüğüm nadir vakalardan bence bulaşmayın kendi kendine eğlensin bu.

Son düzenleme:

SadeceSeyf

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,240
İsim
SEYF
Arkadaş çok sıkıntılı keşke cevap vermeseydiniz okudunuz mu yadıklarını bir tane doğru cümle kuramayan tek insan bu forum da gördüğüm bence bulaşmayın tavsiyem.
20 kere ban yedim zaten böyle insanlar yüzünden. GOT kötü diyince devamını okumadım. Yok yani engeller geçerim. 60 fps aşağısıda sıkıntı etmiyor falan yazmış. Hiç böyle bir durumu tatmamış. Boş keseden sallıyor. Neyse ben izlemeye devam :D

Status
Bu konu kilitlenmiştir.
Top Bottom