Neler Yeni

Konsol Savaşları Bitti Kazanan PlayStation "Xbox 3. Parti Yayıncı Oluyor"

Status
Bu konu kilitlenmiştir.

Necromancerr

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,916
İsim
Emre
Discord
necromancerr
knk senın dedıgın kotu performans problemı eskı surumlerden dolayı eskıden evt harbıden bende performans modunda bıle 40fps alıyordum hatta series x ı satmak ıstedım ztn belkı duymussundur mıcrosoft bu yuzden xboxa cok guzel bır guncelleme getırdı yanı konustugun performans konusu suan yok
Mesaj otomatik birleştirildi:

kısacası makaleyı duzenlemen gerek eskı problemlerı yazmıssın
Hocam Şuanlık microsoftun politikası yüzünden series x e baldurs gate 3 çıkmayacak neymiş efendim series s e optimize olmazsa çıkamazmış bu politikasından dolayı dahi soğuturdu beni konsol güçlü ancak böylede saçma bi sorunu var microsoftun

Jacket

80+ Silver
Dostum iyiki bir ps5 almissin ne bu fanlık :D.
-bi tane redfall örneği vererek konsolun güçlü olmadigini soyluyorsun alakasi yok bilmeden konusmussun ps5 oyun yapimcilarina daha erken gittigi icin oyunlar daha optimize. Zaten 60fps sabit ile 56-57-59 gibi fps gibi degerler oyun deneyimi etkileyemez ama oyunlar series x de düzelmeye başladı zaten. Ve baska bir arkadasin dedigi gibi zaman gectikce series x ps5 ten daha iyi oldugunu yine gosterecek cunku ps5 donanimi yetersiz kalicak.
-xbox series s grafigi onemseyenler icin kotu bir konsol lafim yok ama suan en iyi konsolu. Series x olmasini degistirmiyor. Birkac tane exclusive oyun tek basina kimseye yetmez. Ghost of thushima falan yazmissin bide cop oyun olmasina ragmen :D. Hem daha ucuz oyunlar, hem daha iyi gamepass(elden ringin gelecegi bile konusuluyor) ve live gold hizmeti(ps plus olmadan ps5 te ucretsiz verilen oyunlari oynayamiyorsun ama xboxda direkt kutuphanene geliyor.) Ki hic bosa atma eski nesilde(ps4) de yeni nesilde de xbox daha önde. Xbox one konsollari ps4 ü tokatlamisti resmen. Xbox one x ps4 proyu ezdi bitirdi zaten. Ps4 lerin çok satmasi bisey degistirmiyor. Series x ps5 ten hem daha guclu hem de duzgun bir depolamaya sahip.ps5 te 600 kusur gb alanin varken xboxda 800 küsür. Ps de zorlasan 500gb cikaracaklarmis:DDD adamlar zorla flashla ssd tak diyor. Xboxda 1tb yine kafan rahat. Series x ps5 ten oyunlari yine gozle gorulmese de suan daha iyi oynatiyor. 6x, 8x gibi yakinlastirmalarda cok kolay farkediliyor xbox daha net bir goruntu vermis. Bu henüz birsey etkilemese de xboxun daha uzun süre yaşayacaginin belirtisi. Ps5 oyunlarin cozunurlugunu veya kare hizini dusurmeye basladigi zamanlar xbox kullananlarin daha uzun bir süre haberi bile olmayacak. Suan alinacak en iyi konsol xbox series x bosa resdetmeyin. Ve xboxda 9. Nesil degil 8.nesil gamepadler bile ele ps5 kolundan daha iyi oturuyor Birkac exclusive oyun var diye 600gb lik, daha az güçlü, daha kötü gamepad(adaptive trigger iyi bir özellik ama sirf fps icin aldiydan pc alaydin :D), oyunlari daha pahaliya almak, yari fiyati olsa bile suan yine daha kotu bir abonelik sistemi almak isteseydim ps5 alirdim haklisin.ps4 pro falan zaten çok boşa cikmis konsol 4k bile degil upscale ediyor daha kotu grafiklerle sahte 4k deneyimi sunuyor. One x gercek 4k ve oyunlarda yine daha iyi performans veriyor. Series s i ben de her türlü gömerim gereksiz konsol diye ama series x veya one x i sevmemenizin tek sebebi ps fanboyu olmaniz :D
ekrem-abi-bak.gif

Son düzenleme:

Carlo

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Hocam Şuanlık microsoftun politikası yüzünden series x e baldurs gate 3 çıkmayacak neymiş efendim series s e optimize olmazsa çıkamazmış bu politikasından dolayı dahi soğuturdu beni konsol güçlü ancak böylede saçma bi sorunu var microsoftun
Starfield'i konsolda 30 FPS'ye sabitlenecekmiş. Konsol dediği Xbox zaten. Şimdi Series X'te 30 FPS'ye sabitlenen oyun Series S'te masada kalmayacak mı bu durumda? Ben oyun sorunlu çıkar endişesi ile ön sipariş bile vermedim.

Necromancerr

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,916
İsim
Emre
Discord
necromancerr
Starfield'i konsolda 30 FPS'ye sabitlenecekmiş. Konsol dediği Xbox zaten. Şimdi Series X'te 30 FPS'ye sabitlenen oyun Series S'te masada kalmayacak mı bu durumda? Ben oyun sorunlu çıkar endişesi ile ön sipariş bile vermedim.
Pc tarafınında gereksinimleri gene yüksek starfield ağır patlayacak gibi duruıyor

TheworstD32132

80+ Bronze
Dostum iyiki bir ps5 almissin ne bu fanlık :D.
-bi tane redfall örneği vererek konsolun güçlü olmadigini soyluyorsun alakasi yok bilmeden konusmussun ps5 oyun yapimcilarina daha erken gittigi icin oyunlar daha optimize. Zaten 60fps sabit ile 56-57-59 gibi fps gibi degerler oyun deneyimi etkileyemez ama oyunlar series x de düzelmeye başladı zaten. Ve baska bir arkadasin dedigi gibi zaman gectikce series x ps5 ten daha iyi oldugunu yine gosterecek cunku ps5 donanimi yetersiz kalicak.
-xbox series s grafigi onemseyenler icin kotu bir konsol lafim yok ama suan en iyi konsolu. Series x olmasini degistirmiyor. Birkac tane exclusive oyun tek basina kimseye yetmez. Ghost of thushima falan yazmissin bide cop oyun olmasina ragmen :D. Hem daha ucuz oyunlar, hem daha iyi gamepass(elden ringin gelecegi bile konusuluyor) ve live gold hizmeti(ps plus olmadan ps5 te ucretsiz verilen oyunlari oynayamiyorsun ama xboxda direkt kutuphanene geliyor.) Ki hic bosa atma eski nesilde(ps4) de yeni nesilde de xbox daha önde. Xbox one konsollari ps4 ü tokatlamisti resmen. Xbox one x ps4 proyu ezdi bitirdi zaten. Ps4 lerin çok satmasi bisey degistirmiyor. Series x ps5 ten hem daha guclu hem de duzgun bir depolamaya sahip.ps5 te 600 kusur gb alanin varken xboxda 800 küsür. Ps de zorlasan 500gb cikaracaklarmis:DDD adamlar zorla flashla ssd tak diyor. Xboxda 1tb yine kafan rahat. Series x ps5 ten oyunlari yine gozle gorulmese de suan daha iyi oynatiyor. 6x, 8x gibi yakinlastirmalarda cok kolay farkediliyor xbox daha net bir goruntu vermis. Bu henüz birsey etkilemese de xboxun daha uzun süre yaşayacaginin belirtisi. Ps5 oyunlarin cozunurlugunu veya kare hizini dusurmeye basladigi zamanlar xbox kullananlarin daha uzun bir süre haberi bile olmayacak. Suan alinacak en iyi konsol xbox series x bosa resdetmeyin. Ve xboxda 9. Nesil degil 8.nesil gamepadler bile ele ps5 kolundan daha iyi oturuyor Birkac exclusive oyun var diye 600gb lik, daha az güçlü, daha kötü gamepad(adaptive trigger iyi bir özellik ama sirf fps icin aldiydan pc alaydin :D), oyunlari daha pahaliya almak, yari fiyati olsa bile suan yine daha kotu bir abonelik sistemi almak isteseydim ps5 alirdim haklisin.ps4 pro falan zaten çok boşa cikmis konsol 4k bile degil upscale ediyor daha kotu grafiklerle sahte 4k deneyimi sunuyor. One x gercek 4k ve oyunlarda yine daha iyi performans veriyor. Series s i ben de her türlü gömerim gereksiz konsol diye ama series x veya one x i sevmemenizin tek sebebi ps fanboyu olmaniz :D
One x gerçek 4k mı veriyor güldürme beni xboxson. Peki sana bunu söylüyorum xboxson ps5'in içini açıp istediğin pci-e 4 nvme ssd takabilirken xboxta sadece ssd olareak seagate'nin xbox için özel ürettiği kartı almak zorundasın o da 10000 TL. İki mağazada oyun fiyatları artık aynı bir gamepass gördün diye fanboyluğu bastırma yazdıkça fena batıyorsun, gamepad konusunda ezbere konuşuyorsun denedin mi duslsense'i cevap ver.

Konsolda oyuna değil güce bakıyorsunuz xboxsonlar 8.nesilde xbox nerede ps'i tokatlamış adam gibi bir tane oyun bile çıkmadı. Xbox'ın ps'İ tek tokatladığı nesil 360 devridir o kadar .

Siyah keskin renk filtresini grafik ile karıştırmayı kesin xboxboylar.

Son düzenleme:

Jacket

80+ Silver
Son düzenleme:

Jacket

80+ Silver
Biraz şu palyaçoların Series X konsolunu nasıl pazarladıklarına gülelim adamlar şu an kendi oyunları olan Starfield'ı bile 1200p 30FPS kilitli çalıştırıyorlar Series X de Series S de nasıl çalışacak siz düşünün konsollarında Windows 10 tabanlı işletim sistemi kullanarak PS ye rakip olmaya çalışıyorlar İOS ile Android gibi aralarındaki fark.
363385629_181358574802080_7952216987990403066_n.png

Son düzenleme:

Jacket

80+ Silver

PlayStation 5'in Satışı 40 Milyonu Aştı​

Screenshot.png

Kasım 2020'de PlayStation 5'i piyasaya sürdük ve dünya, konsolu 2019'da duyurduğumuzdan daha garip ve farklı bir yerdeydi. COVID'in benzeri görülmemiş zorluklarına rağmen ekiplerimiz ve iş ortaklarımız, PS5'i zamanında teslim etmek için özenle çalıştı. Salgınla birlikte karşıdan esen rüzgarlarla yüzleşmeye devam ettik ve talebe ayak uyduracak envantere sahip olabilmemiz için tedarik zincirlerinin normalleşmesi aylar sürdü.

Aylarca, topluluğumuza bu sorunlar üzerinde çalışırken gösterdikleri sabır için teşekkür etmeye devam ettik. Ancak şimdi PS5 arzı iyi durumda ve bastırılmış talebin nihayet karşılandığını görüyoruz.

PlayStation hayranlarının desteğiyle lansmanından bu yana oyunculara* satılan 40 milyon PS5 konsolu gibi bir kilometre taşına ulaştık. Oyuncu topluluğumuza çok teşekkür ederiz - siz olmasaydınız bu imkansız bir görev olurdu.

PS5, tarihimizin en iyi oyun kataloğuyla piyasaya çıktı ve harika içerikler için ivme güçlenmeye devam ediyor. Yenilikçi bağımsız oyunlardan AAA gişe rekorları kıran oyunlara, şu anda 2.500'den fazla PS5 oyunu var ve PS5'i deneyimlemek için hiç bu kadar iyi bir zaman olmamıştı Yalnızca son iki ayda, Final Fantasy XVI dahil olmak üzere ortaklarımızdan inanılmaz yeni oyunlar gördük. , Diablo IV ve Street Fighter 6.
PS5'in piyasaya sürülmesinden bu yana oyuncular, oyunların diğer eğlence ortamları kadar geniş ve yaratıcı olduğunu gösteren harika oyunlardan oluşan bir seçkinin keyfini çıkarıyor.

-°°-Aquaman-°°-

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
581
İsim
Aziz

PlayStation 5'in Satışı 40 Milyonu Aştı​

Alıntıyı görüntüle
Kasım 2020'de PlayStation 5'i piyasaya sürdük ve dünya, konsolu 2019'da duyurduğumuzdan daha garip ve farklı bir yerdeydi. COVID'in benzeri görülmemiş zorluklarına rağmen ekiplerimiz ve iş ortaklarımız, PS5'i zamanında teslim etmek için özenle çalıştı. Salgınla birlikte karşıdan esen rüzgarlarla yüzleşmeye devam ettik ve talebe ayak uyduracak envantere sahip olabilmemiz için tedarik zincirlerinin normalleşmesi aylar sürdü.

Aylarca, topluluğumuza bu sorunlar üzerinde çalışırken gösterdikleri sabır için teşekkür etmeye devam ettik. Ancak şimdi PS5 arzı iyi durumda ve bastırılmış talebin nihayet karşılandığını görüyoruz.

PlayStation hayranlarının desteğiyle lansmanından bu yana oyunculara* satılan 40 milyon PS5 konsolu gibi bir kilometre taşına ulaştık. Oyuncu topluluğumuza çok teşekkür ederiz - siz olmasaydınız bu imkansız bir görev olurdu.

PS5, tarihimizin en iyi oyun kataloğuyla piyasaya çıktı ve harika içerikler için ivme güçlenmeye devam ediyor. Yenilikçi bağımsız oyunlardan AAA gişe rekorları kıran oyunlara, şu anda 2.500'den fazla PS5 oyunu var ve PS5'i deneyimlemek için hiç bu kadar iyi bir zaman olmamıştı Yalnızca son iki ayda, Final Fantasy XVI dahil olmak üzere ortaklarımızdan inanılmaz yeni oyunlar gördük. , Diablo IV ve Street Fighter 6.
PS5'in piyasaya sürülmesinden bu yana oyuncular, oyunların diğer eğlence ortamları kadar geniş ve yaratıcı olduğunu gösteren harika oyunlardan oluşan bir seçkinin keyfini çıkarıyor.

40milyon mu maşallah baya iyi ps iyi ya

Venzyq

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
158
İsim
Utku Üçlüprizoğlu
Hocam tabi ki ps xbox dan daha iyi ama gamepass ile ps plus karşılaştırılması mantıklı değil.

Jacket

80+ Silver
Hocam tabi ki ps xbox dan daha iyi ama gamepass ile ps plus karşılaştırılması mantıklı değil.
Kesin PS Plus'ı bilmiyorsunuz o yüzden bu yorumu yaptığınızı düşünüyorum.
Hem aşağı da atacağı benim forum da ki konumu hem de PS Plus hakkında atacağım videoyu izlemenizi tavsiye ediyorum.

Xbox'ın şu anda en büyük krizi oyunlar değil. Donanım satışları.​

Microsoft , bu noktada bir buçuk yıldan fazla bir süredir durmaksızın üzerinde çalıştığı bir anlaşmada Activision-Blizzard'ı almanın eşiğinde . Tüm zamanların en büyük satın almalarından biri olan satın alma, kullandığınız ölçüme bağlı olarak yaklaşık 75 milyar dolar değerinde ve Xbox'a World of Warcraft, Call of Duty, Candy Crush Saga ve diğerleri gibi franchise'ların tek kontrolünü verecek. InXile, Bethesda, Blizzard ve Activision gibi satın alınan stüdyoların Xbox için özel içerik üretmesiyle, Microsoft'un içerik kıtlığı günleri muhtemelen iyi ve gerçekten sona erdi. Ancak, büyük bir etki yaratmak için çok geç olabilir.

Bugün PlayStation, PS5'in 40 milyon adet sattığını açıkladı. Microsoft genellikle donanım numaralarını paylaşmaz, ancak mahkeme belgeleri, matematik ve Brezilya'daki bir ID@Xbox'tan alınan slaytlar , Xbox Series X|S serisinin dünya çapında yaklaşık 20-23 milyon birim sattığını gösteriyor. Bu, esasen PS5'i Xbox'a karşı 2: 1'lik bir avantaja sokar, ancak belki de bölünme, yüzeyin altındakinden bile daha kötüdür.

Microsoft'un Xbox Series X ve Xbox Series S için donanım stratejisi, 2020'de kapıdan çıkmak için umut vericiydi. Ama şimdi 2023. Beklenmedik bir küresel salgın, benzeri görülmemiş bir çip kıtlığı ve teknoloji tedarik zincirlerindeki bir karışıklık, her iki konsol şirketini de etkiledi . Donanım satışları açısından, PlayStation sallanmaya başladı. Microsoft'un ... pekala, değil. Microsoft daha dün, Xbox donanımının üç ayda bir düşüş daha gördüğünü duyurdu , ancak bu rakamlar geçen Haziran'da artırılan tedarik duyurusundan önceki rakamları yansıtıyor.

Son düzenleme:

Jacket

80+ Silver
Yanlış Bilgilendirme

Fiyat indiriminin ardından İngiltere'de PlayStation 5 satışları %75 arttı + PlayStation 5 Standart Konsol Satışları +%205! arttı​

Son düzenleme:

Bor4

80+ Bronze
series s satıp sistem almak verdiğim en iyi karar

Status
Bu konu kilitlenmiştir.
Top Bottom