Neler Yeni

Konsol Savaşları Bitti Kazanan PlayStation "Xbox 3. Parti Yayıncı Oluyor"

Status
Bu konu kilitlenmiştir.

Jacket

80+ Silver
Ve yine haklı çıktım Alan Wake 2 PS5 de mükemmel çalışıyor.
Dynamic 1440p 60 FPS Dynamic 2160p 30 FPS de çalışıyor.

Son düzenleme:

mehmet_10

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
423
İsim
mehmet
@Yunus274 hocam game pass'e zam gelmiş. PC ve konsol için 160 TL. Ultimate edition 210 TL olmuş.

Jacket

80+ Silver
@Yunus274 hocam game pass'e zam gelmiş. PC ve konsol için 160 TL. Ultimate edition 210 TL olmuş.
Evet zam geldi Xbotlar beklediğim gibi inlerine çekildi Game Pass sanki çok satıyormuş gibi zam uygulamaları kendi ayaklarına sıkmaktan başka bir şey değil Brezilya'da Series S çöpüne de hayvan gibi zam yapıp PS5 ile aynı fiyata çekmişler bence Microsoft kendisi de ne yaptığını bilmiyor 2026 sonunda tıpış tıpış giderler bu kafayla zaten bir cacık olmaz bunlardan.

Jacket

80+ Silver
Marvel’s Spider-Man 2'nin inanılmaz grafikleri bir de bu oyuna utanmadan PS5'in gücünü kullanmıyor falan diyen cahiller var laf anlatmaya değmezler.
F8kisRLXYAAwsMA

Adsız.jpg
F9IxALxWQAAEIt7

F9i59FaWEAAXyoP

F9dahyuXMAQDGiF

F-Ld3MFWUAAgNcT

F-HuPehXQAAfwth

F-E9_9RXMAAMKij

F9NAvkUW8AAk0E2

F-P4mUzbcAA1Iw8

F-P6QKia0AAF2DR

F-AipqKb0AAe8xP

F-PQ8dUbMAAHoug

F-RxXq4bQAANdiZ

F-TgKtebUAElipu

F-TgLDpawAAbtBX

F-TgKB8aMAEFa5X

F-TgKZcboAA1iK9

F-ILuA1XQAAiPph

F-D17lVa0AAQvBY

F-AstEobQAAOVwG

F-J8nEJbIAACNAe

F-KlVyPbQAAuOEV

F-JPA-dbgAAtTvW

F-JPBWLb0AAo404

F-JPBrbb0AAODOS

F-AIVpNacAEigjx

F-ACPykb0AAT6mR

F9_qFigbQAAgRQ5

F9_0w3DaMAA04qV

F9_MBsDbMAAtVnv

F9-CNWkaUAA5rWW

F9-CNpDbwAADLOY

F9-CODtawAASi_n

F9-COcfbAAABN5n

F93GuNTagAAJW_8

F91QbK7bAAAaAXn

F91QbnrbcAA6enU

F91QcaZaQAATmTl

F9w9TQkbsAAoTsq

F9zvDVJaYAAbpQh

F9zQD8hWUAAK5f1

F9w9SVmacAARfDS

F9zboJ8bMAAfUs3

F9xid1haAAAh1T4

Bu fotoğraflar o palyaçolara yeter de artar.

Son düzenleme:

Keyfen

80+ Bronze
alan-wake-2-pc-requirements-1697834739853.png

KhVKgSGLEDVQsmqtffwWym-1200-80.png.webp

O sizin bileceğiniz iş ama şu oyunun sistem gereksinimlerine baksanıza adamlar uçmuşlar RTX 4090 da DLSS 3.5 kapalı 32 FPS alıyorlar diğer kartları düşünemiyorum bile işte bu yüzden kesinlikle PC falan almayın asla önermiyorum oyun fiyatlarını bir kenara bırakın korsan oynadınız diyelim hayvan gibi bir sisteminiz de olsa 1-2 yıl sonra eskiyecek TR ekonomisinde kolay kolay kimse PC de güncel teknolojiyi takip edemez şu an asla PC önermiyorum.
orada bi sorun olmalı, gereksinimlerde işlemciye baksana hepsinde aynı işlemci yazılmış

Jacket

80+ Silver
orada bi sorun olmalı, gereksinimlerde işlemciye baksana hepsinde aynı işlemci yazılmış
PC de baya kallavi sistemde iyi çalışıyor oyun zaten RX 6700 XT veya RTX 3070 bir kartı olmayan biri ıkınarak oynuyor zaten oyunu ha daha düşük grafik kartı olanlar grafikleri patates gibi yapıp oynayabilirler ama bu sefer oyunun mükemmel grafikelrini göremedikten sonra ne gerek var zaten oyunun en büyük şovu bence grafik.

Keyfen

80+ Bronze
Marvel’s Spider-Man 2'nin inanılmaz grafikleri bir de bu oyuna utanmadan PS5'in gücünü kullanmıyor falan diyen cahiller var laf anlatmaya değmezler.
F8kisRLXYAAwsMA

F9IxALxWQAAEIt7

F9i59FaWEAAXyoP

F9dahyuXMAQDGiF

F-Ld3MFWUAAgNcT

F-HuPehXQAAfwth

F-E9_9RXMAAMKij

F9NAvkUW8AAk0E2

F-P4mUzbcAA1Iw8

F-P6QKia0AAF2DR

F-AipqKb0AAe8xP

F-PQ8dUbMAAHoug

F-RxXq4bQAANdiZ

F-M67hpaEAAky1-

F-TgKtebUAElipu

F-TgLDpawAAbtBX

F-TgKB8aMAEFa5X

F-TgKZcboAA1iK9

F-ILuA1XQAAiPph

F-D17lVa0AAQvBY

F-AstEobQAAOVwG

F-J8nEJbIAACNAe

F-KlVyPbQAAuOEV

F-JPA-dbgAAtTvW

F-JPBWLb0AAo404

F-JPBrbb0AAODOS

F-AIVpNacAEigjx

F-ACPykb0AAT6mR

F9_qFigbQAAgRQ5

F9_0w3DaMAA04qV

F9_MBsDbMAAtVnv

F9-CNWkaUAA5rWW

F9-CNpDbwAADLOY

F9-CODtawAASi_n

F9-COcfbAAABN5n

F93GuNTagAAJW_8

F91QbK7bAAAaAXn

F91QbnrbcAA6enU

F91QcaZaQAATmTl

F9w9TQkbsAAoTsq

F9zvDVJaYAAbpQh

F9zQD8hWUAAK5f1

F9w9SVmacAARfDS

F9zboJ8bMAAfUs3

F9xid1haAAAh1T4

Bu fotoğraflar o palyaçolara yeter de artar.
hiç bir şeyin fanboyu değilim bunu bilerek cevapla lütfen
- texture kalitesi orta ve uzak mesafede zayıflıyor
- orta ve uzak mesafe çizimlerde Çözünürlük yeterli gelmiyor nesneler pixel pixel gözüküyor
- AA kalitesi zayıf bana kalırsa uç kısımlar biraz sırıtıyor nesnelerdeki.
imsomniac grafik motorunu son kuurşuna kadar kullanmış ama bir dahaki oyun için muhakkak yeni bi motor kullanmalı bana kalırsa.
Mesaj otomatik birleştirildi:

PC de baya kallavi sistemde iyi çalışıyor oyun zaten RX 6700 XT veya RTX 3070 bir kartı olmayan biri ıkınarak oynuyor zaten oyunu ha daha düşük grafik kartı olanlar grafikleri patates gibi yapıp oynayabilirler ama bu sefer oyunun mükemmel grafikelrini göremedikten sonra ne gerek var zaten oyunun en büyük şovu bence grafik.
işte işte , şu rtx i açmadan oynamakda oyunu üzüyor adam 3060 ile rtx açıp dlss ile rahat 60 fps de oynar high-ultra arası bu net yani
ama bendeki gibi amd kartlara sahip olanlar rtx açması yok zaten fps için fsr açsak o zamanda çöp görüntüye dönüşüyor, gerçekten amd yi severim ama artık şu dlss ve rtx muhabbetine bir çözüm bulması lazım mağara döneminde kaldı iyice

kumarga

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
390
İsim
Alkan Köroğlu
ne xbox nefreti varmış sende be

Jacket

80+ Silver
hiç bir şeyin fanboyu değilim bunu bilerek cevapla lütfen
- texture kalitesi orta ve uzak mesafede zayıflıyor
- orta ve uzak mesafe çizimlerde Çözünürlük yeterli gelmiyor nesneler pixel pixel gözüküyor
- AA kalitesi zayıf bana kalırsa uç kısımlar biraz sırıtıyor nesnelerdeki.
imsomniac grafik motorunu son kuurşuna kadar kullanmış ama bir dahaki oyun için muhakkak yeni bi motor kullanmalı bana kalırsa.
Daha nasıl olsun diğer oyunlar 200M ilerisini render alamıyorken bu oyun koskoca New York baştan aşağıya render alıyor oyunda o kadar hızlı hareket ediyorsun ki bu da demek oluyor saliseler içinde load yapıyor kaplamaları bu oyun ile şu an teknik anlamda kapışacak oyun yok piyasada oyun çözünürlüğü eğer 4K RTX fidelty ayarında oynarsanız 30 FPS ama benim gibi yüksek bir Monitör veya TV kullananlar için engel değil Samsung M7 43 UHD monitör ile o ayarda 60 FPS aktım ben eğer böyle yüksek bir monitörünüz yoksa oyun sizi 30 FPS ile sınırlandırmamış ve RTX den mahrum bırakmamış 2K dan 4K ya upscale yapan eğer 4K ekranınız varsa tabi 60 FPS RTX performansı da mükemmel yani adamlar çok yetenekli ben Insomniac Games bayılıyorum böyle kaliteli işler yapmaya devam etsinler yeter benim için.

ne xbox nefreti varmış sende be
Xbox'ı yedim öldü :kekw: :kekw: :kekw: :kekw:
F-SF5dzXIAA7S8P

Son düzenleme:

Keyfen

80+ Bronze
Daha nasıl olsun diğer oyunlar 200M ilerisini render alamıyorken bu oyun koskoca New York baştan aşağıya render alıyor oyunda o kadar hızlı hareket ediyorsun ki bu da demek oluyor saliseler içinde load yapıyor kaplamaları bu oyun ile şu an teknik anlamda kapışacak oyun yok piyasada oyun çözünürlüğü eğer 4K RTX fidelty ayarında oynarsanız 30 FPS ama benim gibi yüksek bir Monitör veya TV kullananlar için engel değil Samsung M7 43 UHD monitör ile o ayarda 60 FPS aktım ben eğer böyle yüksek bir monitörünüz yoksa oyun sizi 30 FPS ile sınırlandırmamış ve RTX den mahrum bırakmamış 2K dan 4K ya upscale yapan eğer 4K ekranınız varsa tabi 60 FPS RTX performansı da mükemmel yani adamlar çok yetenekli ben Insomniac Games bayılıyorum böyle kaliteli işler yapmaya devam etsinler yeter benim için.

Xbox'ı yedim öldü :kekw: :kekw: :kekw: :kekw:
kanka kapışacak oyunlar tabikide var kaç yıl önce çıkmış crysis 3 ün grafikleri bile şuanda spider mani geçer. monitör veya 30 fps 60 fps muhabbetine girmiyorum gücü yeten en iyisini oynar bu net. düşük kalitede işleyip örnek 10 mb olması gereken veriyi 3 mb ye indirip 100 tane değilde 400 tane şey göstermesi başarı değil hocam çoğu oyunda var bu tarz sistemler tamam iyi güzel hoş grafikleride orta halli bir oyun ama yeni jenerasyon uçucaz kaçıcaz gelecek teknolojisi diye tanıttılar ps5 leri şimdi bakıyorsun bir bilgisayar oyununun orta grafiklerde oynanan hali gibi yani. pc fanboyluğuda yapmıyorum bunu etrafımdaki konsol bağımlısı arkadaşlarımda söylüyor ama alışmışız vazgeçemiyoruz diyolar

Jacket

80+ Silver
kanka kapışacak oyunlar tabikide var kaç yıl önce çıkmış crysis 3 ün grafikleri bile şuanda spider mani geçer. monitör veya 30 fps 60 fps muhabbetine girmiyorum gücü yeten en iyisini oynar bu net. düşük kalitede işleyip örnek 10 mb olması gereken veriyi 3 mb ye indirip 100 tane değilde 400 tane şey göstermesi başarı değil hocam çoğu oyunda var bu tarz sistemler tamam iyi güzel hoş grafikleride orta halli bir oyun ama yeni jenerasyon uçucaz kaçıcaz gelecek teknolojisi diye tanıttılar ps5 leri şimdi bakıyorsun bir bilgisayar oyununun orta grafiklerde oynanan hali gibi yani. pc fanboyluğuda yapmıyorum bunu etrafımdaki konsol bağımlısı arkadaşlarımda söylüyor ama alışmışız vazgeçemiyoruz diyolar
Marvel’s Spider-Man 2 PS5'in gücünü kullanan adam akılı ilk oyunlardan daha yeni başlıyor Sony PS4 neslinde bir ilk çıkan oyuna bakın bir de son çıkan oyuna bakın zamanla daha da gelişecek ama bu oyunda binaların içinde hareket eden NPC ler bile var camdaki yansımaları karşı cam da ki yansımadan görebiliyorsunuz o kadar iyi RTX falan kasmışalar zaten teknik analizini yapan Digital Foundry kanalını da izleyebilirsiniz her oyunu böyle pixel pixel adamlar en küçük ayrıntısına kadar inceliyor o adamlar incelemenin sonunda "Mindblowing" diye bitiyor.

Keyfen

80+ Bronze
Marvel’s Spider-Man 2 PS5'in gücünü kullanan adam akılı ilk oyunlardan daha yeni başlıyor Sony PS4 neslinde bir ilk çıkan oyuna bakın bir de son çıkan oyuna bakın zamanla daha da gelişecek ama bu oyunda binaların içinde hareket eden NPC ler bile var camdaki yansımaları karşı cam da ki yansımadan görebiliyorsunuz o kadar iyi RTX falan kasmışalar zaten teknik analizini yapan Digital Foundry kanalını da izleyebilirsiniz her oyunu böyle pixel pixel adamlar en küçük ayrıntısına kadar inceliyor o adamlar incelemenin sonunda "Mindblowing" diye bitiyor.
İllaki ilerleyen zamanlarda gelişecektir ama şuana bakmamız lazım, RDR2 gibi bir gerçek var elimizde bina içinde geçeni geçtim npclerin hepsinin modellemeleri en üst düzeyde ve yaptıkları hareketler bile diğer objeleri harekete geçiriyor en basiti tren rayı videolarını görmüşsündür adamlar çekici vurdukca raylara çiviler çakılıyor. bunlar çok rahat geçiyor spidermani grafik olarakta daha iyi spider manden
kaldı ki optimizasyon kısmına hiç girmiyorum, kaç yıl öncesinin oyunları bile bu grafiklerle yarışıyor.
Bence artık yeni yapılan oyunlar eskiler kadar emek verilmiyor veya detaylara bakılmıyor grafik motoru yapılıp üstüne 5 oyun çıkartıyorlar emek vb dahada azalmış durumda

1699350489017.png

Status
Bu konu kilitlenmiştir.
Top Bottom