Neler Yeni

Konsol Savaşları Bitti Kazanan PlayStation "Xbox 3. Parti Yayıncı Oluyor"

Status
Bu konu kilitlenmiştir.

99723

80+ Silver
İllaki ilerleyen zamanlarda gelişecektir ama şuana bakmamız lazım, RDR2 gibi bir gerçek var elimizde bina içinde geçeni geçtim npclerin hepsinin modellemeleri en üst düzeyde ve yaptıkları hareketler bile diğer objeleri harekete geçiriyor en basiti tren rayı videolarını görmüşsündür adamlar çekici vurdukca raylara çiviler çakılıyor. bunlar çok rahat geçiyor spidermani grafik olarakta daha iyi spider manden
kaldı ki optimizasyon kısmına hiç girmiyorum, kaç yıl öncesinin oyunları bile bu grafiklerle yarışıyor.
Bence artık yeni yapılan oyunlar eskiler kadar emek verilmiyor veya detaylara bakılmıyor grafik motoru yapılıp üstüne 5 oyun çıkartıyorlar emek vb dahada azalmış durumda

Alıntıyı görüntüle
Mükemmel oyun RDR 2 zaten tek kelime ile baş yapıt söylenecek söz yok.

Evet zaten Sony ve Rockstar Games'in kalitesine diğer firmalar yanına bile yaklaşamaz zaten bana göre adamların yaptıkalrı her oyunları emek kokuyor bu iki firmanın da oynamadan önce oynayacağın oyunun kesin garanti bir baş yapıt olacağını biliyorsun çünkü oyunlara hayvan gibi bütçe ve emek harcıyor Sony de Rockstar Games de diğer firmalar bunların harcadığı bütçe ve emeğin çeyreğini harcamıyor oyunlara.

Xbox havarileri o kadar parası var diye ortalıkta dolanıyorlardı yaptığı oyunlara bak şu firmanın PS2 kalitesinden hallice bu çöpleri 720p-400p çalıştırıyor üstüne bir de 30 FPS kilitli çalışıyor dünyanın en boş firması Game Pass kütüphanesine çer çöp doldurmak için oyun yapıyorlar başka bir amaçları yok oyun dünyasının çöpü 2026 sonuna kadar Game Pass 120 milyon olmaz ise Xbox konsol işinden ayrılacakmış yol al zaten bu arada hayallerinde 120 milyon olur o çöp üyelik sistemleri bunalar hangi hayal dünyasında yaşıyorlarsa o kafadan bize de lazım. Zaten garanti bunalar gidecekler 2026 sonunda şimdiden hazırlığını yapıyorlar çünkü geçenler de Phil Spencer açıklama yapmıştı sadece aldığı firmaların oyunlarının yayıncılığını tüm platformlara yapacağız gibi yani kısaca aldıkları firmalar Microsoft çatısı altında diğer konsollara oyun yapacaklar gelirlerini konsoldan değil de aldıkları firmalardan sağlayacaklar zaten konsoldan bir gelir de ettikleri yok tu iki tane ayrı ayrı konsol çıkardıkları halde Xbox Series X 5 milyon Xbox Series S de 15 milyon satmış yani durumun vahimliği ortada ana konsolları 5 milyon gibi gülünç bir sayıda çakılı kalmış toplam konsol satış sayısı ise 20 milyon PS5 de rekor üstüne rekor kırdı 50 milyon barajına geldiler nerdeyse bu ay PS5 Slim de geliyor raflara artık yıl bitmeden ne kadar olur onu hayal bile edemiyorum.
F4_pExZXsAEszzw

F44Ag9lXAAA3Wrr

F-SF5dzXIAA7S8P

FvEm_tUWIAEYPcT

FvGJisYWcAEhqRa

RDR 2 demişken GTA VI çıksa da oynasak atık adamlar ne yapıyorlarsa zaten garanti mükemmel bir iş göreceğimiz de bence artık duyurulmalı bu sene bitmeden.

Son düzenleme:

Keyfen

80+ Bronze
Mükemmel oyun RDR 2 zaten tek kelime ile baş yapıt söylenecek söz yok.

Evet zaten Sony ve Rockstar Games'in kalitesine diğer firmalar yanına bile yaklaşamaz zaten bana göre adamların yaptıkalrı her oyunları emek kokuyor bu iki firmanın da oynamadan önce oynayacağın oyunun kesin garanti bir baş yapıt olacağını biliyorsun çünkü oyunlara hayvan gibi bütçe ve emek harcıyor Sony de Rockstar Games de diğer firmalar bunların harcadığı bütçe ve emeğin çeyreğini harcamıyor oyunlara.

Xbox havarileri o kadar parası var diye ortalıkta dolanıyorlardı yaptığı oyunlara bak şu firmanın PS2 kalitesinden hallice bu çöpleri 720p-400p çalıştırıyor üstüne bir de 30 FPS kilitli çalışıyor dünyanın en boş firması Game Pass kütüphanesine çer çöp doldurmak için oyun yapıyorlar başka bir amaçları yok oyun dünyasının çöpü 2026 sonuna kadar Game Pass 120 milyon olmaz ise Xbox konsol işinden ayrılacakmış yol zaten hayallerinde 120 milyon olur bunalar hangi dünyada yaşıyorsa artık garanti bunalar gidici 2026 sonunda zaten geçenler de Phill açıklama yapmıştı sadece aldığı firmaların oyunlarını yayıncılığını tüm platformlara yapacağız gibi yani kısaca aldığı firmalar Microsoft çatısı altında oyun yapacak diğer konsollara gelirlerini konsoldan değil de aldıkları firmalardan sağlayacaklar artık.
F4_pExZXsAEszzw

F44Ag9lXAAA3Wrr

F-SF5dzXIAA7S8P

FvEm_tUWIAEYPcT

FvGJisYWcAEhqRa

RDR 2 demişken GTA VI çıksa da oynasak atık adamlar ne yapıyorlarsa zaten garanti mükemmel bir iş göreceğimiz de bence artık duyurulmalı bu sene bitmeden.
o firmalar bambaşka bir seviye , xbox'ın satın aldığı stüdyoların tamamı kaliteyi yere çakıyor bethesta starfield ı duyurduğunda bomba geliyo demiştim ama xbox satın aldı lafını duyunca aha dedim sırf üye çekmek için oyun geliyor dedim ama genede gidipde skyrim grafiklerinde oyun çıkartmalarını gerçekten beklemiyordum, fragmanlarınıda izleyince aha dedim leş oyun geliyo, gelmesine gün saydığım oyun çıktıktan sonra 1 kere oyunun simgesine bile tıklamadım sene olmuş 2023 millet içeceklerin daha gerçekci olması için uğraşıyor sıvıları gerçekçileştiriyor, bethesda gidip 2008 grafik motoruyla oyun yapıyor tam saçmalık, aynı şeyi call of duty de yapmıştı zamanında. bethesda çöp oldu sadece grafik değil oynanış açısındanda gitmeyeceklerini bile bile yaptılar bana kalırsa xbox ın zorlamasıyla oyun bu şekilde çıkartıldı ya da firma zaten satılacak madem böyle aynı motorla yaparız giderse gider gitmezse gitmez dediler. Rockstar games in Jubilesi RDR2 nokta yani tüm oyun dünyasını sarstı oyun, gta oyunlarını açıkcası oldum olasıya çok sevemedim sadece açık dünya ve grafik vardı şuan arşa çıkartırlarsa eğer herkes yığılacak gta VI ya ama o oyunun fiyasko çıkma ihtimali var bence , çünkü çok hypelandı millet ve şu son 2 yıldır ne hype lansa çöp çıkıyor. PS5 özellikle benim beklentimi baya düşürdü ben oldum olasıya pc kullanıcısıyım ve her zaman orta segmenti bilgisayarım oldu dönemlere göre, ama PS 5 için gerçekten adam akıllı yeni neslin gücünü gösterecek bir oyun gelmedi, bakıcak olursak GOW spiderman Alanwake hani bunlar sadece ama çözünürlüğü yükseltmeye çalıştılar bi miktar ondada güçleri tıkandı. Biraz karışık yazdığımın farkındayım ama genel fikrimi anlatabilmişimdir umarım hala 2015 yılının grafikleriyle oyun oynuyoruz bildiğin kısaca

99723

80+ Silver
o firmalar bambaşka bir seviye , xbox'ın satın aldığı stüdyoların tamamı kaliteyi yere çakıyor bethesta starfield ı duyurduğunda bomba geliyo demiştim ama xbox satın aldı lafını duyunca aha dedim sırf üye çekmek için oyun geliyor dedim ama genede gidipde skyrim grafiklerinde oyun çıkartmalarını gerçekten beklemiyordum, fragmanlarınıda izleyince aha dedim leş oyun geliyo, gelmesine gün saydığım oyun çıktıktan sonra 1 kere oyunun simgesine bile tıklamadım sene olmuş 2023 millet içeceklerin daha gerçekci olması için uğraşıyor sıvıları gerçekçileştiriyor, bethesda gidip 2008 grafik motoruyla oyun yapıyor tam saçmalık, aynı şeyi call of duty de yapmıştı zamanında. bethesda çöp oldu sadece grafik değil oynanış açısındanda gitmeyeceklerini bile bile yaptılar bana kalırsa xbox ın zorlamasıyla oyun bu şekilde çıkartıldı ya da firma zaten satılacak madem böyle aynı motorla yaparız giderse gider gitmezse gitmez dediler. Rockstar games in Jubilesi RDR2 nokta yani tüm oyun dünyasını sarstı oyun, gta oyunlarını açıkcası oldum olasıya çok sevemedim sadece açık dünya ve grafik vardı şuan arşa çıkartırlarsa eğer herkes yığılacak gta VI ya ama o oyunun fiyasko çıkma ihtimali var bence , çünkü çok hypelandı millet ve şu son 2 yıldır ne hype lansa çöp çıkıyor. PS5 özellikle benim beklentimi baya düşürdü ben oldum olasıya pc kullanıcısıyım ve her zaman orta segmenti bilgisayarım oldu dönemlere göre, ama PS 5 için gerçekten adam akıllı yeni neslin gücünü gösterecek bir oyun gelmedi, bakıcak olursak GOW spiderman Alanwake hani bunlar sadece ama çözünürlüğü yükseltmeye çalıştılar bi miktar ondada güçleri tıkandı. Biraz karışık yazdığımın farkındayım ama genel fikrimi anlatabilmişimdir umarım hala 2015 yılının grafikleriyle oyun oynuyoruz bildiğin kısaca
Evet anlıyorum sizin ne demek istediğinizi tabi ki ama The Last of Us Part 2 grafik ve oynanış anlamında bence oyun dünyasının geldiği zirveydi bundan sonra bu grafiklerde RTX soslu işler göreceğiz sadece grafik diyorum çünkü oynanış anlamında The Last of Us Part 2'nin yanına yaklaşabilecek oyun yok hala Sony ve Rockstar Games çitayı grafik ve oynanış anlamında o kadar çok yükseltti ki şu an az da olsa gelişme olsa bile bizi tatmin etmiyor dediklerinize katılıyorum ama tabi yine bunlardan iyi de yapan yok diğer firmaların çöplerini de görüyoruz Sony ya da Rockstar Games olmasa zaten ben oyun oynamayı bırakırım cidden.
F8POpE_WUAA07Im

F7b0IyUXAAAfkE0

F64h9rJXEAAmXek

F65zNUbXkAAXVHx

F65zO80XsAApk7U

F65zQPPWIAAexUI

F65zQ-wXcAApvaZ

F65zXUwXAAEqFXY

F65zYL2XsAAzuMm

F65zYvmWcAASxYc

F65zZnLXAAAkp7H

F65zffdW4AAUasj

F65zgqaXAAAwdVZ

F65zhfYXoAADHnV

F65ziM4WAAA5FBx

F65zn4eXUAAF52b

F65zotTXgAAbg_R

F65zpp6WYAAHgOW

F65z2zgW4AAZ2BB

F65z30AWEAAmDy8

F65z4iBW8AAgA44

F65z5KlXQAAV9F-

F650BXAXAAAWOtc

F650CZ0XgAAFrCo

F650DJCWAAA9Z8M

F650EcMW4AAYMeN

Bu oyunun 1.84 Teraflops gücünde olan PS4'e yapıldığı bir gerçek de var

Horizon Forbidden West de unutmamak lazım inanılmaz grafikleri var yine PS4'e geldi ama DLC'si Horizon Forbidden West Burning Shores gelmedi Grafikleri DLC de biraz daha kastılar PS5'e özel DLC'si.

Son düzenleme:

99723

80+ Silver
@Yunus274 hocam GTA 6 geliyor trailer aralık ayında gelecekmiş.
Evet sonunda resmi açıklama geldi.

GTA VI'nın konusu var zaten.

Son düzenleme:

99723

80+ Silver

Sony, PlayStation için şimdiye kadarki en yüksek ikinci çeyreğini kaydederek 23 mali yılının ikinci çeyreğinde 6,6 milyar doların üzerinde gelir elde etti ve oyun gelirleri %32 arttı.

-Marvel's Spider-Man 2 piyasaya sürüldükten sonraki 11 gün içinde 5 milyon kopya sattı.
-PlayStation 5 konsolları 30 Eylül itibarıyla 46,6 milyon adede ulaştı.
-Bu mali yılda 25 milyon PS5 satışına ulaşma yolunda ilerliyor
-Strateji, kârlılığı artırmaya odaklanmaktır
-Sony başkanı ve COO'su Hiroki Totoki yaklaşık bir yıllığına geçici SIE CEO'su olarak görev yapacak
-Geliştirilmekte olan 12 canlı hizmet oyununun yarısı, oyuncular için daha yüksek kalite sağlamak amacıyla Mart 2026'dan sonraya ertelendi
F-cCaF6aIAAY444

Son düzenleme:

99723

80+ Silver
Call of Duty: Modern Warfare III 2023'ün AAA+ türünde en kötü oyun seçildi metacritic puanı şu an 31 incelme sayısı ile 53 bu çöpün ama inceleme sayısı artıkça daha da düşecek hak ettiği puan 25-30 puanın üstü değil Xbox nerede çöp firma varsa bünyesine kattı Xbox=ÇÖP Bobby Kotick böyle keriz firmaya anlaşmayı da 69 milyar dolara kapattı kaçtı gitti helal olsun adama nesiller boyu yeter o para kendisine :kekw: :kekw: :kekw: :kekw: .
1.png

F-qfXvGW0AAg6p3
F-mM-v3XUAAlxZ7
F-mM_bEXQAAYqyw

F-mNRRDWUAA6x9-
F-mNSSqW8AAQOgI

Starfield çöpü.
2.png
F-ixh2sWUAALyi_

Redfall çöpü.
3.png

FvGJisYWcAEhqRa

Xbox 2023 yılında çıkardığı çöplerin özetleri bunlar böyle tam gaz devam 2026 sonunda sürat ile yol alacaklar sektörden.
F-cCaF6aIAAY444

Xbotlara sadece kötü haberlerim COD MW3'ün rezalet derecede kötü çıkması değil Hazırda bunların 2019 da duyurulan Hellblade 2 adında şizofreni kulağa fısıldamalı çöp yürüme simülasyonu oyunları vardı bu oyunu bekleyen var ise 2024'te de çıkmayabilirmiş aldıkları firmaları da çok iyi yönetiyorlar bu Xbox halis mi :kekw: :kekw: :kekw: :kekw:.

Ben sizleri bu Xbox çöpünden oyun falan beklemeyin diye 1500 defa uyardım bu 1501'inci uyarım yeter la bu adamlar 2026 sonunda zaten konsol sektöründen ayrılıp tamamen oyun dağıtımı yapan bir firmaya dönüşecek böyle bir firmadan ne beklentiniz olabilir hayal kırıklığı mı yaşamak istiyorsunuz adamların ana konsolu olan Xbox Series X 5 milyon satmış :kekw: :kekw: :kekw: Game Pass 120 milyon satmayı düşünüyorlar 25 milyonda takılı kalmış Game Pass PC ve Konsol da olduğu halde daha ne söyleyebilirim size ha yalanlara inanmak istiyorsanız Xbox şahlanıyor şahlanacak deyip yolunuza bakabilirsiniz.

Son düzenleme:

99723

80+ Silver
11 yıl 0 aday Xbox'ın bu çöp oyun yapma istikrarı tam gaz devam ediyor.
F-1HTuFW8AIPxM_

Zaten Xbox 3 yıl sonra konsol yapma işinden de çekiliyorlar oyuncular için bence en hayırlısı olacak bu firmanın sektörden yol alması.
hvmqsdjy-png.579321

Son düzenleme:
Status
Bu konu kilitlenmiştir.
Top Bottom