Neler Yeni

Korsan oyunculuk Kul hakkı sayılır mı?

Skynel

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,735
İsim
Eren Yeager
Sürekli bu forumda crack muhabbetinden kavga çıkıyor
Ben çoğu hikayeli oyunda crack kullandım kullanırım
Online oyunlarda zaten mecbur almak zorunda kalıyorum
Cyberpunk 2077 aldım şuana kadar en pahalı online'ı çıkacak diye aldım çıkmadı
Witcher 3'ü aldım game of the year ucuz diye yani oyunu sevmedim ve iade edecek sürede geçti iade edemedim

AfniSoDeadly

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,644
İsim
Burak Tokgöz

Blancon

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
394
İsim
Blancon Gercek
Çikolata örneğinden gidersek aslında yapılan şey Torku’nun 10 liraya sattığı çikolatayı fabrikasından çalıp pazarda halka bu çikolatayı ücretsiz dağıtmaktır.

Arkadaşının örneğini doğru kabul etmemiz için oyunun “benzerinin” “yapılması” gerekiyor. Aynısının çalınması değil 😀
heh bende onu diyorum şte
Mesaj otomatik birleştirildi:

O zaman kapısı açık dükkandan bir şeyler çalarak da kul hakkına girmemiş oluruz. Bence güzel mantık 🤘
+1

Reis paran varsa ve almıyorsan bence uygun değil . Ama paran yoksa bence alınılabilir. Bir de çıkalı 6 7 yıl geçmiş oyunları da parayla almak iyidir ama korsan da olsa olur bence.
20 tl oyun

Parası olan alsın olmayan korsan oynasın hem yapımcılar da zaten oyun tanınsın diye korsan mevzusuna karşı değiller lakin parası olanın korsan alması kul hakkıdır
20 tl oyun

Dahası  
Reaksiyon skoru
18
İsim
Cem Y
Arkadaş namaz kılıyor oyuna para vermenin günah olmasını boş vakit harcandığını falan iddia ediyor. sağlamindir.net, oyunindir.vip tarzı sitelerin köpeği olmuş artık gta 5 beleş verildiği halde adam şuan bile korsan oynuyor. dedimki kul hakkı yiyorsun dediğim zaman bana şöyle bir örnek verdi : Torku bir çikolata çıkarmış 10 liraya satıyo. Ülkerde onların çikolatasını beğenmiş ve ona benzer bir çikolata çıkarıp 5 TL'ye satışa sunmuş hangisini alırsın. alakası olmadığını söyledim bende şöyle bir örnek verdim : diğelim bi arkadaşınızı cipsi çalmaya gönderdiniz laysin fabrikasına girip 10 tane çalıp gelmiş size veriyo sizde çalındığını bile bile yiyosunuz.
sizce haklımıyım?
Oyuna para vermemenin günah olduğunu anlatmaya çalış :D

Phenoma

80+ Silver
Günah olduğu kesin.
Emek hırsızlığı bu.
Ben asla yapmadım ve yapmam da ama yapana da karışmam.

Ryzhem

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Yaw One piece world seeker var çok pahalı banane bide minecraft tlauncher var ama onuda alamam pahalı

Blancon

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
394
İsim
Blancon Gercek

K.Kaan

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
KEREM KAAN ZİLAN
Crack oyunların yüzde 80'inde ilerleyen bölümlerde ekran gitmesi, ses veya altyazı problemleri gibi bir sürü hata alınabiliyor. Fakat orjinal oyunlarda oyunun genel kaynağındaki hatadan ziyade böyle sorunlarla karşılaşmazsın. Crack oyun ve orjinal oyun zaten aynı seviyede değil. Yani aynı ürünü biri bedavaya biri parayla almış olmuyor. Ayrıca oyuna göre değişir. Parası olmayan adam oyunun crack halini indirip oynar, hatalar vs. o şekilde idare eder. Parası olan ben hata falan istemem veririm paramı krallar gibi oynarım der.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
975,497
Üyeler
154,244
Son üye
Eros7091
Top Bottom