Neler Yeni

Kreatin böbrek ağrısı yapar mı?

ZesuN

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Barbaros
Bundan yaklaşık 3 hafta önce kreatine başladım.Öncelikle söyleyeyim günlük 3-4 litre düzenli olarak su içtim ve 5gr dozajını asla aşmadım.Lakin garip bir şekilde bel bölgesinde ve yanlarda bir ağrı var.Hareket ettikçe ağrı biraz daha belirginleşiyor.Benimde kafama takıldı acaba böbrekleri mi yordu ondan mı oldu diye.Çünkü daha önce böyle bir şey hiç yaşamamıştım.Bunun haricinde ben bench press yaparken belimi biraz sıkıyorum havada olsun diye ondan da olmuş olabilir.Sizce kreatinle alakası var mıdır?

johan

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,230
İsim
ismail
Su tüketimi az olursa yapabiliyor.

Pew Pew

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
426
İsim
Cem Şimşek
İlgilendiği Kategoriler
Sağlık
Bundan yaklaşık 3 hafta önce kreatine başladım.Öncelikle söyleyeyim günlük 3-4 litre düzenli olarak su içtim ve 5gr dozajını asla aşmadım.Lakin garip bir şekilde bel bölgesinde ve yanlarda bir ağrı var.Hareket ettikçe ağrı biraz daha belirginleşiyor.Benimde kafama takıldı acaba böbrekleri mi yordu ondan mı oldu diye.Çünkü daha önce böyle bir şey hiç yaşamamıştım.Bunun haricinde ben bench press yaparken belimi biraz sıkıyorum havada olsun diye ondan da olmuş olabilir.Sizce kreatinle alakası var mıdır?
Hocam geçmiş olsun doktora gittiniz mi? Yan ağrısı yakınmasında akla ilk böbrekler gelir. BUN/Cr ile böbrek fonksiyonlarına bakıyorlar diye hatırlıyorum. Direk nefrolojiye randevu alınmıyor diye biliyorum. Aile hekimi veya dahiliyeye giderek kan ve idrar tahlili yaptırmanızda fayda var.

ZesuN

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Barbaros
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hocam geçmiş olsun doktora gittiniz mi? Yan ağrısı yakınmasında akla ilk böbrekler gelir. BUN/Cr ile böbrek fonksiyonlarına bakıyorlar diye hatırlıyorum. Direk nefrolojiye randevu alınmıyor diye biliyorum. Aile hekimi veya dahiliyeye giderek kan ve idrar tahlili yaptırmanızda fayda var.
Hocam en son bundan 2 ay önce kan vermiştim değerlerin normal diyip geri yollamışlardı beni tekrar gitsem alırlar mı bilmiyorum.

Pew Pew

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
426
İsim
Cem Şimşek
İlgilendiği Kategoriler
Sağlık
Hocam en son bundan 2 ay önce kan vermiştim değerlerin normal diyip geri yollamışlardı beni tekrar gitsem alırlar mı bilmiyorum.
Acile bile gitseniz alırlar kanı hatta ilk yapacakları şey kan almak
Mesaj otomatik birleştirildi:

Şikayetleriniz devam ediyor mu

ZesuN

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Barbaros
Acile bile gitseniz alırlar kanı hatta ilk yapacakları şey kan almak

Şikayetleriniz devam ediyor mu
Yani aşırı rahatsız etmiyor ama yine biraz ağrı var hocam belimde.Ya belim diyorum ama dediğim yeri resimde göstereyim.Bu gösterdiğim iki yerde oluyor.Üst taraftaki ara ara ama çok rahatsız etmiyor.

Bu arada bu ağrılar aynı zamanda ben bench presste belimi havaya kaldırmaya başladığım zamanla aynı başladı.Onu da belirteyim.

Yani bir de böbreklerimde sorun olsaydı önceden verdiğim kan tahlilinde falan bu çıkmaz mıydı? Sırf 3 hafta kreatin kullandım diye mi olur yani.

Yani bir de böbreklerimde sorun olsaydı önceden verdiğim kan tahlilinde falan bu çıkmaz mıydı? Sırf 3 hafta kreatin kullandım diye mi olur yani.

Ekler

• Ekran görüntüsü 2024-02-28 091400.png
    Ekran görüntüsü 2024-02-28 091400.png
    355.2 KB · Hit: 9

Pew Pew

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
426
İsim
Cem Şimşek
İlgilendiği Kategoriler
Sağlık
Bana böbrek gibi geldi bence acile gidin müsait olduğunuz zaman kafanız rahat olsun. Önce kan alır gerek duyarsa idrar tahilili yaptırır. Bir de kardiyak problemleri dışlamak için EKG çekecektir muhtemelen. Röntgen de isteyebilir tekrardan geçmiş olsun

ZesuN

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Barbaros
Bana böbrek gibi geldi bence acile gidin müsait olduğunuz zaman kafanız rahat olsun. Önce kan alır gerek duyarsa idrar tahilili yaptırır. Bir de kardiyak problemleri dışlamak için EKG çekecektir muhtemelen. Röntgen de isteyebilir tekrardan geçmiş olsun
Yani kesinlikle böbrek diyorsanız yine de bir doktora görünürüm hocam.Fakat şöyle de bir durum var 3 hafta kreatin kullandığım için kreatinin seviyem bundan dolayı yüksek çıkarsa ne olacak?

Pew Pew

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
426
İsim
Cem Şimşek
İlgilendiği Kategoriler
Sağlık
BUN/Cr Akut böbrek hasarıyla ilgili diye hatırlıyorum. Akut hasar var mı diye bakar ona göre nefrolojiye yönlendirir zaten

İdrarla ilgili şikayetleriniz var mı

Koyu renk , kötü koku, sık idrara çıkma, idrar için uykudan kalkma, idrar yaparken yanma hissi

ZesuN

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Barbaros
BUN/Cr Akut böbrek hasarıyla ilgili diye hatırlıyorum. Akut hasar var mı diye bakar ona göre nefrolojiye yönlendirir zaten

İdrarla ilgili şikayetleriniz var mı
Hayır tuvalette hiç problem yaşamadım sadece o gösterdiğim sırt tarafında ve belde ağrı var.

bwNN

80+ Silver
Ure ve kreatinin e bakarlar kan testinde böbreklerde bir sey var mi yok mu belli olur

Hayır tuvalette hiç problem yaşamadım sadece o gösterdiğim sırt tarafında ve belde ağrı var.
Hocam doktora gidin siz en iyisi vereceginiz 1 2 tup kan

Pew Pew

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
426
İsim
Cem Şimşek
İlgilendiği Kategoriler
Sağlık
Bu semptomların olmaması böbrekten uzaklaştırır ama yine de dışlamaz

Top Bottom