Neler Yeni

KYK Geri ödemesiz burs çıkar mı?

Bünyamina

80+ Platinum
benim üzerime olan mı yoksa herkese mi bakiyolar
Ben o şekilde de bakıldığını düşünüyorum. Mesela oturduğun dairede kaç kişi var ? Çalışanların gelirleri toplamı ne ? Bölünce kaç çıkıyor ? Gibi bunlara da bakıyorlar.

Marshal

80+ Silver
En İyi Cevap
3
Babam emekliydi hanenin geliri düşüktü ev de kiraydı ama babamın arabası vardı. Bana burs çıkmıştı 5 yıl önce.

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Mustafa
Ben o şekilde de bakıldığını düşünüyorum. Mesela oturduğun dairede kaç kişi var ? Çalışanların gelirleri toplamı ne ? Bölünce kaç çıkıyor ? Gibi bunlara da bakıyorlar.

Babam emekli çalışmıyor
Ablam mezun oldu iş arıyor daha bulamadı
Annem çalışmıyor
Mesaj otomatik birleştirildi:

Babam emekliydi hanenin geliri düşüktü ev de kiraydı ama babamın arabası vardı. Bana burs çıkmıştı 5 yıl önce.

Yaşadığın şehirde mi okuyordunuz.

ZodiacArs01

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
482
İsim
Yusuf Kaplan
Babam emekli + çalışmıyor
1) KYK geri ödemesiz burs çıkma imkanı var mı?
2) Geri ödemeli alırsam aldığım parayı mı ödüyorum? Yoksa faiz biniyor mu
3) KYK bursuna ne zaman ve nereden başvuruluyor

Bilen arkadaşlar yazarsa şimdinen teşekkürler
Şans dene. Çıkmazsa da kredi al. Faiz biniyor ama genelde seçim zamanları falan faizleri siliyolar. Ben 14k para almıştım faizi sildiler 14k ödedim. 100k verse bile faize çok bakma 100k odersin yani. Faizler gösteriş biraz. Siliniyor her seçim vaat falan 6

Marshal

80+ Silver
En İyi Cevap
3

ahmetmelihalemdar

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
911
İsim
Ahmet Melih Alemdar
Kendimden biliyorum çok bilmiş arkadaş.
Hiç bir deneyimi olmayıp atarlı konuşma.
Ne kadar zengin, fakirsin diye bakılmıyor. Şans demek istiyorum sadece. Ağzımı bozmak istemiyorum çünkü. 20 tane evi olan adamın oğluna çıktı da açlıktan nefesi kokan çocuğa çıkmadığını bilirim.

-Mehmet-

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,225
İsim
Mehmet Aslan
Bir şey merak ettim , 2. sınıf öğrencileri burs için tekrar başvurabiliyor mu ? İlk sene çıkmamıştı.

En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
481
İsim
Cihan Duman
Babam emekli + çalışmıyor
1) KYK geri ödemesiz burs çıkma imkanı var mı?
2) Geri ödemeli alırsam aldığım parayı mı ödüyorum? Yoksa faiz biniyor mu
3) KYK bursuna ne zaman ve nereden başvuruluyor

Bilen arkadaşlar yazarsa şimdinen teşekkürler
Geri ödemeliye bulaşma, işin içinden çıkamazsın

Dahası  
Reaksiyon skoru
49
İsim
Emil Breivik
Şans dene. Çıkmazsa da kredi al. Faiz biniyor ama genelde seçim zamanları falan faizleri siliyolar. Ben 14k para almıştım faizi sildiler 14k ödedim. 100k verse bile faize çok bakma 100k odersin yani. Faizler gösteriş biraz. Siliniyor her seçim vaat falan 6

Ben faiz yok falan yazdım ama bazı arkadaşlar olduğunu yazmış, o yüzden kesin bir şey yazmayayım.

Marshal

80+ Silver
En İyi Cevap
3

Bünyamina

80+ Platinum

-Mehmet-

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,225
İsim
Mehmet Aslan
Kredi seçmediysen başvurabiliyorsun diye biliyorum.
Her sene başvurabilirsin.
yok önceden kredi çıktı almadım. Ama çok mantıklı bir fikir gördüm , kredi çıkarsa krediyi alıp altın alsam, üniversite bitene kadar tutup ana parayla borcu ödeyip karını alsam mantıklı mı ? Bu borcun ödemesi üniversite bitince mi başlıyor ve faiz oluyor mu ? Gıda ve yol ihtiyacımı görebiliyorum , kitaptır vs. dışında o paraya çok dokunacağımı sanmam.

Marshal

80+ Silver
En İyi Cevap
3
yok önceden kredi çıktı almadım. Ama çok mantıklı bir fikir gördüm , kredi çıkarsa krediyi alıp altın alsam, üniversite bitene kadar tutup ana parayla borcu ödeyip karını alsam mantıklı mı ? Bu borcun ödemesi üniversite bitince mi başlıyor ve faiz oluyor mu ? Gıda ve yol ihtiyacımı görebiliyorum , kitaptır vs. dışında o paraya çok dokunacağımı sanmam.
Altın fikri mantıklı gibi ama çok az da olsa riski var. Borcun geri ödemesi de mezuniyetten 2 yıl sonra başlıyor.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
998,544
Üyeler
158,130
Son üye
azizs11
Top Bottom