Neler Yeni

KYK Geri ödemesiz burs çıkar mı?

Marshal

80+ Silver
En İyi Cevap
3
ne dersin hocam ? Girilir mi böyle bir topun altına :kekw:
Keyfin bilir hocam. Yasal olarak bir problem çıkacağını sanmam. Yasadışı bir şey yapmıyorsun. Öyle olsaydı benim burs ile yaptığım kripto para, hisse, şans oyunu harcamaları üzerine bana çoktan inceleme başlatmışlardı. 😄

-Mehmet-

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,227
İsim
Mehmet Aslan
Keyfin bilir hocam. Yasal olarak bir problem çıkacağını sanmam. Yasadışı bir şey yapmıyorsun. Öyle olsaydı benim burs ile yaptığım kripto para, hisse, şans oyunu harcamaları üzerine bana çoktan inceleme başlatmışlardı. 😄
Bu kar ile sistem upgrade fikri aklımı çok çeliyor :D Çok sabırlıyımdır amacım belliyse mümkün değil o paraya dokunmam , altın fikri çok mantıklı geldi uzun vadede.

Marshal

80+ Silver
En İyi Cevap
3
Bu kar ile sistem upgrade fikri aklımı çok çeliyor :D Çok sabırlıyımdır amacım belliyse mümkün değil o paraya dokunmam , altın fikri çok mantıklı geldi uzun vadede.
Yani bence bir şey kaybetmezsin. 3 yıllık vadede zarar etme ihtimalin yok denecek kadar az. Güzel kâr getirebilir. Hatta çıtayı yükseltip hisse veya fon falan alabilirsin.

-Mehmet-

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,227
İsim
Mehmet Aslan
Yani bence bir şey kaybetmezsin. 3 yıllık vadede zarar etme ihtimalin yok denecek kadar az. Güzel kâr getirebilir. Hatta çıtayı yükseltip hisse veya fon falan alabilirsin.
yani pek hisse işine girmem gibi , çok takip gerektiriyor ve riski daha fazla. 30k veriyorlar sanırım, 20k altın 10k ile de dolar euro gibi düşünüyorum. Uzun vadecilikten tarafım , çok takip etmem dursun değerlensin. Ben bir konuşayım bakalım bizimkilerle , teşekkür ederim :D

Marshal

80+ Silver
En İyi Cevap
3
yani pek hisse işine girmem gibi , çok takip gerektiriyor ve riski daha fazla. 30k veriyorlar sanırım, 20k altın 10k ile de dolar euro gibi düşünüyorum. Uzun vadecilikten tarafım , çok takip etmem dursun değerlensin. Ben bir konuşayım bakalım bizimkilerle , teşekkür ederim :D
Rica ederim. Hisseyi al-sat yap diye demedim zaten. Büyüme potansiyeli yüksek güven veren büyük şirketlerin hisselerini elinde tutarsan uzun vadede fazlasıyla kâr getirebilir. Sürekli takip etmene de gerek yok. Paranın küçük bir kısmını hisseye ayırsan yeterli zaten. Senin bileceğin iş.

Dahası  
Reaksiyon skoru
80
İsim
Hüseyin Kurt
yeni mi aldın hocam krediyi ?
Okul yeni bitti hocam toplam 30k kredi almışım. İlk aldigim zamanlar biraz biriktirip 10 gram altın almıştım 8 bine falan, kalan parayida yedim hep şimdi ise altinin değeri neredeyse 30k oldu

-Mehmet-

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,227
İsim
Mehmet Aslan
Okul yeni bitti hocam toplam 30k kredi almışım. İlk aldigim zamanlar biraz biriktirip 10 gram altın almıştım 8 bine falan, kalan parayida yedim hep şimdi ise altinin değeri neredeyse 30k oldu
bak şimdi aklımı iyice çeldin :kekw: Bu krediyi herkese direk 30k mı veriyorlar yoksa sen mi seçiyorsun 5k veya 10k gibi.

ZodiacArs01

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
482
İsim
Yusuf Kaplan
şöyle bir haber gördüm.

Alıntıyı görüntüle
Mesaj otomatik birleştirildi:

Sürekli olduğunu bilmiyordum. Sadece o tarihten önce alınanların faizleri silindi diye biliyorum. Yeni alanlar varsa faiz olup olmadığını net açıklayabilir ama faiz uygulansa bile sen mezun olana kadar seçim gelecek ve faizler silinecek. Bu risk değil. 4 sene sonra oduyecegin para para değil yani. Şu enflasyonda birde

şöyle bir haber gördüm.

Alıntıyı görüntüle

Şuan aylık kaç veriyolar ki? 4-5k dir umarım 😂

Dahası  
Reaksiyon skoru
49
İsim
Emil Breivik
Faiz yok. 2022'de KYK kredilerine uygulanan faizler tamamen kaldırıldı. Sadece anapara geri ödeniyor. Yani ne kadar para aldıysan enflasyon farkı bile ödemeden direkt aynı miktarı geri ödüyorsun.

Biraz yukarıda da birisi faiz işlediğini yazmış, hangisi doğru anlayamadım. Ben de bu arada faiz yok diye kayıt olmuştum, yok diye biliyorum ben de.

Marshal

80+ Silver
En İyi Cevap
3
Biraz yukarıda da birisi faiz işlediğini yazmış, hangisi doğru anlayamadım. Ben de bu arada faiz yok diye kayıt olmuştum, yok diye biliyorum ben de.

Cumhurbaşkanlığının resmi sitesinde yer alan haberi okuyabilirsin. Haberde şu cümle de yer alıyor:
"Önümüzdeki yıldan itibaren kredi ödemesi başlayacak öğrencilerimiz de artık sadece aldıkları kredi rakamı kadar sorumlu olacaklar."

Dahası  
Reaksiyon skoru
97
İsim
Ahmet Talha Elma
İlgilendiği Kategoriler
Bilgisayar
Instagram
instagram.com/talhaelma.0
Steam
schevillar ®
Twitter
talhaaelma0
Facebook
devreklibaba
Geçen sene 1.sınıf iken başvurdum. Babam emekli, annem sigortalı ve bir evimiz vardı bana burs çıktı. Benden daha kötü durumda olanlara kredi çıktı. Benden daha iyi olan 1-2 arkadaşıma burs çıktı. Bir arkadaşımın İstanbul'da yaklaşık 10-12 evi var. Ona da burs çıktı. Dersiniz ki ailesinin üstüne değildir, hayır ailesinin üstüne. Yani bence bu işler tamamen rastgele. Aslında tamamen değil, muhakkak bakıyorlardır gelire, mala mülke ancak bence asıl kriter o değil.

Top Bottom