Neler Yeni

Laptop Fixing Ekranı

elyidas

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Nida
Arkadaşlar laptopumu açtığımda samsung yüklenme logosunda uzun süre kalmıştı ardından mouse tıklamam ile sanırım ilk fotoğraftaki ekran geldi hiç bişey yapmadan bekleyince ikinci fotoğraftaki ekran geldi. Stage’in %100 olmasını bekledim şimdi de stage 2 nin dolmasını bekliyorum sanırım.. Ne yapmalıyım? Teşekkürler.. Bekledikten sonra 3. fotoğraftaki ekran geldi ve laptop kapandı açtığımda ise 4. fotoğraftaki ekran geldi bişey yapmadım ve 2 dk sonra tekrar kapandı

Tekrar açtığımda son fotoğraftaki ekran gelmedi ‘’güncelleştirmeler üzerinde çalışılıyor’’ yükleme ekranı 2 kere geldikten sonra yeniden başlattı ve laptop açıldı!

Şu anda kullanabilir miyim? Geçici olarak bir işe yarayacaksa laptoptan bazı şeyleri sileyim diyorum?

Daha etkili çözüm olarak yorumlarınızdan çıkarımlarımlarımla ssd alıp takmayı ancak öğrenebilirsem kendim halledebilirim ya da tamirciye götürüp ssd taktıracağım

Bu saatte bana yardımcı olduğunuz için hepinize sonsuz teşekkür ederim 💕

Ekler

• IMG_8313.jpeg
    IMG_8313.jpeg
    1.4 MB · Hit: 25
  • IMG_8314.jpeg
    IMG_8314.jpeg
    1.4 MB · Hit: 21
  • IMG_8315.jpeg
    IMG_8315.jpeg
    1.6 MB · Hit: 24
  • IMG_8317.jpeg
    IMG_8317.jpeg
    2.6 MB · Hit: 14
Son düzenleme:

freygasm

80+ Gold
böyle bir ekran geldi.. ve 2 dk sonra laptop kapandı
Diskte problem var %95. Harddisk varsa ömrü dolmuştur, hafif bir darbe aldıysa da zarar görüyor eski hard diskler hemen. Eğer önemli dosyaların yoksa ssd alıp takabilirsin, kolay kolay bu durumu yaşamazsın.

xTURANN

80+ Bronze
böyle bir ekran geldi.. ve 2 dk sonra laptop kapandı
İçerisinde silindiğinde kara kara düşünüp üzüleceğiniz bilgiler var mı ?
Yok film izlemek için falan kullanıyordum diyorsanız bir bilgisayarcıya götürün, ucuz ama ortalama bir SSD Takıp windows kursun. Birde bakım falan yapar 500 - 750 lira arasına halledersiniz. Tabii bu sadece öneri

Şuan yapmanız gereken enter ya da f1'e basmak. Enter = tekrar açmaya çalışacak / F1 = Kurtarma ayarlarına götürecek. Tamir et v.b

elyidas

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Nida
Yok film izlemek için falan kullanıyordum diyorsanız bir bilgisayarcıya götürün, ucuz ama ortalama bir SSD Takıp windows kursun. Birde bakım falan yapar 500 - 750 lira arasına halledersiniz. Tabii bu sadece öneri

Şuan yapmanız gereken enter ya da f1'e basmak. Enter = tekrar açmaya çalışacak / F1 = Kurtarma ayarlarına götürecek. Tamir et v.b
Teşekkür ederim.. önerinizi dikkate alacağım şimdi ise laptopu tekrar açıp aynı ekran geldiğinde ilk önce enter basıp deneyeceğim

muhammetdd

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
628
İsim
Muhammet
Arkadaşların dediği gibi Hard Disk emekliye ayrılmış sanırsam. Daha önce hiç hata vs. veriyor muydu? Bozulduğuna dair işaret var mıydı?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ayrıca elinizde Format için USB var mı? Onunla onarmayı etmeyi deneyebilirsiniz.

elyidas

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Nida
Arkadaşların dediği gibi Hard Disk emekliye ayrılmış sanırsam. Daha önce hiç hata vs. veriyor muydu? Bozulduğuna dair işaret var mıydı?

Ayrıca elinizde Format için USB var mı? Onunla onarmayı etmeyi deneyebilirsiniz.
Disk dolu diye bir şey gördüğümü ve rahatlaymaya çalıştığımı hatırlıyorum.. Konuyu güncelledim yine de usb ile onarmayı deneyeyim mi? Çok teşekkür ederim..

Çok teşekkür ederim

freygasm

80+ Gold
Çözüldü mü sorun?

freygasm

80+ Gold
Soruyu güncelledim.. Durum o şekilde şu an da
Son attığın görselde windows çökmüş gözüküyor, elinde usb bellek var mı?
Ayrıca ssdyi sakına bilgisayarcıya taktırma, çok basit işlem para alır.

elyidas

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Nida
Son attığın görselde windows çökmüş gözüküyor, elinde usb bellek var mı?
Ayrıca ssdyi sakına bilgisayarcıya taktırma, çok basit işlem para alır.
Durum son görseldeki gibi değil,soruyu yazı olarak güncelledim şu an açıldı laptop yani.. usbye hala gerek varsa bildiğim birinden temin edebilirim belki.. ssd basit bir işlemse önce kendim takmayı deneyeyim o zaman.. 🙄

freygasm

80+ Gold
Durum son görseldeki gibi değil,soruyu yazı olarak güncelledim şu an açıldı laptop yani.. usbye hala gerek varsa bildiğim birinden temin edebilirim belki.. ssd basit bir işlemse önce kendim takmayı deneyeyim o zaman.. 🙄
Kullanabilirsin ama tekrar hatayı verir mi vermez mi bilemeyiz, hdd sorunu ise çok mümkün. USB ile de sorunu çözebilirsin belki. Bence yedeğin varsa yedek , usb bulunca formatla. 30-40tlye amazonda oluyor 8gb bile yeterli garanti olsun diye 16 alabilirsin. SSD takma konusunda da buradan etiketleyip-yeni konu açıp veya özelden yazarsan sana yardımcı oluruz. 2tane ssd parası alıyor malum bilgisayarcılar..

elyidas

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Nida
Kullanabilirsin ama tekrar hatayı verir mi vermez mi bilemeyiz, hdd sorunu ise çok mümkün. USB ile de sorunu çözebilirsin belki. Bence yedeğin varsa yedek , usb bulunca formatla. 30-40tlye amazonda oluyor 8gb bile yeterli garanti olsun diye 16 alabilirsin. SSD takma konusunda da buradan etiketleyip-yeni konu açıp veya özelden yazarsan sana yardımcı oluruz. 2tane ssd parası alıyor malum bilgisayarcılar..
Pardon ben usb diyince özel olarak format usbsi gibi bişey anladım.. elimde normal boş bir sürü usb var 32 gb lık bir tane buldum şimdi ne yapmam gerekiyor.. ssd için de söylediğin gibi yapacağım

freygasm

80+ Gold
Pardon ben usb diyince özel olarak format usbsi gibi bişey anladım.. elimde normal boş bir sürü usb var 32 gb lık bir tane buldum şimdi ne yapmam gerekiyor.. ssd için de söylediğin gibi yapacağım
Windows 10 istiyorsun değil mi? Usb belleğini takıp FAT32 olarak biçimlendir, sonrasında bu https://www.microsoft.com/tr-tr/software-download/windows10 linkten windows 10u indir. Çalıştırdıktan sonra usbye kurulumu seç ve flashını seçip oraya kurmasını bekle. Sonrasında tekrar yaz format konusunda yardımcı olurum eğer bilmiyorsan.

Top Bottom